Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Dzięki, to może działać. Kapela trochę intryguje, okładka z Behold The Abyss a zwłaszcza konik wcinający podroby prosto z człowieka i dużo mówiące tytuły utworów bynajmniej nie w stylu I Love You Baby so Much, czy Kiss Me Again. Obiecuję pochylić się nad zagadnieniem w święta. A teraz Aloha.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brach!!!! Golf III 1.4 CL 1991 blue, hatchback 8) ,jeździłem dwa dni i wyjeździłem ,w sumie wszystko przez Ciebie 8) ,pomyślałem, że jak kiedyś się spikniemy, to powinno , to lepiej wyglądać niż ostatnio w Węglowicach :mrgreen: .
:birra:
Pozdro
Rafał
http://www.youtube.com/watch?v=pTYHYglem-M 8)
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

:hp: olajzonas :hp:

Sprawdź numery bo może masz najstarsza trójkę na świecie (wtedy zaczęli je produkować). Ja mam 90 konnego TDIka GT. Taka stara lux torpeda :)

Dzięki za Annihilatora, posłuchałem sobie z mp3 8) , ogólnie Kanada nie rozpieszcza fanów metalu. Byłem na ich koncercie w 2000 roku w poznańskim Eskulapie, o czym do przed chwilą kompletnie nie pamiętałem. Turnowali wtedy z Overkillem.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brachytron pisze:Ja mam 90 konnego TDIka GT. Taka stara lux torpeda
...znamy,znamy :wink: ,to nie do wiary ale moja "błękitna strzała" poszła od handlarza za 7 stów+ moja stara maszyna :wink: Blaszka prawie ideał (na te warunki ,to lepsza niż u tych z salonów :mrgreen: ) ,niestety wybebeszyli cały osprzęt grajacy :cry: ,i muszę czegoś szukać,poza tym na części wydam jakąś stówę ,no i mech weźmie drugą,ale zawieszenie jest gitara :ok:,silnik niewiarygodnie czysto chodzi , wnętrze spoko ...no, za te pieniądze ...nawet, gdybym go trochę podpicował to sprzedałbym go z zyskiem...to musiał być jakiś początkujący handlarz,albo mu się mnie żal zrobiło ,jak zobaczył moją dwójkę ,która praktycznie miała tylko silnik :mrgreen: .No....zrobimy sobie wyścigi :ok: ....cieszę się :hp: :birra: :o :hp: :mrgreen:
Spływam ochłodzić gardło po negocjacjach :ok:
Overkill....uwielbiam ten numer :arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=I8xIkRz6bMY
..pamiętam, że pierwszy raz usłyszałem tą płytkę w " Muzyce Młodych" (słuchałeś ?)
:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Wyścigi!!! Powyjmuję siedzenia i zapasówkę, żeby był lżejszy. A ty butlę z gazem :mrgreen:

Nie słuchałem bezpośrednio bo od zawsze słuchałem tego na co miałem ochotę (kaseta, vinyl) a nie to co dają. Niechęć do radio a zwłaszcza telewizji mam z tego powodu do dziś. Natomiast kumple słuchali i nagrywali i potem co lepsze rzeczy od nich transferowałem. Mam taką perełkę jak Brankowski z Gaszyńskim prezentowali Sepulturę "Beneath the Remains". Chłopaki widać, że z innego świata ale szli twardo. Zawsze miałem z tego kupę radochy. Zapodam sobie na noc. BTW jedna z najlepszych okładek metalowych. Za Sepulturą ogólnie nie przepadam ale ta płyta miała na mnie duży wpływ.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brachytron pisze:Wyścigi!!! Powyjmuję siedzenia i zapasówkę, żeby był lżejszy. A ty butlę z gazem
:mrgreen: ...nieeee,to 100 % benzin,tamten z gazem to była dwójka ,ale koleś był nie poważny, więc zacząłem szukać czegoś "klasycznego" :wink: . Gdyby miał gaz, to silnika już pewnie by nie było...a tak możemy zrobić wyścig ,pozostaje tylko kwestia miejsca i czasu :ok: .
Brachytron pisze: Brankowski z Gaszyńskim prezentowali Sepulturę "Beneath the Remains". Chłopaki widać, że z innego świata ale szli twardo.
Nie ,no Marek Gaszyński to historia Death Metalu :wink: ,mnie mulił Romek Rogowiecki ("Metalowe tortury" ),ale i tak "zwalniałem się" z ostatnich lekcji w poniedziałki na Muzykę Młodych -chociaż powtórki były o 7 rano w niedzielę ... 8) ,a potem z popołudniówek na tortury.
Brachytron pisze:Za Sepulturą ogólnie nie przepadam ale ta płyta miała na mnie duży wpływ.
Posłuchaj sobie "Roots",ja już innych płyt Sepultury rzadko słucham,a ta może lecieć na okrągło...
...to był hard day idę spać...przed chwilą dzwonił Witas. Pogadaliśmy o sympozjum sekcji lepi.... :wlosy:
:ses
:uciekam:
....fajne te ikonki,trzeba by Państwo Moderatorzy zwiększyć ilość na potrzeby spamu :tak: ...na włoskim dobrze to wygląda 8)
dobroł-noc
:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Nie posłucham Roots bo mi nie leży mocno. Ostatnią płytą git jest Arise, Chaos AD miałem i to oryginała ale po trzech przesłuchaniach sprzedałem kumplowi z klasy z buraczanki, zresztą też Jackowi. Sepultura zrobiła się wtedy bardzo schematyczna i powtarzalna a muzyka jakby kanciasto-chropowata. Drażniła mnie. Aczkolwiek okładka bardzo ładna znów.

