Geoportal

Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Geoportal

Post autor: Miłosz Mazur »

Może części z Was geoportal jest już znany ale ja wpadłem na niego dopiero niedawno.
Bardzo dobry portal z mapa Polski i całym mnóstwem funkcji i warstw, można mierzyć odległości, powierzchnie terenu, szuykać obszarów chronionych i wiele innych (jest nawet nakładka z katastrem i numerem działek w Polsce). Różne regiony sa zrobione z różnym stopniem dokładności ale każdy fragment kraju (przynajmniej każdy jaki sprawdziłem) można przybliżyć do skali normalnej mapy turystycznej. Polecam :)

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 47
Rejestracja: środa, 7 lipca 2010, 13:37
Lokalizacja: Opole

Re: Geoportal

Post autor: Krzysztof »

Super sprawa dzięki Miłosz tej mapy jeszcze nie znałem a z tym właśnie miłem największy problem.
pozdrawiam Krzysztof
Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Geoportal

Post autor: red45 »

Wielkie dzięki! Zdjęcia podobne jak w zumi czy google, ale narzędzia rewelacyjne. Szczególnie podawanie współrzędnych geograficznych i mierzenie odległości. Zmierzyłem sobie odległoś do Łódzkiego Ogrodu Botanicznego - od klatki do wejścia mam 590 metrów :-)
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Geoportal

Post autor: SiejeOwies »

Jakoś jest nieporównywalnie lepsza od google czy zumi. Używam tej strony od długiego czasu, przy pomocy Corela można całkiem dobre mapy sklejać.
Awatar użytkownika
Piotr M.
Posty: 1229
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 14:50
Specjalność: Odonata_Ephemeroptera
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.

Re: Geoportal

Post autor: Piotr M. »

Miłosz Mazur pisze:Może części z Was geoportal jest już znany ale ja wpadłem na niego dopiero niedawno.
Bardzo dobry portal z mapa Polski i całym mnóstwem funkcji i warstw, można mierzyć odległości, powierzchnie terenu, szuykać obszarów chronionych i wiele innych (jest nawet nakładka z katastrem i numerem działek w Polsce). Różne regiony sa zrobione z różnym stopniem dokładności ale każdy fragment kraju (przynajmniej każdy jaki sprawdziłem) można przybliżyć do skali normalnej mapy turystycznej. Polecam :)

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Jedyną wadą jest jej w wielu rejonach Polski - nieaktualność.
Ale topografów nigdzie lepszych nie znalazłem.
Filip S.
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 21:05

Re: Geoportal

Post autor: Filip S. »

Aktualni to oni nie są. W moim mieście są już pozmieniane nazwy ulic, nowe osiedla, wielu budynków juz nie ma.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Geoportal

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Filip Siedlecki pisze:Aktualni to oni nie są. W moim mieście są już pozmieniane nazwy ulic, nowe osiedla, wielu budynków juz nie ma.
Nie przesadzajcie to nie są mapy nawigacyjne ;) zawierają inne przydatne dla entomologów informacje.
Awatar użytkownika
tomshow
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 2 marca 2010, 21:59
UTM: WS61
Lokalizacja: Opole / Karkonosze

Re: Geoportal

Post autor: tomshow »

Pan dr z Gis'u zawsze nam polecał ten portal (Pan Miłosz pewnie go zna :) ).. Jest naprawdę przydatny.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Geoportal

Post autor: Kamil Mazur »

Owszem, mapy są dość nieaktualne, ale dokładniejszych naszego kraju nie spotkałem w necie. Nawet za bardzo mi to nie przeszkadza. Korzystam z niego od dawna, bardzo przydatne są współrzędne GPS do programowania nawigacji przed jakąś wycieczką.
Zumi i google to takie trochę zabawki, ale wszystkie te trzy portale łącznie tworzą bardzo fajny atlas kraju - w zumi/google lokalizuję ogólnie teren, a dokładniejszy przegląd już tylko w geoportal.
Awatar użytkownika
Piotr M.
Posty: 1229
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 14:50
Specjalność: Odonata_Ephemeroptera
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.

Re: Geoportal

Post autor: Piotr M. »

Ja korzystam z niej do wyszukiwania śródleśnych bagien.
Nieaktualność objawia się tym ,że zajeżdżam nad jakieś bagno a okazuje się ,że na geo gov mieliśmy kawałek otwartej tafli wody lub bagno bez drzew a obecnie już wkroczyły tam drzewa/krzwy a otwartej tafli wody już nie ma.

Ale generalnie - lepsze to niż nic, więc nie narzekam.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Geoportal

Post autor: Tomasz G. »

szkoda tylko, że nie można narysować trasy,albo przyklejać pinezek i zapisywać takich map
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mapy, UTM”