Hotel dla owadów - jak przygotować do zimy?

Hodowla owadów
MAck
Posty: 57
Rejestracja: środa, 13 czerwca 2007, 22:58
UTM: EC09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hotel dla owadów - jak przygotować do zimy?

Post autor: MAck »

Cześć, dostałem widoczny na zdjęciu hotelik dla owadów. W okresie maj - lipiec jakieś osy samotnice chowały w nich jakieś larwy i jak przypuszczam składały jajka a następnie zamykały przestrzenie w ramach tych rurek oraz pomiędzy nimi, które wykorzystywały w tym celu. Pytanie co powinienem zrobić z hotelikiem w czasie zimy - czy będzie ok jeśli dalej będzie na zewnątrz w ogrodzie? Niestety na opakowaniu producent nic nie napisał jak go użytkować a chciałbym, aby te owady przetrwały zimę. Kiedy dorosłe owady będą się z tego "wygrzebywać"?
Załączniki
hotel.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (359.28 KiB)
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hotel dla owadów - jak przygotować do zimy?

Post autor: Brachytron »

Będą się wygrzebywać na wiosnę. Z tego co widzę wszystko jest ok, poza daszkiem, bo nie zabezpiecza przed zacinającym deszczem, a rurki nie mogą być zbyt długo mokre. Domek powinien pozostać na zewnątrz, ale pod jakimś dodatkowym zadaszeniem.
MAck
Posty: 57
Rejestracja: środa, 13 czerwca 2007, 22:58
UTM: EC09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hotel dla owadów - jak przygotować do zimy?

Post autor: MAck »

Dzięki - obawiałem się, czy zimowe termperatury nie będą stanowić zagrożenia. Tymczasem hotelik odwróciłem tak, że frontem skierowany jest do ściany budynku (między ścianą a hotelem jest jakieś 2 cm luzu więc jak coś będzie chciało przezimować to nadal jest otwarte dla gości) dzięki czemu zacinający deszcz nie powinien mieć dostępu :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Hodowla”