Krowy dopisały

Jeśli chcesz się podzielić swoimi obserwacjami i połowami terenowymi na bieżąco to tutaj. Być może ktoś właśnie w Polsce również złowił to samo... Dobre miejsce na wymianę obserwacji w sezonie.
Przemek Zięba

Krowy dopisały

Post autor: Przemek Zięba »

Dzisiaj krótki wypad w okolice Lublina na koprofagi, proszę Państwa na większość jest już za późno, bo sie wkopały. Udało mi się ułowic jedynie 5 exx. Coprios lunaris, w tym jeden ex niewybarwiony a pozostałe 4 obiecane koledze Pticy wyrwane w trakcie wkopywania się w ziemię na głębokości ok, 10 cm, dużo Aphodius spp. w tym oczywiście A. fossor dominował, reszty jeszcze nie rozpracowałem, ciągle sie doczyszczają w pojemniku. Poza tym spory udział O.taurus, 2 sztuki O illyricus ot i urodzajne kupy, dobrze że namierzyłem 3 duże stada bydła ( odławiałem w jednym z nich) i poznałem właścicieli którzy nie dosyc że pozwolili odławiać to i pozwolili umyć ręce po rozgrzebywaniu krowich placków i nie patrzyli jak na wariata. Stada wyglądają (krów) na stabilne czyli przez parę lat się utrzymają i będzie gdzie odławiać. Ufff przyznam się że cieszę się, bo po ostatnim wypadzie myślałem że szlag trafił pogłowie bydła we wschodniej PL.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne obserwacje terenowe - chrząszcze”