lornetka do obserwacji owadów ?

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Bartek Pacuk
Posty: 3277
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

lornetka do obserwacji owadów ?

Post autor: Bartek Pacuk »

Trafiłem przez przypadek na taką oto stronę: http://www.eagleoptics.com/index.asp?de ... 54&purch=1
Mają tam lornetki Pentax Papilio, ponoć do obserwacji owadów. Miał ktoś z forumowiczów coś takiego w ręku?
Pytam z czystej ciekawości - połaczenie takie wydaje mi się cokolwiek dziwne...
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Lornetki mają różne zastosowania :twisted: Można oglądać ptaki, wrednego sąsiada, czy ostro wycięte brzegi string(ów?) :mrgreen:
Lorneteczki kompaktowe to bardzo poręczne narzędzia obserwacyjne. Lekkie, małe- wszędzie schowasz do kieszeni. Praktycznie bez drgań obrazu, a te obecnie produkowane z badzo jasnym obrazem, przy małej średnicy obiektywu. Jak się poszuka to się kupi nową 8x25 dobrej firmy za równowartość100 lub niewiele więcej dolarów. Jeszcze dostaniesz 5 lat gwarancji na to małe gówienko :D >Pamietam jak dostałem pierwszą w życiu lornetkę- w 1973r. od babci z Australii, która ją kupiła na pokładzie KLM. Była to lornetka południowo koreańska. Szajs jakich mało, ale darowanemu sie nie zagląda.
Ad. tematu to pewnie i do obserwcji motyli może się nadać, zwłaszcza tych dobrze rozpoznawalnych i większych. Przecież niektóre polskie motyle są większe od naszych regulusów, troglodytesów. A że piszą, że lornetka do motyli- no cóż- angole gdzieś muszą wydawać liczne pieniądze :mrgreen:
Załączniki
lornetka kompaktowa.jpg
lornetka kompaktowa.jpg (95.75 KiB) Przejrzano 2364 razy
Bartek Pacuk
Posty: 3277
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Bartek Pacuk »

ptica pisze:Lornetki mają różne zastosowania :twisted: Można oglądać ptaki, wrednego sąsiada, czy ostro wycięte brzegi string(ów?) :mrgreen:
Ad. tematu to pewnie i do obserwcji motyli może się nadać, zwłaszcza tych dobrze rozpoznawalnych i większych. Przecież niektóre polskie motyle są większe od naszych regulusów, troglodytesów.
No ja zdecydowanie lornetki wolę używać do podglądania ptactwa, regulusów i troglodytesów również :) Nawet dziś miałem okazję podczas wyjścia do rezerwatu Las Piwnicki - małe toto dziadostwo, szybkie, ruchliwe - trochę się trzeba namęczyć :)
Ale żeby owady przez lornetkę podpatrywać - jaka by ona nie była, to chyba by mi to do głowy nie przyszło :wink:
Awatar użytkownika
Świetlik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 20:37
Lokalizacja: Piernikowo

Post autor: Świetlik »

jak zobaczę kiedyś, że patrzysz przez lornetkę na babskie majty-czeka Cię powolna śmierć! :twisted:
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Świetlik pisze:jak zobaczę kiedyś, że patrzysz przez lornetkę na babskie majty-czeka Cię powolna śmierć! :twisted:
Mam nadzieję, że będzie to śmierć z rozkoszy :twisted: :mrgreen
P.S. Mam lornetkę- co to jej angole jeszcze nie odkryli, że potrafi nawet ściągać sama stringi i stringopodobne :twisted:
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Robert Rosa »

Świetlik pisze:jak zobaczę kiedyś, że patrzysz przez lornetkę na babskie majty-czeka Cię powolna śmierć! :twisted:
... do tych obserwacji stosuje się z lepszym wynikiem teleobiektyw wmontowany w aparat :mrgreen: ...
a i potem jest co powspominać w męskim gronie :lol: :lol: :lol: ... polecam lato na Solinie hehheheee...
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Robert Rosa pisze:

a i potem jest co powspominać w męskim gronie :lol: :lol: :lol: ... polecam lato na Solinie hehheheee...
Robert. Takie rzeczy to ja wolę powspominać w żeńskim gronie.... :wink:

Sam miałem dużo dylematów podczas obserwacji: obserwować intensywny przelot F.vespertinus czy patrzyć jak sikorki nieśmiało zdejmują namiociki i majtasy- wyciętasy w Chałupach :mrgreen:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”