Musaria affinis w sierpniu

Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Musaria affinis w sierpniu

Post autor: Przemek Zięba »

Kiedy notuje się koniec pojawu tego gatunku w Polsce? Zawsze sądziłem że do 10-15 lipca można go spotkać. Trochę sie zdziwiłem w tym roku (ale może nie mam wiedzy w tym temacie) gdy spotkałem go 6-8 sierpnia w Bieszczadach i był stosunkowo liczny. Mam to udokumentowane. Ale może zbyt entuzjastycznie spoglądam na taki późny pojaw. W Bieszczadach na początku sierpnia w ciągu 2 dni zaobserwowałem tak bez specjalnych poszukiwań 13-14 gatunków kózek. Chociaż jakiś rarytasów nie było. Co do M.affinis nie widywałem go nigdy już w drugiej połowie lipca w Bieszczadach, a tu bęc :-) Macie może podobne obserwacje?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Musaria affinis w sierpniu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Po prostu późna obserwacja :okok: Można poszukać jakie dotąd były najpóźniejsze w Polsce. Widzę: 16 lipiec 2001, Mików, 20 lipca 1962 Ustrzyki Górne, 22 VII itd. ...........
A Twoja na jakiej wysokości npm?
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Musaria affinis w sierpniu

Post autor: Przemek Zięba »

Na wysokości około 500-550 npm. Obserwowałem z synem jakieś 10-15 osobników. Czyli dosyć późna obserwacja, co cieszy. Dodatkowo obserwowaliśmy i fotografowaliśmy sporo Aegomorphus clavipes ale te widywałem na początku sierpnia, chociaż też wydawało mi się, że raczej częściej widywałem w pierwszej połowie lipca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Cerambycidae (Kózkowate)”