Sympozja PTE 2019

>>>> Sympozja PTE 2022 <<<<
AJW
Posty: 562
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2019, 17:49
UTM: XS46
Specjalność: Diptera
profil zainteresowan: rymy pogodne i niewygodne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sympozja PTE 2019

Post autor: AJW »

Wielka szkoda, że sympozja sekcji PTE odbywają się w tym roku poza zjazdem głównym PTE: http://pte.au.poznan.pl/zjazd2019/51-Zj ... ikat-1.pdf.
Podwójne koszta i czas... Czyżby "towarzystwo" stawałoby się bardzie elitarne? Chyba nie o to chodzi w myśl założeń statutowych.
"Domniemywam", że nie jest to zapewne ani liberum veto ani faux-pas przewodniczących sekcji....
?czyżby, w myśl staropolskiego powiedzenia: każdy sobie ... rzepkę skrobie, pogłębiał się kryzys entomologii w Polsce?
Bo taki kryzys o podłożu co najmniej organizacyjnym zauważam.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: sympozja PTE 2019

Post autor: Antek Kwiczala † »

Nie wiem, jak to wyglądało ze zjazdami chrząszczarzy czy ważkarzy, ale zjazdy sekcji motylarskiej nigdy nie odbywały się razem ze zjazdem głównym PTE. Taka tradycja.
AJW
Posty: 562
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2019, 17:49
UTM: XS46
Specjalność: Diptera
profil zainteresowan: rymy pogodne i niewygodne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: sympozja PTE 2019

Post autor: AJW »

No cóż "tradycja" ... zapewne niejedno ma imię!
Napisałem o tym dlatego, że taka "tradycja" nie sprzyja szerszemu ogółowi entomologów,
a wpływ ruchu amatorskiego czy nawet i części zawodowego (zwykłych pracowników a nie kierowników jednostek) na działalność PTEntomol (w tym tematykę wiodącą Zjazdu) jest coraz mniejsza...
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: sympozja PTE 2019

Post autor: Konto_usuniete »

AndrzejJW pisze:a wpływ ruchu amatorskiego czy nawet i części zawodowego (zwykłych pracowników a nie kierowników jednostek) na działalność PTEntomol (w tym tematykę wiodącą Zjazdu) jest coraz mniejsza...
A warto się kopać z koniem???? i tracić energię...
A "cena" zjazdu to cena porównywalna do tygodniowego pobytu w tym okresie w Bułgarii, lub na Majorce :) a tam też w hotelu dostanie się okolicznościowy kubek, długopis, notatnik a darmowe mapki okolic hotelu są zawsze w recepcji...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: sympozja PTE 2019

Post autor: Grzegorz Banasiak »

AndrzejJW pisze:No cóż "tradycja" ... zapewne niejedno ma imię!
Napisałem o tym dlatego, że taka "tradycja" nie sprzyja szerszemu ogółowi entomologów,
a wpływ ruchu amatorskiego czy nawet i części zawodowego (zwykłych pracowników a nie kierowników jednostek) na działalność PTEntomol (w tym tematykę wiodącą Zjazdu) jest coraz mniejsza...
Jak napisał Grzesiek nikt nie będzie się kopał z koniem. Koszty sympozjów są już dla wielu zbyt wysokie, koszty zjazdów są bardzo wysokie. Myślę, że nikt z amatorów, nawet tych których stać - nie wyda 1000 zł. lub więcej żeby wziąć udział w zjeździe. Atrakcyjność sympozjów jest do tego o wiele wyższa, bo po pierwsze spotykają się głównie zainteresowani danym rzędem, po drugie często zdarzają się elementy metodyki i warsztatu - których ciągły niedosyt sprawia, że młodzież albo się nie rozwija albo wręcz rezygnuje z entomologii. Przypomnij sobie jak rozkłada się średnia wieku na sympozjach, młodzieży brak, ciągle te same osoby, co rok starsze. Jak pojawi się ktoś nowy to jest to wydarzenie roku. Ot, takie smutne podsumowanie.
AJW
Posty: 562
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2019, 17:49
UTM: XS46
Specjalność: Diptera
profil zainteresowan: rymy pogodne i niewygodne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: sympozja PTE 2019

Post autor: AJW »

Nie chcę (ale może i "muszę" :cry: ) zaogniać sprawy, bo napisałem wyraźnie o kosztach.... Ale wątek pociągnę trochę dalej...
Tylko przypomnę sobie meritum statutu...
I tu mam nieodparte "wrażenie", że odnośnie np. co do np. Sądu Polubownego, w myśl informacji (http://pte.au.poznan.pl/zarzad.htm i statutu http://pte.au.poznan.pl/pdf/STATUT_PTE.pdf zaszły istotne zmiany ponad grubo rok temu (vide Ś.P. Boguś)... Zresztą nie po raz pierwszy... i komu tu dać nawet tzw. przysłowiową "wiarę" i tworzyć normalny system prawny...?
Gdzie my żyjemy?
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: sympozja PTE 2019

Post autor: Konto_usuniete »

AndrzejJW pisze:I tu mam nieodparte "wrażenie", że odnośnie np. co do np. Sądu Polubownego, w myśl informacji (http://pte.au.poznan.pl/zarzad.htm i statutu http://pte.au.poznan.pl/pdf/STATUT_PTE.pdf zaszły istotne zmiany ponad grubo rok temu (vide Ś.P. Boguś)... Zresztą nie po raz pierwszy... i komu tu dać nawet tzw. przysłowiową "wiarę" i tworzyć normalny system prawny...?
Gdzie my żyjemy?
Y......a jak się ma to do tematu zjazdu???? bo tak jakoś....chyba coś mi uciekło :hp: :hp:
AJW
Posty: 562
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2019, 17:49
UTM: XS46
Specjalność: Diptera
profil zainteresowan: rymy pogodne i niewygodne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: sympozja PTE 2019

Post autor: AJW »

Na ogólnopolskim walnym zjeździe wybierane są gremia na całą kadencję.
W przypadku rezygnacji członka lub jego śmierci skład danej "komisji" powinien być uzupełniony na ogólnym zebraniu władz urzędujących.
I to się wiąże z tym zjazdem, na którym wybiera się władze i gremia na 4 lata! Na temat wiodącego tematu przewodniego Zjazdu nie będę się wypowiadał...
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: sympozja PTE 2019

Post autor: Przemek Zięba »

Tylko sympozja mają jakiś sens, zjazdy jako, że są kosztowne zapełniają entomolodzy, którym uczelnie czy instytuty finansują taką imprezę. Gdyby koszty zjazdu były na poziomie kosztów sympozjalnych zapewne byłoby inaczej i większa rzesza by w takich zjazdach uczestniczyła. Zapewne teraz trochę się to zmieni i generalnie po zmianach wymuszonych nową ustawą o szkolnictwie wyższym , skrupulatnym liczeniu kosztów wszelkich, może być niekoniecznie tak różowo.
AJW
Posty: 562
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2019, 17:49
UTM: XS46
Specjalność: Diptera
profil zainteresowan: rymy pogodne i niewygodne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: sympozja PTE 2019

Post autor: AJW »

Przemek Zięba pisze:Zapewne teraz trochę się to zmieni i generalnie po zmianach wymuszonych nową ustawą o szkolnictwie wyższym , skrupulatnym liczeniu kosztów wszelkich, może  być niekoniecznie tak różowo.
No cóż, z reguły tego typu reformy są dla tzw. "swoich"...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PTE - Forum Polskiego Towarzystwa Entomologicznego”