:uciekam: :uciekam: :uciekam: :uciekam: :uciekam: :uciekam:
:uciekam: :uciekam: :uciekam: :uciekam: :uciekam: :uciekam:
:uciekam: :uciekam: :uciekam: :uciekam: :uciekam: :uciekam:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Dobry spam na początek dnia:
Rafał Celadyn pisze:Nie ,no Marek Gaszyński to historia Death Metalu  :wink:
A to jest ikona. Kiedyś były konkretne wersje, w tej zaczyna się od 3 minuty.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

:mrgreen: ,dobry spam !!!! :no: :ok: ,wieczorem postaram się dorównać
a na razie jako "przeciwwaga " :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=triac-Iwxbk
:jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo: :jo:
:uciekam:
:birra:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Wieczorem najpierw tak:
Obrazek
A potem tak:
Obrazek
A na razie muszę się przekolebać przez całe województwo. Magia Świąt.
Obrazek
Ciekawe kiedy nas
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

...to co dzieje się dzisiaj na zewnątrz na południu można okreslić tylko tym tekstem :arrow: "... i know i'm at the heart of winter......"
:arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=3lrS_WaQh1M
:birra:
...trzeba się ratować....
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

...spokojnie...to tylko śnieg... 8)
Teen yers after
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=nfsc_2jlLas
...a to do samochodu :
ACDC
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=5VEWGucvV-E
na wieczór:
...
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=TfTu7xmwfn8
...ale jazda...
zasypało mnie :wink:
:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Ostatnie kilka wieczorów to w zasadzie wyłącznie Sceptic, kolejny po Violent Dirge niedoceniony i małoznany krajowiec. Trzeba też przyznać, że Marcin Urbaś bardzo dobrym wokalistą jest. Jest przekonujący.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

YO! :P
Brachytron pisze:Ostatnie kilka wieczorów to w zasadzie wyłącznie Sceptic, kolejny po Violent Dirge niedoceniony i małoznany krajowiec.
...a dlaczego...?
To proste :arrow: marna produkcja i to jest przyczyną...wiele kapel tak kończy...
Fajnie to widać w tej dyskusji między nami (chodzi mi o gusty muzyczne) .Ty Brach zwracasz uwagę na możliwości techniczne (głównie gitarzystów)-bo grasz na gitarze,dla mnie podstawowym kryterium jest rytm(nawet nie chodzi mi o techniczne umiejętności), bo gram na bębnach ,Jacek kiedyś pisał że puszcza muzykę,i dla niego produkcja jest punktem wyjścia,bo jak puścić ludziom, coś co nagrało paru kolesi w garażu...? I to jest ten pierwiastek, który przeważa o sukcesie kapeli...Posłuchałem sobie trochę tych dwóch kapel-bardzo fajne...ale to jest w stanie wychwycić ktos kto gra na instrumencie...Anetę najpierw zniechęci wokal (nad, którym my możemy się pochylić nawet na dłuższą chwilę... ),a potem sound, który jest po prostu płaski...(chociaż brzmienie Amigi jej leży :P) .I tak zareaguje(wała)większość osób...Puść sobie Mandatory suicide, a zaraz potem Sceptic czy Violent Dirge...
...no...idę wziąć swoje lekarstwo :mrgreen:
:birra:
Pozdro
Rafał

...albo Hell Awaits -przecież to stare jak świat...a jednak coś jest w tym brzmieniu...
http://www.youtube.com/watch?v=yew9L0Xjm_g
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Marcin Szewczyk »

Sceptic jest na prawdę dobrą kapelą :okok: i faktycznie mało znaną choć mnie już się trochę przejadł (kiedyś bardzo dużo słuchałem Sceptica).
:birra:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Rafał Celadyn pisze:Anetę najpierw zniechęci wokal (nad, którym my możemy się pochylić nawet na dłuższą chwilę... ),a potem sound, który jest po prostu płaski...(chociaż brzmienie Amigi jej leży  :P) .
Sprostowanko - wokal primo, ale secundo melodia, brzmienie jest dalsze w kolejności 8)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Aneta pisze:Sprostowanko - wokal primo, ale secundo melodia, brzmienie jest dalsze w kolejności
Aneta melodia to jest w piosenkach :P ,to są utwory muzyczne :mrgreen: :wink: ,reszta jest oczywiście determinowana temperamentem,nastrojem,ideą 8) itd. i to jest czynnik decydujący...ale ja mówię o czysto technicznej sprawie jaką jest dźwięk,brzmienie etc...poza gatunkami muzycznymi..

