Polskie Forum Entomologiczne
https://entomo.pl/forum/

Owad X
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=37&t=41783
Strona 1 z 1

Autor:  Szczupak [ czwartek, 3 października 2019, 16:26 ]
Tytuł:  Owad X

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i dziękuję za aktywacje konta. Przepraszam, że mój pierwszy post jest w takiej formie ale nie owijając w bawełnę zarejestrowałem się tu głównie w jednym celu którego dotyczy ten temat. Niemniej przejrzałem forum i przeglądając zdjęcia owadów jestem zafascynowany ich różnorodnością form, kolorów i pięknem. Wielka szkoda, że więcej ludzi nie docenia i nie interesuje się tymi stworzeniami, a także ogólnie pojęta przyrodą.

Przechodząc do meritum, załączam zdjęcie szkicu owada X i byłbym wdzięczny za nakierowanie w kwestii poszukiwań. Mam nadzieję, że szkic nakreśli pewne cechy charakterystyczne gatunku, rodzin. Ze względu na ogromną ilość gatunków owadów jest to jak szukanie igły w stogu siana. Dodatkowe informacje - owad występuje w siedliskach zamieszkałych przez pszczoły ziemne i powinien być koloru ciemnoniebieskiego z odcieniem metalicznym. Nocą leci do światła. Nie jest pospolity, podobno występował/występuje w naszym klimacie (także w Polsce) aż po Syberię.  Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

Załączniki:
opera_Xi2FdcLS83.png
opera_Xi2FdcLS83.png [ 62 KiB | Przeglądane 1400 razy ]

Autor:  pinerepine [ piątek, 4 października 2019, 17:59 ]
Tytuł:  Re: Owad X

Skąd pochodzi ten szkic? Książka, wzór ludowy, jakieś połączenie? Miejsce pochodzenia?
Szanse na zidentyfikowanie gatunku raczej są tak czy inaczej bardzo małe (właśnie z powodu tej wspomnianej przez ciebie różnorodności, to nie to samo co zgadywanie np. ssaków drapieżnych polski.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/