Teams - prezentacje on-line

Ciekawostki, różności, inne sprawy.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Teams - prezentacje on-line

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Poszukuję 3 osób chętnych, korzystających z Teams'ów do przetestowania połączenia i podyskutowania o tym jak zorganizować rozmaite prezentacje entomologiczne. Na razie myślę o EntomoLabels, to może być stosunkowo proste, ale sądzę, że w przyszłości można by spróbować podziałać w wielu innych tematach.

Gdyby jeszcze zgłosiły się osoby z doświadczeniem w pracy z Teams - było by miło.
Ewentualne adresy mailowe do Teamsów i numery telefonów proszę przesłać PW, spróbujemy się jakoś umówić i zadziałać.

Ja miałem bardzo niewielkią styczność z Teamsami, korzystałem raczej z innych komunikatorów, wydaje się jednak że do celów szkoleniowych są one obecnie najlepszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Teams - prezentacje on-line

Post autor: Jacek Kurzawa »

Mam złe doświadczenia z TEAMS z powodu używania w nim na starcie logowania do konta Microsoft. Konto Microsoft sprawdza do jakiej Organizacji należy konto i potrafi wywalić licencję OFFICE. Robiłem znajomym kilka razy komputery z systemem Windows na słabych kluczach, to samo z OFFICE. Jedno logowanie na jednym z kont potrafi unieważnić licencję OFFICE i potem jest sporo roboty, żeby zaktywować OFFICE. Z tego robi się piekielko, ktorego naprawa może zająć kilka godzin, albo trzeba zakupić nową licencję OFFICE. Jeśli ktoś ma pewność, że to mu wszystko działa to ma dobrze. Ja mimo że mam legalne oprogramowanie, to jak tylko widzę okno do logowania Microsoft, to zapala mi się "czerwona żarówka".

Pomyśl może o wykorzystaniu narzędzi, które się pobiera i nie wymagąją zakładania żadnych kont.
JITSI https://meet.jit.si/ - nie wymaga instalacji, po prostu wymyśla się nazwę sesji i działa
ZOOM
Teamviever
AnyDesk

Najczęściej ostatnio używam tego ostatniego - AnyDesk.

Staram się pomóc, nie wiem jak inni to widzą. Nie pracuję na co dzień On-Line, a tu mamy cała masę uczniów, studentów i pracowników naukowych, ktorzy z pewnością mają duże doświadczenie z tymi platformami On-Line i pewnie wszystko już jest dobrze przetestowane. Sam jestem ciekaw, na czym się obecnie wygodnie pracuje.
goościu
Posty: 433
Rejestracja: sobota, 9 marca 2013, 11:49
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: Teams - prezentacje on-line

Post autor: goościu »

Jacek Kurzawa pisze:Mam złe doświadczenia z TEAMS z powodu używania w nim na starcie logowania do konta Microsoft. Konto Microsoft sprawdza do jakiej Organizacji należy konto i potrafi wywalić licencję OFFICE. Robiłem znajomym kilka razy komputery z systemem Windows na słabych kluczach, to samo z OFFICE. Jedno logowanie na jednym z kont potrafi unieważnić licencję OFFICE i potem jest sporo roboty, żeby zaktywować OFFICE. Z tego robi się piekielko, ktorego naprawa może zająć kilka godzin, albo trzeba zakupić nową licencję OFFICE. Jeśli ktoś ma pewność, że to mu wszystko działa to ma dobrze. Ja mimo że mam legalne oprogramowanie, to jak tylko widzę okno do logowania Microsoft, to zapala mi się "czerwona żarówka".
To bardzo ciekawe. Z Teams korzysta wiele (boję się stwierdzić, że większość, choć intuicja mi tak podpowiada) uczelni i szkół w nauce zdalnej - w tym ja i wielu moich znajomych. Nigdy nie spotkałem się z opisanymi problemami. Panowie na pewno wiecie na ten temat więcej ode mnie, ale może kwestia legalności oprogramowania faktycznie ma tu jakieś znaczenie?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Teams - prezentacje on-line

Post autor: Jacek Kurzawa »

