Mój pierwszy zbiór

Układanie zbiorów, gabloty, szpilki narzędzia i przybory entomologiczne
Marek Miłkowski
Posty: 813
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 15:18
Lokalizacja: Radom

Mój pierwszy zbiór

Post autor: Marek Miłkowski »

Każdy jakoś zaczynał. Może macie zdjęcia swoich pierwszych zbiorów?
Na zdjęciu mój pierwszy zbiór motyli z lat 70-tych ubiegłego wieku. Szpilki krawieckie, gablota z bombonierki, Smiena 8M :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Robert Rosa »

Hhhe , ja to mam tylko co wspominać... Moj pierwszy zbiór chcrząszczy z okolic Malborka w 1976r rodzinka oddała przy okazji przeprowadzki, dzieciakom jakiegoś sąsiada (pod moją nieobecność oczywiście :twisted: ), pierszy zbiór chrząszczy z okolic Drawska Pom. w 1989r. kiedy się suszyły zeżarła myszka... po czym poległa śmiercią okrutną. W 2005r. zestaw 1000 motyli i 300 chrząszczy z ziemii świętej strawił na obczyśnie pożar chaty... ogółem bywało wesoło :mrgreen: ... na szczęście już tak nie bywa, bo wyeliminowałem takie zagrożenia ....mam nadzieję :mrgreen: :mrgreen: :wink:
Marek Miłkowski
Posty: 813
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 15:18
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marek Miłkowski »

Widze, że losy zbiorów Roberta były bardzo dramatyczne :cry: :wink:
Dodam jeszcze, ze szpilki krawickie przestały mnie w krótkim czasie zadowalać...Zacząłem produkcje szpilek z cienkich strun gitarowych. Chrzaszczy na tych szpilkach już nie mam, ale parę sztuk zachowałem...
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Dispar »

To rzeczywiście stary zbiór jeśli jest z ubiegłego wieku :D :D :D
Na pomysł robienia szpilek ze strun gitarowych wpadliśmy z Darkiem Wasilukiem już po Tobie bo na początku lat 80-tych ale całkowicie samodzielnie. Dorabialiśmy im główki z podpalonej plastikowej szczotki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacja zbioru - gabloty, etykietowanie, szpilki”