TVN - muzeum motyli

jon

TVN - muzeum motyli

Post autor: jon »

Na TVN dziś o 21 lub 21.30 mają pokazywać jakieś muzeum motyli.
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Szkloney »

Na pewno dziś? Bo w programie piszą, że o 21.30 będzie Usta usta a później Kuba Wojewódzki.
jon

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: jon »

sorry TVN meteo było i chyba jeszcze będzie. Motyle T. Falkowskiego
krzysiek10
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 28 maja 2010, 19:32

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: krzysiek10 »

Oglądałem wczoraj ten program nie było tam nic ciekawego
tylko parę motyli dziennych
i pare nocnych
Zjak
Posty: 64
Rejestracja: sobota, 20 września 2008, 10:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Zjak »

Oglądałem ten program, ale nie od początku. Dla mnie był ciekawy, a ten pan oprowadzał po swoim muzeum Dorotę Gardias z TVN meteo.

Pozdr.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Malko »

Jak wyemitują powtórkę to z chęcią oglądnę !
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Łukasz Buglowski »

Ja bym też oglądnął. Może w necie się filmik pojawi :D
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Tomasz G. »

Szukałem na stronie tvn24-tam nie ma nic chyba.A po stronie TVN meteo ciężko się poruszać-nie ma opcji wyszukiwania.
To był jakiś magazyn, czy niezależny jednorazowy program?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Tomasz Grzegorczyk pisze:Szukałem na stronie tvn24-tam nie ma nic chyba.A po stronie TVN meteo ciężko się poruszać-nie ma opcji wyszukiwania.
To był jakiś magazyn, czy niezależny jednorazowy program?
Tomek, dzisiaj o 21:00 będzie ten materiał na TVN Meteo.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Malko »

Świetnie zatem obejrzę go ;D
Awatar użytkownika
Ayutthay
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 01:30

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Ayutthay »

Wow to super! Mam ochotę na ten program.
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Jarosław Wenta »

No, przyjemna kolekcja (bo kolorowa :wink: ), choć motyle ze szpilkami sterczącymi z odwłoków zawsze mnie trochę przygnębiają. Marzy mi się podobna (wykonana ze sztucznych okazów) wystawa w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Tatrzańskiego PN.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Malko »

Nasuneła mi się pewna myśl w związku z tym reportażem. Jeżeli jest jakieś muzeum powinno pełnić funkcję edukacyjne a właściciel podkreślał tylko walory estetyczne i stąd pewnie wszyscy ludzie po odwiedzeniu takiej wystawy będą twierdzić, że naukowcy zajmujący się motylami to kolekcjonerzy. Uważam, iż taka wystawa powinna edukować, nawet pokazać systematyczny porządek motyli a tam misz masz.... Pokazać ludziom że nie zabija się tylko w celach estetycznych bo motyle to ładne okazy owadów ale po to, aby osiągnąć naukowe cele.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jarosław Wenta pisze:No, przyjemna kolekcja (bo kolorowa :wink: ), choć motyle ze szpilkami sterczącymi z odwłoków zawsze mnie trochę przygnębiają. Marzy mi się podobna (wykonana ze sztucznych okazów) wystawa w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Tatrzańskiego PN.
Jarek, jutro jadę do Zakopanego, wiesz może czy Muzeum jest czynne i w jakich godzinach ? Warto chyba pokazać żonie wilka i niedźwiedzia - niech się trochę wystraszy ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Malko »

Grzesiek a może odwiedzisz Bochnię ? tam też jest Muzeum Motyli i to znacznie większe ja tam się wybieram w najbliższych dniach http://www.muzeummotyli.com/index.html
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Jarosław Wenta »

Grzegorz Banasiak pisze: Jarek, jutro jadę do Zakopanego, wiesz może czy Muzeum jest czynne i w jakich godzinach ? Warto chyba pokazać żonie wilka i niedźwiedzia - niech się trochę wystraszy ;) ;) ;)
Muzeum TPN na Rondzie Kuźnickim jest obecnie w trakcie przebudowy. Jest tam w tej chwili ciekawa wystawa o tym, jak Tatry zdobywano. Czynna 0800-1500. Chyba za darmo.
Pojedźcie potem do Kuźnic. Koło nowego budynku dyrekcji są 2 małe domki; spichlerz i wozownia. W obu są wystawy. Trupy zwierząt są w wozowni. Dość bogata kolekcja tatrzańskich zwierząt (ptaki i ssaki) w maniakalny sposób wymordowanych przez niejakiego Kocyana [oczywiście prezentowana przeze mnie tu opinia jest moją prywatną opinią].
Więcej info na temat wystaw tu: http://www.tpn.pl/wystawy
Acha, w Zakopanem nadal trwają intensywne remonty ulic...
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 317
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:25
UTM: XU29
Lokalizacja: Jeziorki

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Kacper »

Ta sama wystawa była w Pile w Galerii Kasztanowej:) Ten sam gościu:) Były monitory, a w nich zagadki. Jedna była taka: Czym jest Brudnica mniszka? a:Motylem dziennym b:motylem nocnym c:Pluskwiakiem. Ja przekonany, że to odpowiedź b, zaznaczam szybko, a co się pokazuje: błąd, Brudnica mniszka to motyl dzienny. Ja sobie myśle co tu jest grane? Czy komputer się psuje, czy może jestem aż takim laikiem, żeby nie wiedzieć co to MNISZKA. Zastanawiałem się jeszcze z dziesięc minut, ale nic z tego:P
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: TVN - muzeum motyli

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jarosław Wenta pisze:
Grzegorz Banasiak pisze: Jarek, jutro jadę do Zakopanego, wiesz może czy Muzeum jest czynne i w jakich godzinach ? Warto chyba pokazać żonie wilka i niedźwiedzia - niech się trochę wystraszy ;) ;) ;)
Muzeum TPN na Rondzie Kuźnickim jest obecnie w trakcie przebudowy. Jest tam w tej chwili ciekawa wystawa o tym, jak Tatry zdobywano. Czynna 0800-1500. Chyba za darmo.
Pojedźcie potem do Kuźnic. Koło nowego budynku dyrekcji są 2 małe domki; spichlerz i wozownia. W obu są wystawy. Trupy zwierząt są w wozowni. Dość bogata kolekcja tatrzańskich zwierząt (ptaki i ssaki) w maniakalny sposób wymordowanych przez niejakiego Kocyana [oczywiście prezentowana przeze mnie tu opinia jest moją prywatną opinią].
Więcej info na temat wystaw tu: http://www.tpn.pl/wystawy
Acha, w Zakopanem nadal trwają intensywne remonty ulic...
Dzięki za informacje. Znajomi ostrzegali mnie przed remontami ulic, przezornie "zadekowałem" się na Nowotarskiej, do Krupówek niedaleko, może nawet internet bezprzewodowy będzie miał zasięg ;) no i pieszo będzie można się przemieszczać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”