Polskie Forum Entomologiczne - Rejestracja

§ 1. POSTANOWIENIA GŁÓWNE

1. Warunkiem korzystania z „Polskie Forum Entomologiczne” zwanym dalej "Forum Entomologiczne" lub "Forum" jest przeczytanie i zaakceptowanie niniejszego regulaminu. Administracja ma prawo zmienić te warunki, ale musi Cię o tym poinformować.

2. Każdy użytkownik może posiadać na „Polskie Forum Entomologiczne” tylko jedno konto.
2.1. W nazwie konta nie mogą znaleźć się sformułowania obraźliwe, bądź wprowadzające w błąd co do tożsamości użytkownika.

3. Użytkownik Forum publikuje posty wyłącznie na własną odpowiedzialność.
3.1. Publikując posty użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa oraz zasad publikacji tekstów w internecie /netykieta/ stanowiących ZAŁĄCZNIK do niniejszego regulaminu https://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=92&t=7563
3.2. Użytkownik zgadza się na publikowanie jego wpisów na Forum i nie może żądać ich usunięcia w przyszłości. W wyjątkowych sytuacjach na prośbę Użytkownika Administrator może usunąć wybrany post lub cały wątek.

4. Administracja Forum (Administrator i Moderatorzy) nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści postów zamieszczonych przez użytkowników.
4.1. Administracja nie ma obowiązku czytać wszystkich wypowiedzi użytkowników i kontrolować ich zgodności z regulaminem.
4.2. Administracja ma obowiązek reagować na zgłoszenia użytkowników forum dotyczące naruszenia regulaminu.
4.3 Administracja ma prawo w każdej chwili usunąć lub edytować posty, przenieść, usunąć lub zablokować każdy wątek.
4.4 Ani Administracja Forum ani phpBB nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować wykradzenie danych.

5. Niedozwolone jest zamieszczanie postów:
5.1. o treści sprzecznej z prawem,
5.2. naruszających dobra osobiste innych osób,
5.3. naruszających prawa autorskie,
5.4. zawierających treści powszechnie uznawane za naganne moralnie,
5.5. zawierających treści niezgodne z zasadami współżycia społecznego,
5.6. zawierających wulgaryzmy,

6. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach reklam bądź listów-łańcuszków.

7. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach odnośników do stron internetowych zawierających treści, o których mowa w pkt. 5 - 6 regulaminu.

8. Niedozwolone jest zamieszczanie w postach danych osobowych innych użytkowników forum chyba, że osoby te wyraziły wcześniej na to zgodę.

9. Administracja ma prawo do usuwania, zmiany, przeniesienia lub zamykania dowolnego tematu bez podania przyczyny.

10. Administrator bądź działający z jego upoważnienia moderatorzy mogą usuwać bądź modyfikować posty, o których mowa w pkt. 5-8 niniejszego regulaminu.
10.1. W razie usunięcia bądź zmodyfikowania postu administrator bądź moderator może przesłać użytkownikowi wiadomość z podaniem motywów usunięcia bądź zmodyfikowania postu.

11. W razie naruszenia przez użytkownika „Polskie Forum Entomologiczne” przepisów niniejszego regulaminu Administrator ma prawo do:
a/ udzielenia ostrzeżenia użytkownikowi
b/ tymczasowego zablokowania możliwości zamieszczania przez użytkownika postów na forum
c/ trwałego zablokowania możliwości zamieszczania przez użytkownika postów na forum
d/ trwałego usunięcia konta użytkownika

§ 2. PISANIE

1. Na Forum Entomologicznym główną tematyką jest entomologia oraz problematyka pokrewna z nią związana np chemia, botanika, geografia, grafika, fotografia i in.. Jedynym miejscem, gdzie można wrzucać inne dowolne tematy jest HYDEPARK. Posty wyraźnie zupełnie wykraczające poza ramy, reklamy, spam itp. będą usuwane.

2. Zanim założysz nowy temat zastanów się, czy Twój post nie może zostać dopisany do tematu już istniejącego (możesz przeszukać tematy wg słów kluczowych wykorzystując polecenie Szukaj ). Nie zarejestrowani użytkownicy nie mają możliwości zakładania tematów.

1. Zabronione jest wskazywanie linkami do innych serwisów zdjęć z prośbą o oznaczenie. Jeśli dyskusja (oznaczenie) ma dotyczyć zdjęcia, powinno ono być zamieszczone na Forum. viewtopic.php?f=15&t=9634

2. Staraj się pisać gramatycznie, zdaniami, z zachowaniem reguł języka polskiego. Staraj się formułować myśli zwięźle i przejrzyście oraz unikać błędów ortograficznych (uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych innych użytkowników oraz wszelkie słowne utarczki na ten temat należy załatwiać poza forum - PW, GG, e-mail).

3. Wskazane jest cytowanie fragmentów postu, na który się odpowiada, jeśli nasz list nie znajduje się bezpośrednio pod nim.