Brach ,czy "tak dla siebie"(bo lubisz) słuchasz czegoś spoza ramek(chodzi mi o nowszą i starszą muzę)?Doorsów na przykład,Boba Marleya,etc....
:hi:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Rafał Celadyn pisze:Aneta melodia to jest w piosenkach   :P  ,to są utwory muzyczne :mrgreen:   :wink: ,
A piosenki to nie są utwory muzyczne, right :no:
Ale spoko, żeby nomenklaturowo pasiło, to zastąp sobie "melodię" "linią melodyczną" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Aneta pisze:Ale spoko, żeby nomenklaturowo pasiło, to zastąp sobie "melodię" "linią melodyczną"
:mrgreen: ooo,przecież to żarty były... ja wiem że linia melodyczna jest tak rozbudowana w tych utworach muzycznych :mrgreen: ,że momentami nie-do-ogarnięcia 8) ,i o tym właśnie mówię:to nie zawsze musi docierać do szerszej grupy odbiorców ,ale w takim przypadku przy dodatkowo zawalonej produkcji szanse są jeszcze mniejsze...popatrz na te wszystkie śmieci z vivy ,rmf etc. to efekt promocji -ale tylko po części,cała reszta to sztab ludzi odpowiedzialnych, za układ tych" lalala " ,żeby wszystkie "la" były na swoim miejscu brzmiały bardziej "la" niż inne " la "...podoba się -nie podoba ,ale brzmi...
;)
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Rafał Celadyn pisze:bo grasz na gitarze
Prostowanko... Jak napisałem dużo wcześniej, grając w kapeli w technikum nauczyłem się 4 chwytów, konkretnie: a-mol, d-mol, C-dur i G-dur (ewentualnie przepraszam za zapis). Ten stan trwa do dziś. Moją MUZĘ przetarłem nawet w święta.
W tym co Celadino napisałeś o "tym co dla nas ważne" jest jeszcze coś co prawdopodobnie nas ukształtowało. Wolisz muzę przesuniętą fazowo o 3-5 lat wstecz, bo wprowadzał Cię kumpel, starszy, ukształtowany. Ja w metal wchodziłem sam, biorąc to co akurat się pojawiało. Dlatego mam szczególny sentyment do tego co wychodziło w latach 89-93. Jakby nie było, był to najwspanialszy okres, wtedy ugruntowali się i powstali najwięksi.

Dowaliłeś masą tematów, pewnie coś pominąłem, ale jeszcze odnośnie ramek - masz na myśli ramkę metal i ramkę progres? Chodzi Ci o inne nawet komercyjne i popowe? Bo wiesz, asortymentu Ci u mnie dostatek ;)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brachytron pisze:rostowanko... Jak napisałem dużo wcześniej, grając w kapeli w technikum nauczyłem się 4 chwytów, konkretnie: a-mol, d-mol, C-dur i G-dur
...no, to wiesz ile się trzeba namęczyć żeby to po kolei chwycić :wink:
Brachytron pisze:Celadino
:mrgreen: zrób coś imienia ,bo głupio brzmi 8)
Brachytron pisze:jest jeszcze coś co prawdopodobnie nas ukształtowało. Wolisz muzę przesuniętą fazowo o 3-5 lat wstecz, bo wprowadzał Cię kumpel, starszy, ukształtowany. Ja w metal wchodziłem sam, biorąc to co akurat się pojawiało. Dlatego mam szczególny sentyment do tego co wychodziło w latach 89-93. Jakby nie było, był to najwspanialszy okres, wtedy ugruntowali się i powstali najwięksi.
...gdzieś zasłyszałem, że amerykańscy naukowcy :wink: podczas jakichś badań doszli do tego, że gust muzyczny kształtuje się w wieku 14-17 lat i potem co by się nie słuchało później ,zawsze będzie miało piętno przeszłości...
Brachytron pisze: Bo wiesz, asortymentu Ci u mnie dostatek  
...tak sobie zapytałem :o
:wink:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

A odnośnie Sceptica, produkcja na Unbeliever's Script jest, moim zdaniem, dobra. W każdym razie nie produkcję bym obwiniał o nie wypłynięcie tych kapel. Po prostu moda się zmieniła, powstały nowe kierunki, rozwinęły się, czerpiące garściami ale bardziej komercyjne np speedmetal czy ogólny mistic... Popatrz co jest najpopularniejsze w metalu obecnie. Okaże się że Black jest najbardziej konserwatywny...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brachytron pisze:Popatrz co jest najpopularniejsze w metalu obecnie.
Oświeć mnie ,bo pojęcia nie mam :oops: ,z tych nowszych rzeczy wyszukuję tylko jakieś grindy...i to co ktoś podrzuci na forum :ok:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Pomijając progress, w tym całokształt twórczości Phila Collinsa, to owszem, nie ma chyba gatunku w którym bym czegoś nie znalazł (poza disco (polo, italo, innonacionalo) i techno, nie przepadam za folkiem i rapem). Czasem i poważna (nie znoszę mazurków Chopina)...