W opisywanych przypadkach była tam taka sytuacja, że kont osobistych użytkowników było kilka. Właśnie przez to, że pracownicy pologowali się na TEAMSY na swoich kontach spowodowało, że w systemie pojawiło się kilka kont zamiast jednego. Microsoft chciał ustalić, do kogo należy ten system z racji współistnienia kilku kont i zaczął się horror. Dopóki komputer firmowy był na jedną osobę (jeden aktywny profil) problemu nie było. Dlatego o tym napisałem, bo próba naprawy takiego systemu zajęła mi dużo czasu. Konstrukcja Windowsa pod tym względem nie sprzyja, wiele opcji jest zaszytych głęboko w systemie.
Problem z Teamsami jest popularny w Google https://www.google.com/search?q=teams+l ... e&ie=UTF-8
można poczytać, ja to mam już za sobą. Dopóki istnieją alternatywne rozwiązania, zawsze będą one bezpieczniejsze, bo są bezkolizyjne.
Awatar użytkownika
Marek Wanat
Posty: 547
Rejestracja: piątek, 5 października 2007, 10:59
UTM: XS36
Specjalność: ryjkowce
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 1 time

Re: Teams - prezentacje on-line

Post autor: Marek Wanat »

Chyba to jest wyjaśnienie przedziwnego komunikatu o utracie licencji na Office, jaki wyświetlił mi się w ostatni czwartek. Akurat tuż po zamknięciu sesji na Teams, na którym odbywają się od ponad roku nasze zdalne rady wydziału. Robiłem "na boku" jakieś poprawki w dokumentach i miałem równocześnie otwartego Worda, a może również i Excela, pewnie dlatego coś takiego się pojawiło. Pierwszy raz, ale wcześniej chyba nie zdarzyło mi się używać równocześnie Teamsa i Office'a, na 100% nie pamiętam. Na szczęście obyło się bez dalszych konsekwencji, tj. musiałem zamknąć Worda, ale potem otworzył się bez problemów, podobnie jak pozostałe programy Office'a.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Teams - prezentacje on-line

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Licencja Office przypisywana jest do konkretnego konta. Jeśli się zalogujesz na inne to Twój Office traci licencję, na szczęście chwilowo, wystarczy się zalogować na to właściwe i znów licencja będzie działać.
Niestety powszechny pęd do kontrolowania naszych aktywności na komputerach to sprawił. Pracuję m.in. dla jednej z indyjskich korporacji, jeden raz zalogowałem się na moim domowym komputerze na konto emailowe w ich domenie i już tak mi zmodyfikowali ustawienia Windowsa, że walczyłem kilka dni, żeby to odkręcić. Od tej pory oddzielam pracę od domu i żyję spokojniej, przynajmniej się staram. Oczywiście oddzielenia od Microsoftu nie da się w żaden sposób wykonać :laugh:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Teams - prezentacje on-line

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Wracając do Teams'a - przeprowadziłem próbę połączenia. Wszystko zadziałało. Można zatem przystąpić do organizowania pierwszego spotkania online dotyczącego EntomoLabels.
Proponuję na początek temat: "Podstawy EntomoLabels" a w ewentualnych kolejnych spotkaniach "Zaawansowane funkcje EntomoLabels", "Współpraca Excel -> EntomoLabels" a później może padną jakieś propozycje co do dalszych tematów.
Godzina ok. 20:00, termin zaraz po świętach 27 grudnia. Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę o przesłanie na PW adresu email do Teamsów, dodam do grupy i będziemy mogli działać. Przewiduję tylko spotkanie audio z udostępnionym pulpitem, tak że nie trzeba się specjalnie ubierać, golić czy sprzątać pokoju :laugh: :laugh: :laugh:
Ostateczne potwierdzenie czy spotkanie się odbędzie wyślę wieczorem 26 grudnia.
Awatar użytkownika
Warroza
Posty: 289
Rejestracja: niedziela, 27 stycznia 2019, 22:43
UTM: Warszawa
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: Teams - prezentacje on-line

Post autor: Warroza »

Jacek Kurzawa pisze: Pomyśl może o wykorzystaniu narzędzi, które się pobiera i nie wymagąją zakładania żadnych kont.  
JITSI https://meet.jit.si/ - nie wymaga instalacji, po prostu wymyśla się nazwę sesji i działa
ZOOM  
Teamviever
AnyDesk
Dorzucę jeszcze Discord.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy entomologiczne”