Polskie Forum Entomologiczne
https://entomo.pl/forum/

Poszukuję paradwuchlorobenzen
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=41417
Strona 1 z 1

Autor:  Maciej Kupczyński [ wtorek, 6 sierpnia 2019, 16:05 ]
Tytuł:  Poszukuję paradwuchlorobenzen

Dzień Dobry!
Pilnie poszukuję paradwuchlorobenzenu. Sprawdzałem w kilku różnych sklepach - wszędzie brak. Czy ma ktoś na zbyciu, lub zna sklep z tym produktem na stanie?

Autor:  Marek Wanat [ środa, 7 sierpnia 2019, 02:37 ]
Tytuł:  Re: Poszukuję paradwuchlorobenzen

Witaj Maćku po wielu, wielu latach.  :smiech: Jeśli to mrzyki, to dziś mamy na nie kilka zdrowszych i mniej śmierdzących sposobów. Osobiście polecam pyretroid w proszku, np. Afanisep, albo płytki owadobójcze Globol itp. Dobre rady znajdziesz na pewno przeglądając archiwum tego forum. Jeśli skala problemu nie jest zbyt duża, wystarczy zamrażarka. Powodzenia!

Autor:  Maciej Kupczyński [ sobota, 24 sierpnia 2019, 08:19 ]
Tytuł:  Re: Poszukuję paradwuchlorobenzen

Cześć Marku! Dziękuję za odzew. Sprawy nie załatwię w zamrażarce, muszę (chcę) zdezynfekować całe gabloty, które wiele lat przeleżały na strychu.....
Wiele okazów niestety uległo całkowitej zagładzie, ale jest jeszcze co ratować. Nawiązałem kontakt z Panem Przemysławem Żurawlewem z forum ortopterologicznego, mozna coś z tym jeszcze zrobić, ale muszę doprowadzić do jako takiego porządku.
Zaczęliśmy rozmowę od Isophyi znalezionej w Kątach, ale najciekawsze w tym wszystkim to jest to, że dopiero teraz odkryłem, że najprawdopodobniej mam przedstawiciela rodzaju Poecilimon. Teraz jest już zbierany w Polsce, głównie na Roztoczu, wówczas był to nowy dla Polski gatunek. Ot, brak doświadczenia sprawił że umknęło ciekawe odkrycie. Szkoda.
Polecanych przez Ciebie specyfików poszukam.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/