Ale z tego o co pewnie Ci chodziło. to LZ, DP (Child in Time :tak: ), z reggae to w zasadzie Damian Marley, Izrael, Daab. Brat Damiana - Julian, drażni mnie mocno. Lubię Depechów (w technikum to była główna frakcja, wszystkie imprezy leciały na tym i weszło w krew). Czasem sentymentalnie Jantarkę (ten disco "Nic nie może wiecznie trwać") albo Jarocką. A potem Prodigy...

Chyba musisz doprecyzować pytanie... :laugh:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Rafał Celadyn pisze:ja wiem że linia melodyczna jest tak rozbudowana w  tych utworach muzycznych :mrgreen:
Nie chodzi o to, żeby była rozbudowana, tylko żeby zażarła ;) Może być prościutka jak konstrukcja cepa, może być tak samo super skonstruowana, jak i zdekonstruowana - byle chwyciła, bo inaczej klops, albo w najlepszym wypadku obojętność :>
I tu płynnie przechodzimy do:
...gdzieś zasłyszałem, że amerykańscy naukowcy podczas jakichś badań doszli do tego, że gust muzyczny kształtuje się w wieku 14-17 lat i potem co by się nie słuchało później ,zawsze będzie miało piętno przeszłości...
bo to właśnie jest fascynujące, przynajmniej for me, jako że zauważam u siebie mały związek tego, co mnie kręci muzycznie obecnie, z tym, co mnie teoretycznie kształtowało w owym nastolęctwie. Znaczy jakieś tam sentymenty do niektórych brzmień zostają (u mnie do niektórych ejtisowych na przykład, takich co to jeszcze we wcześniejszym dzieciństwie w ucho wpadały), ale żebym przedkładała je nad inne - no nie bardzo. Ja bardziej odczuwam ten tzw. gust jako jakąś skłonność do konkretnych rozwiązań muzycznych, pewnych wzorców, które pasują danej osobie, powiedziałbym, temperamentalnie - czyli nawet nie tyle kształtują się, co są w naszej psychice od dużo wcześniejszego wieku niż te 14+. Na to oczywiscie przychodzi późniejsza edukacja przypadkowa i celowa, różne racjonalizacje, robiąc za przykrycie, ale takie podstawy, rusztowanie siedzą głębiej. I potem wyłapuje się, nawet nie do końca świadomie, takie pasujące rzeczy w bardzo odmiennych stylach i czasach.
Ych, na filozofowanie coś mi się zebrało... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brachytron pisze: nie przepadam za folkiem i rapem).
...no... ja jestem fanem Kaliber 44(+Paktofonika+Abradaab),Cypres hill,Haus of Pain i parę by się jeszcze znalazło
folk...jest pare rzeczy..Żywiołak,Wardruna...-ostatnio często słucham
:arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=TwnKX80gB0Q
takie fajnie zakręcone te dziewczyny...
Brachytron pisze: DP (Child in Time )
Ja ostatnio kupiłem oryg. Perfect strangers ,no na zmianę leciały z the Wall wieczorami do poduchy
Brachytron pisze:Lubię Depechów
...pamiętam czasy, kiedy za taki tekst można było zginąć...jest jeden numer i teledysk które niszczą wszystko :ok:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=SYoH4yYmdSk
Brachytron pisze: A potem Prodigy...
Dla mnie do Fat of the land ,później te mixy dla mnie nie do przetrawienia
...a jak z trip -hopami ?Massive attack,portishead etc.?
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Marcin Szewczyk »

Deep Purple i Led Zeppelin jak najbardziej:-) do Cild in Time dodam jeszcze Blind Man. Poza tym Sting, The Cure (Lullaby, genialny kawałek). Lubię Enye, ogólnie twórczość Devina Tovsend'a że Strapping Yang Ład na czele. Z polskich to LadyPank - Zabić Strach (mało znany utwór), Perfect- Objazdowe Nieme Kino, TSA i wieeeele innych:-)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

...a właśnie co z Bjork????Nikt o ile pamiętam na forum nie wspominał ,a przecież jest genialna :no: ,W Dancer in the Dark nie ma słabego numeru...w ogóle film z...ty...
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Portishead taaak, nawet mam kasetę :) Pewnego rodzaju odłamem jest Kosheen. Inna fajna babka to Roisin Murphy...

A propos tego co pociągnęłą Aneta... Jaki jest Wasz pierwszywogóleever kawałek z mediów jaki kojarzycie? Moim jest "Niech tańczą nasze serca" Jarockiej z 1978 roku. Ogólnie nawet pamiętam sytuację: niedzielny poranek, słoneczny bo cały pokój zalany światłem, budzę się i słyszę tę piosenkę z radio i krzątającą się w kuchni obok babcię. Miałem wtedy z 5.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brachytron pisze:Jaki jest Wasz pierwszywogóleever kawałek z mediów jaki kojarzycie?
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=D8RcD2TnUzA
...nawala jakiś poźnoletni deszcz ,pomimo że jest popołudnie -jest ciemno,siedzę przy stole w kuchni i klecę coś z klocków ,muza leci z radia...
takie coś...
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Są takie dni w tygodniuuuu...
Gdy gacie przez głowę wkłaaadaaam...

