nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
maruda77
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2010, 15:30

nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Post autor: maruda77 »

Założyłem temat z prośbą o identyfikację - ładny, ze zdjęciami. Pojawił się. Chciałem wyedytować - wyłączyłem ikonę wątku (niepotrzebnie ustawiłem) oraz włączyłem powiadomienie o odpowiedzi i... komunikat, że temat się pojawi, ale dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Hmm... czemu tak?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Post autor: Jacek Kurzawa »

Trudno powiedzieć. A ktory temat? Pojawił się i jest? Czy go nie ma?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Post autor: Aneta »

Marudzie chodzi pewnie o ten wątek:
viewtopic.php?f=73&t=44344
który pojawił się jako czekający na zaakceptowanie przez moderatora i zapewne dlatego był normalnie niewidoczny.

Takich wątków do zaakceptowania pojawiło się ostatnio kilka i też zastanawiam się dlaczego, wcześniej raczej nie było takiego wymogu.
maruda77
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2010, 15:30

Re: nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Post autor: maruda77 »

Tak, dokładnie o ten, o którym napisała Aneta.
Najlepsze, że gdy go założyłem, to pojawił się normalnie. A "zniknął do moderacji" dopiero gdy wyedytowałem go. Oczywiście nie wsadzałem do niego żadnych ukrytych odnośników ani reklam.
Widocznie przewrażliwił się jakiś mechanizm antyspamowy wobec nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Post autor: Jacek Kurzawa »

Co jakiś czas spotykamy się z takim zachowaniem Forum. Są to zabezpieczenia antyspamowe zaszyte gdzieś głebiej. Trzeba spełnic kilka warunków, aby wątek z widocznego załapał się na cenzurowane np. zmiana IP, kilkukrotna edycja postu... trudno mi teraz powiedzieć, dlaczego ten czy inny post/watek zostaje tak zakwalifikowany. Nie ma to większego priorytetu a na badanie zachowań Forum i uzytkowników nie ma czasu. Jesli sytuacja będzie sie powtarzać i w jakiś sposób stanie się istotna to się tym zajmiemy.
maruda77
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2010, 15:30

Re: nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Post autor: maruda77 »

Całkiem możliwe, że załapałem się na zmienne IP - aktualnie udostępniam sieć z telefonu i za każdym razem inne IP, często nawet z całkiem innej puli.
Ale gra muzyka. Tak po prostu chciałem zasygnalizować, bo się trochę zdziwiłem.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Post autor: Aneta »

Jacek Kurzawa pisze:Co jakiś czas spotykamy się z takim zachowaniem Forum. Są to zabezpieczenia antyspamowe zaszyte gdzieś głebiej. Trzeba spełnic kilka warunków, aby wątek z widocznego załapał się na cenzurowane np. zmiana IP, kilkukrotna edycja postu... trudno mi teraz powiedzieć, dlaczego ten czy inny post/watek zostaje tak zakwalifikowany. Nie ma to większego priorytetu a na badanie zachowań Forum i uzytkowników nie ma czasu. Jesli sytuacja będzie sie powtarzać i w jakiś sposób stanie się istotna to się tym zajmiemy.
Ta funkcja ostatnio zaczyna się rozkręcać, już parę razy byłam zmuszona do akceptowania swoich własnych postów :lol: Od razu napiszę - nie wiem jak ze zmiennością mojego IP, ale posty były "świeże", nie edytowane.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Post autor: Jacek Kurzawa »

Kiedyś tego nei było a ciekawe, że przecież nic nie było robione, nic nie było zmieniane. Podejrzewam, że którys z pluginów czerpie informacje z bazy danych adresów IP (blacklist) i jego konstrukcja uległa zmianie. W najbliższzej wolnej chwili usiądę do tego, poszukam, poczytam. Sam tez się z tym ostatnio spotkałem z moim postem, więc problem jest (może nie problem, ale komplikacja).
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: nowy wątek... po sprawdzeniu przez moderatora?

Post autor: admin »

To chyba dzieje się za sprawą wbudowanego filtra antyspamowego, który własnie wyłączyłem. Zobaczymy, czy to coś pomoże.
Zablokowany

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”