4. Nie komentuj, jeśli nie masz niczego ciekawego do napisania. Pamiętaj o tym w tematach do identyfikacji owadów i nie pisz, jeśli niezupełnie nie jesteś pewien/pewna swojego oznaczenia.

5. Zakładanym tematom nadawaj tytuły adekwatne do ich treści. Temat "Ratunku", "Pomocy" czy też "Pilne" nic nikomu nie powie i nie zachęci innych do udzielania odpowiedzi. W danym temacie staraj się poruszać tylko jedno zagadnienie. Ułatwi to odpowiedź i późniejsze jej wyszukanie dla innych. Moderatorzy mają prawo zmieniać / moderować nieadekwatne tematy.

§ 3. KULTURA

1. Należy zdecydowanie unikać osobistych wycieczek, kłótni (te powinno się bezwzględnie przenosić na priv.), niekulturalnego zachowania wobec innych forumowiczów (w tym protekcjonalnego i pełnego wyższości traktowania innych użytkowników).

2. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami.

3. Teksty obraźliwe, obsceniczne, wulgarne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby do innych użytkowników oraz wszelkie materiały, które mogą być sprzeczne z prawem będą z forum usuwane.

4. Na Forum staramy się unikać dyskusji o polityce i religii.

5. Załatwianiu wszelkich spraw prywatnych między Forumowiczami, a nie interesujących reszty użytkowników Forum, służy PW (prywatna wiadomość) opcjonalnie możesz skorzystać też z e-mail bądź komunikatora internetowego (np. GG).

6. Należy unikać spamowania. Do pozatematycznych rozmów służą odpowiednie tematy w dziale *** HYDEPARK *** .

§ 4. ADMINISTRACJA

7. Decyzje administratora i moderatorów są nieodwołalne i nie podlegają dyskusji. Reguła niedziałania prawa wstecz nikogo tu nie uchroni: jeśli łamiesz reguły relacji międzyludzkich, nawet jeśli nie są one spisane (drażnisz umyślnie, prowokujesz lub w inny sposób psujesz atmosferę), przypuszczalnie zostaniesz zbanowany, niezależnie od tego, czy znajdzie się na to stosowny paragraf, czy też zostanie on stworzony na podstawie twojego przypadku. To forum nie jest demokratyczne, dlatego krzyczenie o wolności słowa donikąd nie zaprowadzi.

8. Administratorzy i moderatorzy mają prawo udzielić ostrzeżenia użytkownikowi łamiącemu niniejszy regulamin. W przypadku nagminnego łamania regulaminu administratorzy mają prawo ograniczyć użytkownikowi dostęp do Forum lub usunąć go całkowicie z grona użytkowników.

§ 5. PRAWO

1. Wszystkie prezentowane zdjęcia, rysunki lub inne załączone pliki na Forum Entomologicznym są własnością użytkowników i podlegają prawom autorskim. Jakiekolwiek ich kopiowanie bez zgody autora jest kategorycznie zabronione. Każdy użytkownik forum jest osobiście odpowiedzialny za wszystkie publikowane przez siebie materiały na Forum Entomologicznym, włącznie z odpowiedzialnością za łamanie praw autorskich w przypadku publikowania materiałów takim prawem objętych.

2. Wypowiedzi prezentowane na Polskim Forum Entomologicznym są własnością intelektualną autorów i objęte są prawem autorskim. Wykorzystywanie całości wypowiedzi lub ich fragmentów możliwe jest tylko i wyłącznie z podaniem źródła do postu w postaci:


The references to the current site for publications could be as: [Autor postu] w: Kurzawa J., Polskie Forum Entomologiczne. https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=[nr]&p=[nr]. Ostatni dostęp: [data].

3. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez Twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hakerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

4. Zapoznaj się: z owadami prawnie chronionymi w Polsce z Czerwonej Księgi z gatunkami CITIES

Miej świadomość pisząc o łowieniu gatunku chronionego, że Forum czytują również ludzie z organizacji odpowiedzialnych za ochronę tych gatunków w Polsce.

5. Ogłoszenia naruszające prawo mogą być usuwane lub moderowane.

(pkt 6 i 7. dopisane dn. 26.2.2012):

6. Jedynymi dozwolonymi formami reagowania na widok postu wskazującego na możliwość złamania prawa jest:

a. Poinformowanie o tym postującego za pomocą PW i/lub emaila. b. Poinformowanie o tym administracji Forum za pomocą funkcji "Zgłoś post" (czerwony wykrzynik na dole, z prawej strony postu)

7. Zabronione jest reagowanie (na widok postu wskazującego na możliwość złamania prawa) za pomocą postów na Forum.

§ 6. TECHNICZNE

6. Użytkownicy mogą składać skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania forum w dziale "Jak działa FORUM".

7. Na większość problemów technicznych odpowiada FAQ 12. Regulamin obowiązuje od dnia 1.04.2019 r.

12.1. Wszystkie osoby, które zarejestrowały się na forum przed ukazaniem siętego REGULAMINU, a nie zgadzają się z jego postanowieniami, powinny usunąć swoje konto poprzez przesłanie wiadomość do administratora w celu usunięcia konta.