Łza się skrzy, a serce coraz słabsze. :o
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

http://www.youtube.com/watch?v=ZxbFYJA9C1k
;)
dobroł -noc
...to był dobry spamerski wieczór :ok:
Dzięki :birra:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Rafał Celadyn pisze:...klecę coś z klocków...
...takie małe Celadino :hp:

Sztuczne oddychanie, Mam to na vinylu!!!

Galeon...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brachytron pisze:
Rafał Celadyn pisze:...klecę coś z klocków...
...takie małe Celadino  :hp:

.
:P
Załączniki
030313183029.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (27.94 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Szacun dla pamięci, pięciolatki :] rzeczy z mediów to ja pamiętam z mocno późniejszego wieku - 8, 10 lat i słuchanie listy Trójkowej ;) ("Chenko" Red Boxu np.). Za to z wcześniejszych lat - adapter i pocztówki dźwiękowe :mrgreen: (Demis Roussos! Christie i Yellow River! :lol: ).
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Posłuchałem TPBastards, na pierwszy ogień poszła Satan is watching. Nie dosłuchałem do końca. Obawiam się, że to jest coś z czym trzeba dość dobrze trafić w nastrój. Będę próbował jeszcze bo parę rzeczy jest tam wciągających np. Presleyopodobny momentami wokal (Presleya lubię bardzo, jest to jedyny artysta o którym mam więcej niż jedną książkę). W ramach odtrucia po negatywnych przesłaniach TPB zapodałem sobie Beastie Boys - Dr. Lee, PhD. Jest to kawałek, który może lecieć 3 dni i się nie znudzi.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Brachytron pisze:Obawiam się, że to jest coś z czym trzeba dość dobrze trafić w nastrój.
A to bardzo prawdopodobne, chociaż ja osobiście rzadko kiedy nie mam nastroju na Bastardów :> No ale dla mnie w muzyce im depresyjniej, tym lepiej, więc nie jestem próbą reprezentacyjną ;)

A z zupełnie innej beczki - są tu jacyś słuchający neofolku?
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Aż sprawdziłem co to i jak widzisz Anetko, czas kopytkuje do przodu and no answer :wink:
Marcin Szewczyk pisze: The Cure (Lullaby, genialny kawałek)
Bardzo go lubię too, ogólnie cała płyta "Disintegration" jest świetna, wśród tych późniejszych IMO najlepsza. I tak by było gdyby nie te wcześniejsze "Boys don't cry" i "17 seconds". Z tej ostatniej pochodzi jeden z najwcześniejszych przebojów, nie do pobicia "A Forest".
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Brachytron pisze:Aż sprawdziłem co to i jak widzisz Anetko, czas kopytkuje do przodu and no answer  :wink:
Ba, już się przyzwyczaiłam, że z moimi muzycznymi upodobaniami robię tu za wilka samotnika :lol:
BTW bez zdrobnień, plz :no:

A do wymienionych przez Ciebie Kjurczakowych dobrych płyt dorzucam jeszcze "Pornography" i "Faith".
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Aneta pisze:z moimi muzycznymi upodobaniami robię tu za wilka samotnika
...eee tam ,jesteś Aneta po prostu "country-girl" :ok: :P ,mało czasu ostatnio i ganiam resztką sił ,też poczytałem neofolku ,ale nazwy zupełnie nic mi nie mówią...,coś tam kultowego ,polskiego(z wiki) wyczaiłem i było co najmniej dziwne...Krępulec,takie mixy patriotyczne czy cholera wie co...dawaj coś godnego ,posłuchamy...
Cure nie mam obsłuchanych,ludki z otoczenia coś tam w nich widzą ,moze kiedyś się przekonam...
Brachytron pisze: zapodałem sobie Beastie Boys - Dr. Lee, PhD.
Beastie wolę starocie ,ale ten numer mi ogarnia :o
Narka,moze w łykend coś z siebie wykrzeszę...
Bye
Rafał
Brachytron pisze:
Marcin Szewczyk pisze: The Cure (Lullaby, genialny kawałek)
Bardzo go lubię too
ja lubie takie kołysanki...
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=VQFwW8eAy4U
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Aneta pisze:BTW bez zdrobnień, plz :no:
F.C.! Sorki! Widzisz, odrobina ogólnego dobrego samopoczucia i już człowiekowi odwala.

