Reorganizacja mojego zbioru

Układanie zbiorów, gabloty, szpilki narzędzia i przybory entomologiczne
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Reorganizacja mojego zbioru

Post autor: Malko »

Witam

Niestety co roku coraz mniej łapie, jednak mam pokaźny zbiór jeszcze z czasów studenckich który muszę jakoś zreorganizować. Zdecydowałem przejść dla małych gatunków motyli dziennych np. modraszków na gabloty 30cm x 20cm. Duże motyle dzienne np. Rusałki zostawić w 50cm na 40cm podwójnie oszklonych lub też zwykłych 50cm na 40cm. P.S. Małe gabloty fajnie pasują do regału na książki Billy z Ikea :)
Poniżej dodaje zdjęcia jak to wygląda.
Muszę się jeszcze zastanowić nad drukiem etykietek do gablot z podpisem. Mam już takie małe szpilki z paradoxa - ładnie wyglądają ale niestety jakoś srednio "działają"
Załączniki
Małe gabloty 30cm x 20xm idealnie pasują na półce
Małe gabloty 30cm x 20xm idealnie pasują na półce
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (202.48 KiB)
Przykład układu jaki stosuje przy małych gatunkach motli dziennych
Przykład układu jaki stosuje przy małych gatunkach motli dziennych
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (195.79 KiB)
Mieniaki strona A
Mieniaki strona A
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (227.28 KiB)
Mieniaki strona B
Mieniaki strona B
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (232.78 KiB)
Machaony strona A
Machaony strona A
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (243.86 KiB)
Machaony strona B
Machaony strona B
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (207.6 KiB)
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Re: Reorganizacja mojego zbioru

Post autor: Grzegorz Michoński »

1. Pytasz jak masz to zrobić czy dzielisz się swoim problemem?
2. Nie jestem motylarzem ale w tych gablotach ze szklanym dnem to chyba motyle powinny być wzdłuż tych listewek z pianką żeby było widać skrzydła a nie na Twój sposób.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Reorganizacja mojego zbioru

Post autor: Malko »

Grzegorz Michoński pisze:1. Pytasz jak masz to zrobić czy dzielisz się swoim problemem?
2. Nie jestem motylarzem ale w tych gablotach ze szklanym dnem to chyba motyle powinny być wzdłuż tych listewek z pianką żeby było widać skrzydła a nie na Twój sposób.
Ad 1) Raczej dziele się tym jak reorganizuje swój zbiór. Mało osób chociaż ma pokaźne zbiory nie pokazuje ich, tak więc chciałem pokazać coś od siebie :-)

Ad 2) Zdecydowanie masz rację! W muzeach spotkałem się jedynie z wzdłużnym ułożeniem wszak najwazniejsza jest ekspozycja skrzydeł. Ja jednak zawsze miałem w swoich galbotach układ "pionowy" i tutaj go powielam. Ten sposób bardziej mi przypadł do gustu. Chyba mam jedną gablotę "zrobioną" na próbę wzdłużnie(i jednak mi nie spasowało więc pozostałe zrobione były "pionowo") jak znajdę to wrzucę zdjęcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacja zbioru - gabloty, etykietowanie, szpilki”