czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Ciekawostki, różności, inne sprawy.
Jurek Szypuła
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Post autor: Jurek Szypuła »

Myślę że za taką kwotę każdy kto gania za owadami nie tylko w dzień powinien obejrzeć:

https://www.biedronka.pl/pl/product,id, ... ka-czolowa

Kupiłem i jestem zaskoczony jakością jak na taką cenę :okok:
AJW
Posty: 562
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2019, 17:49
UTM: XS46
Specjalność: Diptera
profil zainteresowan: rymy pogodne i niewygodne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Post autor: AJW »

kupiłem za "namową" Jurka!

Polecam!
Awatar użytkownika
adam k.
Posty: 1478
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 13:04
UTM: CB 72
Specjalność: Microlepidoptera
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 2 times

Re: czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Post autor: adam k. »

Bardzo ważne jest niezawodne, dodatkowe oświetlenie przy ekranie i nie tylko, nawet na upatrzonego po zmroku. Tej czołówki z linku używam skutecznie już czwarty sezon, jest idealnym narzędziem, polecam https://tiny.pl/tj3hn
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Post autor: Dark »

Ta z "Biedry" to fajna opcja, jak ktoś potrzebuje prostego, taniego urządzenia.

Jako sprzęt turystyczny, w nawiązaniu do posta Adama, mam też swoje typy.

Długo korzystałem z Petzl Tikka XP2 (wz. 2012). Pracowały ładne kilka lat w bardzo różnych warunkach (i w sumie nadal działają, ale rzadko teraz korzystam). Przy obecnych możliwościach LEDów, są już jednak dość słabe. No i tego modelu już nie produkują.

Od 3-4 lat używam bardzo intensywnie Led Lenser H7R.2 7298. Bardzo mocna, z możliwością programowania trybów oświetlenia, blokadą przycisków, zwłaszcza gdy wrzucamy ją do bagażu. Wbrew pozorom jest to bardzo przydatna rzecz. Kilka razy wyczerpałem baterie w krytycznym momencie, gdy niezablokowana czołówka sama włączyła się w plecaku. Ma też własny akumulator, który można zastąpić bateriami AAA. Światełko z tyłu pozwala na łatwą lokalizację, gdy wędruje się w grupie. Też mogę polecić.
Awatar użytkownika
adam k.
Posty: 1478
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 13:04
UTM: CB 72
Specjalność: Microlepidoptera
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 2 times

Re: czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Post autor: adam k. »

Dark pisze:
Od 3-4 lat używam bardzo intensywnie Led Lenser H7R.2 7298
Przed zakupem następnej czołówki też rozważałem ten typ, ale wybrałem tą z linku. Zaważyło zasilanie oparte na akumulatorku 18650 i możliwość wymiany na nowy, niekoniecznie firmowy, ładowania na różnych ładowarkach.
Wcześniej używałem czołówki Petzl Myo RXP, tej z uchylnym dyfuzorem.
Okazała się również poręczną, przydatną lampką. Po latach użytkowania zawiódł przewód i z tego co słyszałem, to jedyna wada konstrukcyjna modelu.
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Post autor: Przestrojnik »

adam k. pisze:
Dark pisze:
Od 3-4 lat używam bardzo intensywnie Led Lenser H7R.2 7298
Przed zakupem następnej czołówki też rozważałem ten typ, ale wybrałem tą z linku. Zaważyło zasilanie oparte na akumulatorku 18650 i możliwość wymiany na nowy, niekoniecznie firmowy, ładowania na różnych ładowarkach.
Wcześniej używałem czołówki Petzl Myo RXP, tej z uchylnym dyfuzorem.
Okazała się również poręczną, przydatną lampką. Po latach użytkowania zawiódł przewód i z tego co słyszałem, to jedyna wada konstrukcyjna modelu.
ja używam od 3 lat Mactronic Phantom, bardzo silne źróło światła, moc 500 lumenów, jedyny minus, że trzeba kupować do niej dobre baterie/akumulatorki typu energizer/duracel, inne typu panasonic siadają za szybko :)
Jurek Szypuła
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Post autor: Jurek Szypuła »

Testował ktoś taką czołowkę 1300 lumenów:

https://silesiasports.eu/silva-power-tr ... gJuP_D_BwE
Awatar użytkownika
Marek Wanat
Posty: 547
Rejestracja: piątek, 5 października 2007, 10:59
UTM: XS36
Specjalność: ryjkowce
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 1 time

Re: czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Post autor: Marek Wanat »

Za takie pieniądze kupiłem bez wahania jako noszoną opcje zapasową. Poza tym fajnie rozprasza światło na płachcie, gdy w nocy otrząsasz. Problem leży w niezawodności, dlatego definitywnie zrezygnowałem z Petzla, gdy w środku lasu na Tasmanii styki przestały mu kontaktować i musiałem świecić oczami wracając do bazy. Przestawiłem się na Black Diamond, ale w porównaniu z tą biedronkową to cena x10, a jakość niekoniecznie tyle warta. Jak coś ciekawego wytestuję, to się odezwę.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7252
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: czołówka z Biedronki za 17.99 PLN

Post autor: Rafał Celadyn »

..poza wszystkim o czym mówili przedmówcy(przyciski bez blokad itd.) ,zawsze warto mieć dwie czołówki .Niech będą najtańsze ale dwie . Podczas wychodzenia z jaskini na Diablej górze latarka spadła do komina i roztrzaskała sie w "drebiezgi", gdyby nie ledwie żywe światełko z siodełka od roweru ,które znalazłem w lesie przypadkiem, to chyba byśmy stamtąd nie wyleźli...teraz zawsze zabieram dwie czołówki...
:papa:
Rafał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy entomologiczne”