Cucujus?

Stadia przedimaginalne chrząszczy
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cucujus?

Post autor: Bartek Pacuk »

Pomylić się chyba tych larw nie da, ale jako że do tej pory miałem do czynienia tylko z imagines, więc wolę się upewnić. Zgniotek? Do zdjęć się niestety nie przyłożyłem i wyszły fatalnie - w terenie się nie przyjrzałem i założyłem że to jak zwykle Pyrochroidae. A tu niespodzianka. Toruń, 06.05.20.
Załączniki
IMG_9976.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (351.19 KiB)
IMG_9977.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (328.87 KiB)
Marek Miłkowski
Posty: 813
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 15:18
Lokalizacja: Radom

Re: Cucujus?

Post autor: Marek Miłkowski »

Cucujus, pewnie cinnaberinus ale z tych zdjęć nie da się oznaczyć. Bartku, pozostaje wrócić w to miejsce i odszukać imagines (albo oznaczyć larwy). Nie kojarzę aby był spod Torunia podawany. Jak widać topole w dolinach rzek warte są uwagi...
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cucujus?

Post autor: Bartek Pacuk »

Marek Miłkowski pisze:Cucujus, pewnie cinnaberinus ale z tych zdjęć nie da się oznaczyć. Bartku, pozostaje wrócić w to miejsce i odszukać imagines (albo oznaczyć larwy). Nie kojarzę aby był spod Torunia podawany. Jak widać topole w dolinach rzek warte są uwagi...
Dzięki Marku za potwierdzenie. Wrócę tam na pewno jeszcze w maju, bo robię w tym miejscu inwentaryzację. Szczęśliwie zapisałem punkt na GPS :) W kujawsko-pomorskim zgniotek był dotąd wykazany na jednym stanowisku, dość odległym od Torunia. A tu mamy rzeczywiście topolę i dolinę Wisły, więcej póki co napisać nie mogę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Larwy”