Fotodysocjacja Wody:)

Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Fotodysocjacja Wody:)

Post autor: Malko »

Mam pytanie odnośnie tego zagadnienia czy ktoś byłby w stanie opisać szczegółowo enzymatyczny kompleks jonów manganowych chlorkowych i wapniowych oraz role reszty aminokwasu tyrozyny w specjalnym białku w fotodysocjacji wody i transport elektronu do dimeru chlorofilu a w centrum aktywnym PS II

p.s. Proszę o konkretne odpowiedzi ściśle związane z tematem (Przeczytałem już książki Prof.Alicji Szweykowskiej ale nie znalazłem tam odpowiedzi na to pytanie), a google nic mądrego nie mówi na ten temat
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Zajrzyj może do Biochemi Stryera. Fotosynteza od strony 696.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Niestety na tych stronach jest fosforylacja w mitochondriach i oddychanie nie ma tam fotosyntezy jako takiej:( Ale książka fajna przystępnie napisana:)
lotr
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2005, 22:41
Lokalizacja: Bydgoszcz obecnie
Kontakt:

Post autor: lotr »

Może tu: Krótkie wykłady Biochemia - Hames B. D., Hooper N. M. ;)
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Dawid_Masło pisze:Niestety na tych stronach jest fosforylacja w mitochondriach i oddychanie nie ma tam fotosyntezy jako takiej:( Ale książka fajna przystępnie napisana:)
W mojej wersji jest, kewstia jest chyba taka iż mam wydanie z 1999 roku więc pewnie mając nowsze masz zupełnie inaczej rozdziały.
Sprawdź spis treści u mnie jest to rodział 26 Fotosynteza w części III uzyskiwanie energii w procesach metabolicznych i jej magazynowanie.
Jest nawet podrozdział Ciebie pewnie interesujący z powodu pytania:
"Jony manganu odgrywają kluczową rolę w oporowadzaniu elektronów od wody i uwalnianiu O2"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, grzyby.”