Gąsienice Limenitis reducta do wymiany

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Gąsienice Limenitis reducta do wymiany

Post autor: PawełB »

Mam do wymiany gąsienice „południowego” gatunku pokłonnika Limenitis reducta. Najchętniej za gąsienice wierzbowca, osinowca, mieniaka tęczowca, eufrozyny, ewentualnie jakichś polskich modraszków. Mam też trochę innych ciekawostek. Informacje na priva.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gąsienice Limenitis reducta do wymiany

Post autor: PawełB »

Gatunek fajnie opisany na polskiej stronce Insektarium
https://insektarium.net/gatunki-abstyne ... k-anonyma/
zauważyłem po dacie fotek (larwa 8.05) że opóźnienie wzgl rozwoju w PL jest niewielkie, moje larwy właśnie zaczęły zmieniać kolor z brązowego (w którym hibernują) na zielony i zaczynają mocniej rosnąć.

w sumie ciekawe, dlaczego nie ma ich dalej na północ (chyba sa w czechach?) , moje gąsieniczki zimowały w izolatorku na kaprifolium, a więc dają radę na mrozku. Zresztą wudywałem je dosyć wysoko w Pirenejach, w miejscach gdzie na pewno leżą śniegi zima....moje gąsieniczki zimowały w izolatorze na kaprifolium , zima była lekka , no ale jednak mroziło
Moze brak odpowiednich siedlisk?
Załączniki
Typowe siedlisko w chorwacji, gdzie co roku widuję larwy- kaprifolim rosnące przy murkach otaczających stare pastwiska. Mocno nasłonecznione
Typowe siedlisko w chorwacji, gdzie co roku widuję larwy- kaprifolim rosnące przy murkach otaczających stare pastwiska. Mocno nasłonecznione
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (155.92 KiB)
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Gąsienice Limenitis reducta do wymiany

Post autor: Przestrojnik »

napisałem na pw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”