Biegaczowate identyfikacja [8]

Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Biegaczowate identyfikacja [8]

Post autor: Bartek Pacuk »

Tu ciekawie wygląda okaz na zdjęciu nr 2 od góry. Biegacz to nie jest i w sumie nie bardzo wiem co :coto: Trochę jak Silvanidae, trochę jak Laemophloeidae, trochę jak Pediacus. Ale to nie to :mysl: Może to coś pospolitego i oczywistego i dlatego na to nie wpadłem, bo szukam nie wiadomo gdzie? A może jednak jakiś warty uwagi gatunek? Nie wiem, jestem ciekaw czy ktoś ma jakiś pomysł :mysl: Cryptophagidae?
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Biegaczowate identyfikacja [8]

Post autor: Rafał Celadyn »

Bartek Pacuk pisze:A może jednak jakiś warty uwagi gatunek? Nie wiem, jestem ciekaw czy ktoś ma jakiś pomysł   Cryptophagidae?
...mnie pokrój kojarzy się z Tribolium, tylko czułki jakieś długie sie wydaja ale może to efekt kąta fotografowania...
:papa:
Rafał
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Biegaczowate identyfikacja [8]

Post autor: Bartek Pacuk »

Rafał Celadyn pisze:...mnie pokrój kojarzy się z Tribolium, tylko czułki jakieś długie sie wydaja ale może to efekt kąta fotografowania...
Nie, to nie Tribolium. Czułki zdecydowanie nie takie (za długie i bez buławki), poza tym inny kształt przedplecza. Coś innego, ale dalej nie wiem co...
Marek Miłkowski
Posty: 813
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 15:18
Lokalizacja: Radom

Re: Biegaczowate identyfikacja [8]

Post autor: Marek Miłkowski »

To chyba Pediacus.
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Biegaczowate identyfikacja [8]

Post autor: Bartek Pacuk »

Marek Miłkowski pisze:To chyba Pediacus.
Też tak myślałem w pierwszej chwili, ale jak mu się tak przyglądam, to sądzę że nie. Zbyt wyraźna rzeźba pokryw, kształt przedplecza jakby nie ten, czułki zbyt delikatne...Chyba że to zdjęcie tak zniekształca cechy, bo pewne podobieństwo jednak jest...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Carabidae (Biegaczowate)”