Co to może być?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
damzga
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 13 maja 2021, 11:29

Co to może być?

Post autor: damzga »

Witam.
Może ktoś mógłby mi pomóc?
4 lata temu kupiłem dom z niespodzianką. Jak się okazało mam coś w stropie, strop jest betonowy prawdopodobnie z bloczków pustych w środku zalanych betonem. Po kilku miesiącach wyszło że coś hałasuje w tym stropie. Odgłos przypomina "delikatne sypanie piasku na folie aluminiową" tak bym to porównał i jest dość głośny jak na szkodniki. Początkowo myślałem o jakiejś myszy czy coś ale jest coś bardzo temu przeczące. To coś hałasuje tylko w okresie od marca do listopada tylko wtedy gdy temperatura na zewnątrz jest powyżej 18-20 stopni i tylko gdy pogoda jest nie deszczowa. W dniach w których pada jest cisza, jak i cała zimę również nic nie słychać. Nie mam wiedzy ale wydaje mi się że owady reagują tak na warunki atmosferyczne. Hałas w każdym kolejnym roku jest głośniejszy, albo to coś rośnie albo się rozmnaża. Robi się to coraz bardziej uciążliwe. Jedynym rozwiązaniem jest kucie w stropie ale to dość problematyczne. Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Gdyby się udało to zidentyfikować może jakoś bym się tego pozbył innym sposobem.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Co to może być?

Post autor: Aneta »

Jeżeli strop jest faktycznie cały betonowy, bez dodatku materiałów organicznych, to bardzo mało prawdopodobne, żeby przebywały w nim (zwłaszcza przez dłuższy czas) jakiekolwiek owady, bo po prostu nie będą miały na czym żerować. Musisz szukać innego winowajcy.
Robert Rozwałka
Posty: 1783
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2012, 22:10
UTM: FB 17
Specjalność: Araneae_Opiliones

Re: Co to może być?

Post autor: Robert Rozwałka »

Chodzi mi po głowie :? kolonia nietoperzy... skoro są to bloczki, być może z przestrzeniami w środku. Pora aktywności by się
zgadzała, piski czy skrobanie? też.
damzga
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 13 maja 2021, 11:29

Re: Co to może być?

Post autor: damzga »

Szelest. Najbardziej przypomina mi to sypanie piasku na folie aluminiową, lub rozrzucanie mini kamyczków po szkle. Nietoperze raczej odpadają nie ma pisków, szelest myślę za cichy a dom z zewnątrz obejrzałem dokładnie brak wejścia dla tak dużych zwierząt. A czy strop jest 100% beton ....tak twierdził sprzedawca, być może jest zatopione w nim jakaś deska....tego nie wiem. Wiem tylko że jak wierciłem pod żyrandol wiertło wpada w przestrzeń więc nie jest standardowy 100% lany strop, a podejrzewam że są to specjalne pustaki stropowe zalane betonem.
damzga
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 13 maja 2021, 11:29

Re: Co to może być?

Post autor: damzga »

Może nie zważając na środowisko ktoś ma skojarzenia dotyczące wydawanego dźwięku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”