Polskie Forum Entomologiczne
https://entomo.pl/forum/

Potworność
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=37&t=44393
Strona 1 z 1

Autor:  Orish [ poniedziałek, 24 maja 2021, 20:44 ]
Tytuł:  Potworność

Lasy Państwowe alarmują: ten chrząszcz może zabić człowieka:

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/olei ... ce/v89fy1r
https://natemat.pl/354989,oleica-krowka ... zed-owadem

I co teraz? Pandemia ma się powoli ku schyłkowi i wydawać by się mogło, że w końcu możemy cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Nic bardziej mylnego - nadal lepiej jeśli pozostaniemy w domu, przynajmniej do jesieni, chociaż potem będzie czwarta fala, więc najlepiej już tak do grudnia.

Autor:  Jacek Kurzawa [ wtorek, 25 maja 2021, 10:37 ]
Tytuł:  Re: Potworność

Tak, wczoraj  mój Kolega napisał do mnie pytanie, czy to prawda, co piszą w tym artykule.

Tu link do informacji źródłowej: https://www.facebook.com/nadlesnictwo.d ... 0163034567
Załącznik:
LP oleica.png
LP oleica.png [ 476.18 KiB | Przeglądane 754 razy ]I to jest prawda. Media jednak napisały już nieprawdę, pisząc:

Cytuj:
Lasy Państwowe alarmują: uważaj na tego chrząszcza
Cytuj:
Lasy Państwowe apelują, aby nie drażnić oleicy krówki.

To nie Lasy Państwowe (to nie jest żaden oficjalny komunikat LP a ni stanowisko w sprawie)  tylko jedna osoba na profilu FB. To jest istotne.
LP nie alarmują!  - to nieprawda.
Media nakręcają spiralę strachu. To moim zdaniem dno dziennikarstwa. Oberwie się Lasom Państwowym nastapi dalszy ciąg nagonki na LP za wszystko co złe. Czarną robotę robią pisarczyki, którzy dorabiają w pandemii za parę złotych. Zresztą techniki są jasne - artykuł musi być kontrowersyjny i przedstawiać półprawdę - wtedy jest zadyma i dobrze sprzedają reklamę.

Beneficjentami skutków tego kłamstwa będą LP i ludzie, którzy otrzymają nieprawdziwą informację. Kiedyś na widok żuka gnojowego zaczną być może uciekać albo wpadną w panikę, że dzieciom grozi niebezpieczeństwo. Skutki czytania mass-mediów będą niestety opłakane. Społeczeństwo "wyedukowane" zdalnie, na wiki, wp, TVP i FB ... - kiedyś Oni zapiszą sie do nowej partii PiS i zasiądą na szczeblach władzy, niektórzy na samej górze. Starość będzie wtedy dla nas ciężkim przeżyciem.....
Orish napisał(a):
... nadal lepiej jeśli pozostaniemy w domu, przynajmniej do jesieni, chociaż potem będzie czwarta fala, więc najlepiej już tak do grudnia.

Widzę, że myślimy podobnie :-) bedzie czwarta fala a "pandemia" informacyjna potrwa do marca 2025 - tak mówiłem pół roku temu (zobaczymy)
Uzupełnię  - do marca 20025, aż się wszystkich wyszczepi i zyski z pandemii zaczną spadać. Gospodarka już leży, szczególnie small biznes. Z ostatnich dni mam takie sposttrzeżenia - busy nie kursują do Warszawy, bo nikt nie jeździ do pracy (przewoźnicy leżą), bo nie ma po co, przy trasie restauracje pozamykane. Obostrzenia pandemiczne zaczynają już zbierać żniwo w gospodarce. Do tego trzeba doliczyć falę zachorowań na niediagnozowane choroby (np rak) i dalej nie wymieniam, bo lista byłaby długa.

Niebezpiecznie zszedłem na politykę za co z góry przepraszam, jesli kogoś to uraziło. Grunt aby się dać wkręcić i z uśmiechem na twarzy robić swoje.

Autor:  Warroza [ wtorek, 25 maja 2021, 18:54 ]
Tytuł:  Re: Potworność

Już widziałem filmik na bazie tej sensacyjnej notki: najgorsze owady Polski. :(

Tutaj z uśmiechem o sympatycznej moim zdaniem oleicy. :)
https://www.youtube.com/watch?v=oSLUK_Ypbf8
Cytuj:
To nie Lasy Państwowe (to nie jest żaden oficjalny komunikat LP a ni stanowisko w sprawie)  tylko jedna osoba na profilu FB. To jest istotne.
LP nie alarmują!  - to nieprawda.


A jednak prawda: https://dojlidy.bialystok.lasy.gov.pl/w ... 7/40951344
Konkretnie Nadleśnictwo, które jest częścią LP.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/