Modyfikacja swoich postów [Czas na edycję postu]

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Modyfikacja swoich postów [Czas na edycję postu]

Post autor: Kamil Mazur »

Czy jest szansa na włączenie umożliwienia modyfikacji swoich postów po dłuższym czasie od napisania jeśli ten nie jest nadpisany przez jakiś inny post ? Teraz można zmieniać swój post mniej więcej przez kilkadziesiąt minut od napisania.
Konkretnie chodzi mi o to żeby dopisując co jakiś czas nowe informacje muszę tworzyć nowy post przez co objętość forum niepotrzebnie rośnie, a wystarczyłoby tylko umożliwić modyfikację już istniejącego ostatniego wpisu.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Modyfikacja swoich postów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Ten czas jest ustawiony tak po to, by postujący nie mogli po rozwinieciu się dyskusji zmieniac swoich pierwszych postów. Jesli bedzie potrzeba dopisania czegoś do swojego postu można zgłosić post do moderacji wpisując dodatkową treść do postu a moderatorzy to dodadzą.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Re: Modyfikacja swoich postów

Post autor: Jacek Kalisiak »

Kamil, taka jest natura forum. To narządzie służy do wymiany zdań, poglądów, dyskusji. Oczekiwana przez ciebie funkcjonalność jest trochę obok funkcjonalności forum. Jeżeli śledzę jakiś wątek, to czytam nowe wypowiedzi, bardzo rzadko sięgam do pierwszego postu. Jeżeli zmieniałbyś pierwotny post, to ja pewnie tej zmienionej treści bym nie przeczytał. Dodatkowo zmiana pierwotnego postu mogłaby wypaczyć sens późniejszych wypowiedzi. Jak rozumiem, chciałbyś na forum zasymulować bazę wiedzy? Coś w tym stylu robi Jałoszyński pokazując larwy, ale on w założeniu podaje kompletną informację w pierwszym poście i chyba jej nie edytuje.
Natomiast sam postawiony przez ciebie problem jest ciekawy. Można by go rozumieć w ten sposób, że w wyniku dyskusji (być może pod czyimś kierunkiem) gromadzi się jakaś wiedza (np. na temat grupy gatunków - koszówek) i warto by ja jakoś porządkować. Np. prowadzący wątek z dyskusją okresowo modyfikuje artykuł będący kompletnym podsumowaniem wiedzy o jakimś gatunku. Pewnie na forum też można by to zasymulować, ale niekoniecznie jest to najlepsze narzędzie do tego celu.

Nie znam się na motylach, ale z przyjemnością czytuję wasze wątki o koszówkach, jest to jeden z ciekawszych obszarów życia forum!
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Modyfikacja swoich postów

Post autor: Kamil Mazur »

Dzięki za odp. Ja oczywiście rozumiem funkcjonalność tej opcji forum i w pełni się zgadzam z Jackiem-adminem bo to dobre zabezpieczenie żeby ktoś nagle nie zmienił zdania gdy się zapędzi w kozi róg podczas dyskusji... wiem o co chodzi :)

Niemniej tutaj chodziło mi konkretnie o wątek o Rebelia sp. który już kilkakrotnie uaktualniałem w miarę prowadzenia hodowli - są tam już chyba z 4 kolejne moje posty dotyczące tej samej hodowli. Mnie dopisywanie kolejnych postów w zasadzie nie przeszkadza i tutaj również przychylam się do drugiego Jacka, że uaktualniany wpis może ujść uwadze czytających bo nie widać tej zmiany na głównej stronie.
Jest OK, tak po prostu zapytałem.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Modyfikacja swoich postów

Post autor: Antek Kwiczala † »

Intencje Jacka admina są oczywiste, ale Kamil poruszył trochę inny problem:
jeśli ten nie jest nadpisany przez jakiś inny post ?
Nie znam możliwości programu zarządzającego forum, ale być może taka opcja - dopisywania do swojego ostatniego postu, jeśli ten nie został nadpisany, byłaby możliwa po czasie dłuższym niż obecnie obowiązujący? (w starej wersji forum było to zdaje się możliwe).
Awatar użytkownika
Diesel
Posty: 101
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2011, 12:18
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Modyfikacja swoich postów

Post autor: Diesel »

Można nadać inne uprawnienia dla poszczególnych działów lub użytkowników(grupy użytkowników). Są także modyfikacje które przechowują historię edytowania postu - ale aż takie rozwiązanie chyba niepotrzebne ;)
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Modyfikacja swoich postów

Post autor: Kamil Mazur »

Antek, nie będzie to dobre z tego powodu, który podał drugi Jacek czyli, że modyfikacja postu (nawet jeśli nie został on nadpisany) nie będzie widoczna na głównej stronie czyli nawet nikt nie zauważy, że coś tam zmieniłeś - więc po co w ogóle coś takiego dawać.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Modyfikacja swoich postów

Post autor: Antek Kwiczala † »

Racja Kamilu, tak by było, i to mogłoby być jeszcze gorsze, bo takie nadpisanie postu nie byłoby sygnalizowane. Nawet wielokrotnej zmiany postu nikt by nie zauważył, a nowy post zawsze wzbudzi zainteresowanie.
JNT
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 1 czerwca 2012, 13:22
UTM: VV72
Lokalizacja: Szczecin

Re: Modyfikacja swoich postów

Post autor: JNT »

A gdyby umożliwić autorowi wątku edycję tematu? Zwłaszcza w działach dotyczących oznaczania, nie mając wiedzy na temat owada wymyśla się jakiś ogólny "temat zastępczy", gdyby po oznaczeniu dało się zamienić tytuł na właściwy, na pewno ułatwiłoby to przeglądanie wyników wyszukiwania itp.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Modyfikacja swoich postów

Post autor: Aneta »

Moderatorzy mogą zmieniać tytuły wątków i to chyba wystarczy.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Modyfikacja swoich postów [Czas na edycję postu]

Post autor: admin »

Czas na edycję postu wynosi 20 minut.
Załączniki
posty_edycja.png
posty_edycja.png (7.11 KiB) Przejrzano 3988 razy
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”