Podróże w czasie :-)

Opisy, jak się przygotować, relacje ...
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Podróże w czasie :-)

Post autor: PawełB »

Sentymentalna podróż w czasie. Znalazłem stare fotki, jakie zrobił mi kiedyś ojciec. Musi to być jakiś 1978 rok.....Wakacje na Roztoczu. Wtedy ten region wydawał mi się rajem motyli, których jakoś "nie widziałem" pod Warszawą. Jeździliśmy do Zwierzyńca i okolic, Impulsem do zbierania motyli było odnalezienie na strychu u dziadków starej gablotki z jego kolekcją, oczywiście zupełnie zjedzonej przez mrzyki, pamiętam ze zostały tylko żuwaczki jelonka wśród pyłu szczątków i odnóży....Dziadek nauczył mnie preparowania i zrobił mi pierwszą siatkę, bardzo zresztą nieskuteczną (jak widać na zdjęciach), sam nawet zaczął mi trochę pomagać, pamiętam nasze wspólne łowy na mieniaka który przylatywał czasem na wiejskie podwórze i nie dawał się złapać posiadanym sprzętem. Wiele lat działałem poza środowiskiem entomologicznym, no i wiadomo, wtedy trudno było o informacje....Każdy gatunek był "nowy". Pierwszy złapany Osetnik, żałobnik, paź królowej.....to były emocje !! Z paziem pamiętam taką anegdotkę, ze jacyś znajomi "złapali dla mnie pazia królowej" na swojej działce. Po przyjeździe na miejsce, z puchy po kawie wyleciał pokrzywnik :-).

PS. Jak macie jakieś swoje stare zdjęcia z czasów "stadiów larwalnych" i pierwszych łowów, to wklejajcie !!
Załączniki
Siatkę miałem jakąś beznadziejną, małą i z pończochy.....
Siatkę miałem jakąś beznadziejną, małą i z pończochy.....
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (268.38 KiB)
Gdzie są teraz te snopki z Roztocza ????
Gdzie są teraz te snopki z Roztocza ????
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (252.98 KiB)
Coś musiałem dorwać - to były emocje !!
Coś musiałem dorwać - to były emocje !!
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (211.95 KiB)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże i ekspedycje entomologiczne”