Wersja mobilna Forum [na telefon]

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Wersja mobilna Forum [na telefon]

Post autor: Jacek Kurzawa »

Wersja mobilna forum została zainstalowana. Jest ona jednak dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych.

Wersję mobilną uruchamia się wchodząc do swojego Profilu Uzytkownika i zmieniając skórkę na mobilną.

1. Będąc zalogowanym użytkownikiem wchodzimy w Panel użytkownika https://entomo.pl/forum/ucp.php
2. Wybieramy Ustawiania Forum https://entomo.pl/forum/ucp.php?i=173
3. Po prawej stronie Styl forum: i wybieramy z windy "Metro Blue"

Gotowe!

Menu po prawej stronie można zmodyfikować. Proszę o Wasze uwagi i sugestie dotyczące działania tej skórki mobilnej.

Domyślnie pozostaje dotychczasowa wersja, chociaż można ustawić aby mobilna wersja była domyślną. Ze względu jednak na przyzwyczajenia forumowiczów chyba nie byłoby to dobrym posunięciem.
Załączniki
stylforum.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (74.07 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Wersja mobilna Forum

Post autor: Jacek Kurzawa »

Załączniki
ikonki.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (17.47 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Wersja mobilna Forum

Post autor: Jacek Kurzawa »

I już znalazłem pierwszy "bug". W tej mobilnej wersji nie widać "Edytuj post" zaraz po napisaniu. Z łatwością można napisać, ale już nie można poprawiać.
Wygląda to więc na wersję dla przeglądających na telefonach. Takich osób jest wiele, ale dla niezalogowanych i tak jest wersja dotychczasowa.

Pewnie znajdzie się więcej "braków" w tej skórce. Wynika to z tego, że forum pracuje na dość starej wersji 3.0.14 Aktualizacja Forum będzie wiązała się z utratą wielu zaimplementowanych funkcjonalności w trakcie jego działania. W najbliższym czasie może jdnak zdecyduję się na instalację najnowszej wersji kosztem wielu zmian z nadzieję, że nowa wersja będzie lepsza. No, ale to się okaże, czy rzeczywiscie będzie. Włoskie forum pracuje na nowym silniku i kilka spraw wygląda tam lepiej np Lightbox do przeglądania zdjęć czy galeria. No ale to jest nieco inny temat.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Wersja mobilna Forum

Post autor: Jacek Kurzawa »

Jak Wam działa wersja mobilna? Jakie są Wasze pierwsze odczucia z jej korzystania?
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 1 listopada 2004, 22:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wersja mobilna Forum

Post autor: Hubert »

Chwilę poklikałem wersję mobilną i działa na telefonie zdecydowanie lepiej niż podstawowa, ale z mojej perspektywy nie zastępuje to klasycznej wersji responsywnej. Obecnie gdy włączam na telefonie to muszę wejść do profilu i przełączyć ją na wersję mobilną i potem przy komputerze muszę ponownie przełączyć na wersję pierwotną (bo jednak ta skórka mobilna za bardzo świeci mi błękitem na dużym ekranie).

Biorąc pod uwagę, że na telefonie zerkam zazwyczaj, żeby tylko sprawdzić aktualności na jakimś wątku, który mnie interesuje to zmienianie skórki to tylko extra step, który nie jest tego wart.

FYI - jestem użytkownikiem głównie czytającym, więc moje doświadczenia mogą być inne niż osób, które się często udzielają
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Wersja mobilna Forum

Post autor: admin »

Dziękuję za uwagi. W celu poprawy komfortu oglądania mogę doinstalowac inne wersje kolorystyczne, jest wybór:
niebieski (obecny), czarno-biały, złoty, zielony, limonka (jasnozielony), pomaranczowy, purpurowy, czerwony, morski i fioletowo-czerwony.
Ten morski może być lepszy.
Załączniki
wersje kolorystyczne.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (18.24 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Wersja mobilna Forum

Post autor: Jacek Kurzawa »

Zainstalowałem dwie dodatkowe wersje - Black & White i Limonka. Ta limonka wyszła jednak dość rażąco zielono, więc pozostaje spokojny B&W w odcieniach szarości.

Przy okazji podpowiem, że w tej wersji mobilnej cztery ikonki na górze po lewej stronie, pod logo, są bardzo użyteczne przy przeglądaniu wątków. l]Łatwo można przejrzeć:
Wątki bez odpowiedzi | Nieprzeczytane posty | Nowe posty | Aktywne wątki

W tej kolejności, jak powyżej.
Załączniki
czteryikonki.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (23.48 KiB)
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”