Apropos człowieka. Nękam od czasu do czasu genealogię rodzinną i od czasu do czasu sprawdzam sieć pod tym kątem. Niedawno wpisałem swoje nazwisko w goo.. w grafice. Moje zdjęcie było na drugim miejscu. Na pierwszym była... małpa! Jestem brakującym ogniwem... :-?
Awatar użytkownika
palipa
Posty: 1142
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2009, 15:22
UTM: CF 34
Lokalizacja: Poland, Gdynia CF34

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: palipa »

Oj widzę co na wspominki z młodości was wzięło, moje najwcześniejsze wspomnienia to szpulak Grundig a tam Goerge Rafferty i Baker's Street Sonesi i Angie oraz Paint in Black
potem lista przebojów na kaseciaku kasprzaka i czatowanie z palcem na klawiszu rec
a z the Cure mój ulubiony kawałek to Burn z ścieki dźwiękowej Z The Crow


a ostatnio wspominam sobie to:
http://www.youtube.com/watch?v=YLCp5U7wotQ
http://www.youtube.com/watch?v=0NanRJuz5PY
http://www.youtube.com/watch?v=quChVZHml-c
http://www.youtube.com/watch?v=vaqH3v31X4w
http://www.youtube.com/watch?v=AJ0sW7KOFhU

nostalgicznie :hi:
Paweł
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

No abla. Excl. Grundig/Kasprzak. 8)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Rafał Celadyn pisze:...eee tam ,jesteś Aneta po prostu "country-girl"   :ok: :P
Hesus, przestań, zwizualizowało mi się dokładnie to, co można zobaczyć pod tym hasłem w Googlach :shock: Dementi stanowcze, dementi :P
dawaj coś godnego ,posłuchamy...
Łokej, wrzucam to, co uważam za dobre, nie wiem jak bedzie z godnością :mrgreen: Gdyby się chciało zacząć chronologicznie, to należałoby od:
1 - Death In June, też od nich zaczynałam. Moimi ulubieńcami nie są, ale parę płyt i numerów mają dobrych, np. te:
http://www.youtube.com/watch?v=qFUPK4zaQl4
http://www.youtube.com/watch?v=vvFD7urcHZE
i 2 - Current 93:
http://www.youtube.com/watch?v=TWg4dnXCpt8 ((kultowy kawałek z Cave'em w featuringu)
http://www.youtube.com/watch?v=z5tvYnNDRCg
No i to byłoby tak historycznie (choć można by tu jeszcze o Coilu wspomnieć, ale nie jestem przekonana czy da się go zawęzić do neofolku), a teraz co nieco z moich ulubionych bandów.
Rome:
http://www.youtube.com/watch?v=FH0rw4k7 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=d9MFxZf_06Y
Spiritual Front:
http://www.youtube.com/watch?v=0USSHqur1Qg
http://www.youtube.com/watch?v=N-UQ5T7KANo
http://www.youtube.com/watch?v=iwh8kSKgElo
Ordo Rosarius Equilibrio:
http://www.youtube.com/watch?v=r2xHSygx49M
http://www.youtube.com/watch?v=PqIypjDiRNQ
http://www.youtube.com/watch?v=_S5Z0LJLFSs
Kiss The Anus Of A Black Cat (tu już sama nazwa była impulsem do posłuchania, lol):
http://www.youtube.com/watch?v=f9PaMy4JTiw
http://www.youtube.com/watch?v=JK6VOTQH0C8
http://www.youtube.com/watch?v=37BZFhcbZ2M
Darkwood:
http://www.youtube.com/watch?v=4MhQlggx4lM
http://www.youtube.com/watch?v=nAEUQ_ybiS8
Backworld:
http://www.youtube.com/watch?v=Ti-QwghqmWY
http://www.youtube.com/watch?v=3Z4OtvzKsD4
Albireon:
http://www.youtube.com/watch?v=qf7qo2yrPcc
http://www.youtube.com/watch?v=-OnCVda-068
Sieben:
http://www.youtube.com/watch?v=toCUhickkHQ
http://www.youtube.com/watch?v=z69WzefHea8
Other In June:
http://www.youtube.com/watch?v=U3wpkwr0Pm4
Naevus:
http://www.youtube.com/watch?v=gR9qmxlAsB4
Lux Interna:
http://www.youtube.com/watch?v=U_oyhg7JaPs
While Angels Watch:
http://www.youtube.com/watch?v=Ge7NEUQ7nns
Wystarczy? ;)

A przez Brachytrona słuchałam sobie właśnie "Seventeen Seconds", oto siła sugestii :lol:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

palipa pisze:a z the Cure mój ulubiony kawałek to Burn z ścieki dźwiękowej Z The Crow
O tak, ten OST to piękno i dobro, najbardziej lubię z niego numery Violent Femmes i Nine Inch Nails:
http://www.youtube.com/watch?v=iIi9RSEeQWc
http://www.youtube.com/watch?v=RWs8kdGUgDg


BTW, ja jestem z frakcji Grundiga :lol:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Lombardino, a jesteś w stanie coś powiedzieć tak od supermięśnia, bez patrzenia w wiki, o Waldemarze Sorychcie? Albo ktoś inny?

