tablet do rysowania

Metody preparowania, usypiania, problemy, sposoby.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

tablet do rysowania

Post autor: Jacek Kalisiak »

Ostatnio w wątku o rysowaniu kopulatorów pojawił się temat "tablet".
Proszę o trochę więcej opinii o tabletach dostępnych obecnie na rynku. Interesuje mnie tablet do rysowania (nie tylko entomologia), ale bez szaleństw. Pierwszy tablet, być może do zmiany za jakiś czas. Dwie grupy cenowe, np. do 500,- zł i do 1000,- zł (mało prawdopodobne, że kupię ;) ). Tablety panoramiczne (trend w monitorach)? Komplet z piórkiem, inne akcesoria/wyposażenie?
Czy koniecznie Wacom???
Krytyczny komentarz o http://www.pentagram.pl/produkty/akceso ... ype_p_2006

z góry dzięki :mrgreen:

PS. Nie będę miał nic przeciw, jeżeli ktoś napisze, że minimalny sensowny wydatek to 1500,- zł. Może to się przyda innym, np. przy wiarygodnej opinii, że tańszy tablet nie da się sensownie wykorzystać. Aczkolwiek wydaje mi się to mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: tablet do rysowania

Post autor: red45 »

To ja zacznę pierwszy :-) Mam tablet Wacom Bamboo, cena to okolice 200zł. Przeznaczony na rynek najniższy, ale wcale nie taki najgorszy. Przed zakupem bardzo krytycznie podchodziłem do sieciowej wojny Wacom vs reszta świata, ale jest w niej sporo racji. Wacom daje inną jakość wykonania i komfort pracy. Przedtem miałem pożyczonego Pentagrama i praca na nim to była mordęga, pomimo większego obszaru malowania. Wacom daje też bardzo dobre sterowniki. Do prostych prac polecam ten model. Można na nim namalować np. takie coś jak to poniżej (wiem, że kicz, ale rysowane zimą w głębokiej depresji :-) )
Załączniki
tablet.jpg
tablet.jpg (65.8 KiB) Przejrzano 1808 razy
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Re: tablet do rysowania

Post autor: Jacek Kalisiak »

Dzięki :) Jest początek!
Poproszę tylko następnych o dokładniejsze informacje o modelu, formacie, rozdzielczości, poziomach nacisku itp.
Awatar użytkownika
Wales
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 18:53
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: tablet do rysowania

Post autor: Wales »

Witam
Żona pracuje na Wacom Intuos 4 - rysuje projekty reklamowe i pod piaskowanie. Kosztował ok. 900 zł ale warto było. Jakość i standard pracy naprawdę wysoki. Kilka rodzajów piórek. Obszar roboczy A6 i większego naprawdę nie potrzeba. Mamy ok. 1,5 roku i żadnego problemu. Mogę polecić.
Projekty rysowane na tym tablecie można zobaczyć na blogu. Tu akurat na moje zamówienie :)
http://arctia.blogspot.com/2011/06/paz- ... pawik.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Preparowanie, chemia.”