O mnie
Publikacje

 

Entomologią zajmuję się od 1978 r. Na początku moje entomologiczne zainteresowania skupiły się na chrząszczach i motylach dziennych, na kilka lat pojawiły się w centrum zainteresowań muchówki (Syrphidae i Bombylidae). Od początku największym zainteresowaniem cieszyły się kózkowate (Cerambycidae), na których od kilku lat skupiłem się bez reszty. Niedługo po tym, gdy w Polsce pojawił się internet postanowiłem wypełnić pewną lukę - w sieci nie było prawie nic o tematyce entomologicznej. 15.X.2001 r pojawiła się strona entomo na adresie entomo.republika.pl , a w 2001 r. założyłem Forum Entomologiczne (webarchive2001), które od 2004 r. działa do dziś. (historia>> )

Ponad 17 lat spędzonych na rozbudowywaniu serwisu to przygoda życia, tysiące napisanych postów i założonych tematów, dyskusji, zdjęć, informacji, kontaktów, działań grupowych. Bywało ciężko, pracowicie, gorąco, emocjonująco, zawsze z poczuciem, że Forum żyje, bo jest potrzebne. Świadomość, że Forum, będące platformą wymiany informacji, jest pomocne wielu osobom jest najlepszym motorem do działania.

W 2010 r. Zarząd PTE nagrodził mnie Złotą Odznaką PTE.

Zawodowe życie związałem z muzyką oraz internetem (budowa stron internetowych, rozwiązania serwerowe, hosting, rejestracja domen - TITTLE.pl) oraz z muzyką jako realizator studyjny, pianista, akordeonista, Band Lider zespołów muzyczbnych, obecnie DJ, akordeonista, nagłośnieniowiec.

Facebook

Linki:

http://www.zin.ru/animalia/coleoptera/rus/kurzawa.htm - web site on zin.ru
http://www.zin.ru/animalia/coleoptera/rus/cerspecs.htm - Cerambycidae Specialists

https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/docmetadata?showContent=true&id=237818

ORCID iD iconorcid.org/0000-0001-5269-4997

 


entomo @ 2001-2019 www.entomo.pl