Owad X

Zagadki entomologiczne, humor i inne - na luzie! (ale o entomologii)
Szczupak
Posty: 1
Rejestracja: środa, 2 października 2019, 22:36

Owad X

Post autor: Szczupak »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i dziękuję za aktywacje konta. Przepraszam, że mój pierwszy post jest w takiej formie ale nie owijając w bawełnę zarejestrowałem się tu głównie w jednym celu którego dotyczy ten temat. Niemniej przejrzałem forum i przeglądając zdjęcia owadów jestem zafascynowany ich różnorodnością form, kolorów i pięknem. Wielka szkoda, że więcej ludzi nie docenia i nie interesuje się tymi stworzeniami, a także ogólnie pojęta przyrodą.

Przechodząc do meritum, załączam zdjęcie szkicu owada X i byłbym wdzięczny za nakierowanie w kwestii poszukiwań. Mam nadzieję, że szkic nakreśli pewne cechy charakterystyczne gatunku, rodzin. Ze względu na ogromną ilość gatunków owadów jest to jak szukanie igły w stogu siana. Dodatkowe informacje - owad występuje w siedliskach zamieszkałych przez pszczoły ziemne i powinien być koloru ciemnoniebieskiego z odcieniem metalicznym. Nocą leci do światła. Nie jest pospolity, podobno występował/występuje w naszym klimacie (także w Polsce) aż po Syberię. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.
Załączniki
opera_Xi2FdcLS83.png
opera_Xi2FdcLS83.png (62 KiB) Przejrzano 4090 razy
pinerepine
Posty: 5
Rejestracja: środa, 2 października 2019, 08:24

Re: Owad X

Post autor: pinerepine »

Skąd pochodzi ten szkic? Książka, wzór ludowy, jakieś połączenie? Miejsce pochodzenia?
Szanse na zidentyfikowanie gatunku raczej są tak czy inaczej bardzo małe (właśnie z powodu tej wspomnianej przez ciebie różnorodności, to nie to samo co zgadywanie np. ssaków drapieżnych polski.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Humor, zagadki (entom.)”