Bardzo proszę o weryfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Szymekplock
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 6 października 2022, 13:23

Bardzo proszę o weryfikację

Post autor: Szymekplock »

Witam. Kupiłem domek holenderski i zauważyłem że chodzą takie robaczki blisko wejścia do domku , i potrafią latać co to może być i jak się tego pozbyć i czy to w domku się zagnieździło czy przyszło z dworu , działka nad zalewem wiślanym , pod altana też takie widziałem
Dziękuję za pomoc
Załączniki
Zdjęcie  6.10.22 mazowieckie
Zdjęcie 6.10.22 mazowieckie
IMG_20221006_154814.jpg (228.82 KiB) Przejrzano 900 razy
Zdjęcie  6.10.22 mazowieckie
Zdjęcie 6.10.22 mazowieckie
IMG_20221006_155022.jpg (351.44 KiB) Przejrzano 900 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Bardzo proszę o weryfikację

Post autor: Aneta »

Rhyparochromus vulgaris, szukają sobie zacisznego miejsca na zimowanie. Nie są groźne, w domu też niczego nie uszkodzą. Jeśli bardzo przeszkadzają, proponuję założyć drzwi siatkowe.
Szymekplock
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 6 października 2022, 13:23

Re: Bardzo proszę o weryfikację

Post autor: Szymekplock »

Tak mi się wydawało czytając poprzednie posty ale chciałem się upewnić czy te owady z poprzednich i moje to to samo . A może pani polecić jak zabezpieczyć domek letniskowy przed gorszymi insektami , moskitiery założę . Może jakiś preparaty lub coś takiego
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Bardzo proszę o weryfikację

Post autor: Aneta »

Co masz konkretnie na myśli pisząc o gorszych insektach?
Szymekplock
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 6 października 2022, 13:23

Re: Bardzo proszę o weryfikację

Post autor: Szymekplock »

Jakieś karaluchy , pluskwy , korniki ponieważ to domek holenderski i sporo w nim drzewa . Ale generalnie mam na myśli takie które mogły by się zagnieździć w domku i biegać . Narazie nic poza w/w nie zauważyłem
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Bardzo proszę o weryfikację

Post autor: Aneta »

Nie ma chemicznej prewencji przed pluskwami czy karaczanami; działa się wtedy, kiedy zostają znalezione, przecież te wszystkie insektobójcze killery nie są obojętne też dla ludzi.
Korniki - te akurat nie interesują się ściętym i obrobionym drewnem, tylko żerują na osłabionych, ale jeszcze żywych drzewach. Drewno konstrukcyjne mogą atakować np. kołatki i spuszczele, ale tu ochroną powinny, jak mi się wydaje, być impregnaty stosowane przez producenta.
No i pogódź się z tym, że skoro będziesz mieszkać w domu wolnostojącym, blisko natury, to nie unikniesz częstszych spotkań z przeróżnymi owadami, czy to przed domem, czy we wnętrzu. Żeby nie mieć z nimi kontaktu, musiałbyś się chyba wyprowadzić na Antarktydę 8)
Szymekplock
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 6 października 2022, 13:23

Re: Bardzo proszę o weryfikację

Post autor: Szymekplock »

To domek letniskowy na działce , i bd korzystał tylko w lato , nie przeszkadzają mi takie robaczki , tylko obawiałem się że kupiłem domek z mieszkańcami i to mnie przestraszyło . Ale skoro te są niegroźne to wszystko gra, dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”