Kolejny test na niedocenianie...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Aneta pisze:zwizualizowało mi się dokładnie to, co można zobaczyć pod tym hasłem w Googlach
:mrgreen: ,a widzisz, gdyby nie Twoja sugestia nawet by mi do głowy nie przyszlo sprawdzać :P -dzięki :laugh:
Aneta pisze:nie wiem jak bedzie z godnością
... powiem ci że łatwo to przyswoić...gdyby nie tematy tekstów, to można by to uznać jako czilałtujace...niektóre z tych zlinkowanych troche męczące, ale parę fragmentów fajnych.
Aneta pisze:jestem z frakcji Grundiga
Grundig rules! :P w klasie wszyscy mieli Kasprzaki ,a ja zawsze powtarzałem, że Grudig lepiej nagrywa :ok: .
palipa pisze:a ostatnio wspominam sobie to:
Witaj Pablo w spam-budzie ! ;)
Manowar bardzo zacny na zimową zawieruchę :ok:
Brachytron pisze:Na pierwszym była... małpa! Jestem brakującym ogniwem...
..jak ja piszę swoje, to same robale :o ,tak na marginesie ,wczoraj przegladałem jakieś stare WE(1999) i w relacji Zarządu PTE było Twoje nazwisko, jako nowo przyjętego członka,podobno jakieś dyplomy pamiątkowe dostaliście-masz? 8)
:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brachytron pisze:Waldemarze Sorychcie
Who is ...?
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Teraz jak napisałeś to coś mi świta że na zielonym kartonie coś było, muszę sprawdzić bo nigdy do takich spraw nie przykładałem uwagi...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brachytron pisze:, muszę sprawdzić bo nigdy do takich spraw nie przykładałem uwagi...
...nie o to chodzi,teraz pewnie już takich nie ma, więc mógłbyś zrobić skan dla potomnych.Wtedy PTE pomimo narzekań na finanse w sprawozdaniu ,wydaję sie , że lepiej "stało" niż obecnie...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Brach pisze:Waldemarze Sorychcie
Poczekaj ,poczekaj,to nie był Polak grający w Niemczech ...? Nazwy kapelki nie pamiętam -w ogóle dobrze kojarzę?
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

YO. Ogólnie, był tym polskim muzykiem, który "był z czołówką". Gra w jednej "niemal własnej" kapeli z Chuckiem Schuldinerem i Davem Lombardo - to jest COŚ!!!
Drugi taki to Piotr Wiwczarek i Vader, wielcy kumple z Glenem Bentonem i Deicide a w ogóle to nad/ między/pod nimi - Piotr Wawrzeniuk z Theriona i Carbonized. Przy okazji, jak zauważyłeś, lubię gitary a mimo to jedną z najlepszych płyt jakie uważam jest Therion "Ho Dragos, Ho Megas...", wyrazistych gitar i solówek pozbawiony.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Rafał Celadyn pisze:
Brach pisze:Waldemarze Sorychcie
...Nazwy kapelki nie pamiętam...
Grip Inc. oraz Voodoocult (Philip Boa - kto by pomyślał co z niego wyrośnie :coto: )
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

...wieczorem może nawiążę kontakt z rzeczywistością to pogadamy ...wczoraj padłem ,ale i tak z naszych dysput jest pewien plus...przypominam sobie o kapelach których juz nikt nie pamięta ....jedna z nich :arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=ZrmWniVoKic , na te czasy to był dobry sound i nowoczesne brzmienie 8) (mówię o polskiej scenie)
:hi:
jeszcze z tymi kolesiami korespondowalem-kultowe demo :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=XQsddasiG2w
no i apsolutnie doskonała demówka :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=ZmkwZe97eEc
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

abs...nie :wink:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Szukałem swojego zdjęcia z koncertu Quo Vadis ale wsiąkło...

Tydzień temu zmarł Jeff Hannemann, razem z Kerry Kingiem założyli Slayera i tworzyli jeden z najlepszych duetów gitarowych w historii metalu. Był twórcą największych przebojów grupy.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Brachytron »

Jak już kiedyś pisałem, podany przez Ciebie wątek dla mnie nie istnieje, ponieważ polega na linkach do YT. Zresztą zaraz zostanie zalany muzą różną i do tego co było nikt nie wróci... Użądlenia są mocno metalowe imho info ma sens.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

...niech i tak będzie ,to kącik spamerski, więc każde info może się tu znaleźć :wink: .
...do tematu -tudno mi ocenić ,to co napisał Bartek ,bo tych nowszych płyt nie mam specjalnie obsłuchanych poza Diabolus...
a koncert niedługo...
:hi:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

...Brach ogarnij to :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=V2uBr-8PP7o
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=ae8xS-ecUgI
...Antropofagus,będą na Brutal Assault w Juzefowie (Giojra też 8) )
generalnie w grze na bębnach do tego dążę :P
:hi:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Aneta,Brach bądźcie dobrymi modami :wink: i ściągnijcie mi do hydeparku ten temat z "pucośtam" ,dalej uważam że to p(...) spamer :no:
,zresztą daję Wam to pod ocenę :arrow: http://www.sfd.pl/Jaka_od%C5%BCywka_na_ ... 08865.html

Gość też zwrócił uwagę na to :arrow:
104kgx8 na płaskiej , po pół roku ćwiczeń
,czasem chodzę do kumpli którzy ćwiczą i to są bajania czuba...Proszę, dokończę to... rozdeptanie... 8)
:arrow:
:mrgreen:
:birra:
http://www.youtube.com/watch?v=6gE5wh5hRJw :ok:
Załączniki
kotek_.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (87.59 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

...http://www.youtube.com/watch?v=NyyOgVZ4S6Y ,to chyba deprecha , albo "dilerium" :wink: ...
...ruszam na Podhale ,albo będzie dobrze- albo nie będzie...
Aneta, Brach :uscisk:
Pa...
Rafał
:hi:
...nie mam nic obrazującego stan -więc dzisiaj bez kotka :wink:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Rafał Celadyn pisze:...http://www.youtube.com/watch?v=NyyOgVZ4S6Y ,to chyba deprecha  ,  albo "dilerium"  :wink:  ...
No to na powrót do równowagi :mrgreen:
http://pilsudczyk.wrzuta.pl/audio/6X8pPaBtIFg/

I owocnych łowów :ok:
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Marcin Szewczyk »

Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Marcin Szewczyk »

A jeśli chodzi o perkusję., to coś dla Rafała :) : http://www.youtube.com/watch?v=GkKxZ2sQP2Q
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Marcin Szewczyk »

Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

....coś poszło źle...
http://www.youtube.com/watch?v=fFLm6zYGXmY
:mysl:
Brach wytłumacz mi jak te emocje wyciągnąć z tej stronki z emotikonami...nie potrafię :cry: :cry: :cry:
...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Awatar użytkownika
palipa
Posty: 1142
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2009, 15:22
UTM: CF 34
Lokalizacja: Poland, Gdynia CF34

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: palipa »

RtL to moja ulubiona płyta M.
a to mój ulubiony kawałek z tej płyty
http://www.youtube.com/watch?v=bg92QpjRcJk
i mój ulubiony kawałek M. ever z płyty, z której pochodzi kawałek od Anety
http://www.youtube.com/watch?v=-qYqi-EMErU
:jo:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Bo w ogóle RtL oraz MoP to IMO ich najlepsiejsze płyty 8)
No to jeszcze na drugą nóżkę :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=SVaeEXemZfE
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

palipa pisze:i mój ulubiony kawałek M. ever z płyty, z której pochodzi kawałek od Anety
wiem,pamiętam jak o tym rozmawialiśmy ;-)
Aneta pisze:No to jeszcze na drugą nóżkę
http://www.youtube.com/watch?v=SVaeEXemZfE
...a dziękuję :ok:
..ja za dzieciaka uwielbiałem te 2 numery ,codziennie po pięc razy, chyba przez pół roku... ;-)

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=TWKJmbmOOf4
http://www.youtube.com/watch?v=rRbZLSrrIo4
:birra:
:hi:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

..jeszcze tak mi w ucho weszło :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=WElvEZj0Ltw
..no przecież Sanitarium to kultowy :no: , ale trochę zapomniany numer...
:hi:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

To ja mam tak ostatnio, że zajeżdżam Mastera na przemian z Ride The Lightning, więc dorzucam jeszcze to:
http://www.youtube.com/watch?v=tRqCOIsTx8M
oraz to:
http://www.youtube.com/watch?v=Jtno-ccwXEs
Obrazek

Ale nie byłabym sobą, gdybym nie słuchała też takiej wersji Mietalliki :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=Na1R_2o9haY
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

...no, przez nasza pogawędke też sobie powoli odświeżam,no nie ma słabych numerów na tych dwóch płytach,natomiast na kill em all zawsze "przewijam" Jump in the fire" ,no nie mogę przetrawić :P
:hi:
Aneta jak się wkleja te ikonki ,Ty i Brach mozecie bo jesteście modami ,czy ja czegoś znowu nie rozumiem??? :ses
...a w tym uwielbiam sekcję
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=-pHKWd9ptZc
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Rafał Celadyn pisze:no nie ma słabych numerów na tych dwóch płytach
O, to to.
natomiast na kill em all zawsze "przewijam" Jump in the fire" ,no nie mogę przetrawić  :P
K'EA to IMO płyta nadmiaru, za dużo pomysłów jak na pojedyncze numery, w melodiach i aranżu - potem wyhamowali, poszli w selekcję i dużo lepiej się słucha. No i Hetfield jeszcze tam nie umie śpiewać :P
Aneta jak się wkleja te ikonki ,Ty i Brach mozecie bo jesteście modami ,czy ja czegoś znowu nie rozumiem???  :ses
Do emotów spoza forum trzeba mieć kod, inaczej się nie pokaże obrazek. Ja najczęściej wyszukuję sobie różniaste tu:
http://www.smileyvault.com/index.php
http://cool-smileys.com/
...a w tym uwielbiam sekcję
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=-pHKWd9ptZc
Ja to lubię po całości 8)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Rafał Celadyn »

test [url=http://www.smileyvault.com/][IMG]http://www.smileyvault.com/albums/userp ... /hank1.jpg[/IMG][/url]
no i co ...skopiowałem wkleiłem i ......nic :-(
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dziwne użądlenie i jego jeszcze dziwniejsze następstwa

Post autor: Aneta »

Wklejaj kod z IMG pisanym małymi literami:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”