E.ametysthina

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
krzysztof570630
Posty: 638
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 18:11
UTM: Umieszcz EA30
Lokalizacja: Podkarpackie

E.ametysthina

Post autor: krzysztof570630 »

Protože jde o druh částečně bivoltinní (samozřejmě v jižní Evropě, u vás v Polsku je na jihovýchodě také původní, ale předpokládám, že zde je striktně monovoltinní), je šance, že se v prostředí s dostatečnou teplotou vylíhne část motýlů ještě letos. Na druhou stranu je už listopad, takže v této době nevylíhlé kukly by normálně zimovaly. Já bych kukly tak měsíc nechal v teple, ale pokud se do konce listopadu nic nevylíhne, hned bych je dal zimovat. Bylo by škoda o ně přijít, je to dobrý druh (tedy pro nás v Čechách).
I tu mam prośbę o dokładne przetłumaczenie. Może ktoś potrafi. Są zwroty których nie rozumie.
tumek2000
Posty: 208
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 08:25
Lokalizacja: południe

Re: E.ametysthina

Post autor: tumek2000 »

Krzysztof moze to tlumaczenie z internetowego tlumacza cos ci pomoze

"Bo to jest rodzaj częściowo bivoltinní (oczywiście w południowej Europie, z tobą w Polsce jest także w południowo-wschodniej części oryginalnych, ale przypuszczam, że nie ma odmiany ściśle monovoltine), jest szansa, że w środowisku o temperaturze wykluły wystarczającej części motyli w tym roku. Z drugiej strony, już w listopadzie, więc w tym momencie zakreskowane kaptury zwykle zimę. Chciałbym okapy miesiąc lub tak, w lewo, w upale, ale jeśli do końca listopada wykluć coś, chciałbym umieścić je zimowania. Byłoby szkoda go stracić, to dobry rodzaj (czyli dla nas w Czechach)."
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16290
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 2 times

Re: E.ametysthina

Post autor: Aneta »

Automatyczne translatory, ech...

Moją kulawą czeszczyzną będzie tak, niech ktoś ewentualnie dokona poprawek:
"Ponieważ to gatunek częściowo dwupokoleniowy (oczywiście w południowej Europie, u ciebie w Polsce na południowym wschodzie pierwotnie też, ale przypuszczam, że tu jest wyłącznie jednopokoleniowy), istnieje szansa, że w dostatecznie ciepłym środowisku część motyli wykluje się jeszcze w tym roku. Jednak z drugiej strony jest już listopad, więc w tym momencie niewyklute poczwarki zimowałyby. Ja przetrzymałbym poczwarki w cieple jakiś miesiąc, ale jeśli do końca listopada nic się nie wylęgnie, od razu zimowałbym je. Szkoda byłoby je stracić, to dobry gatunek (dla nas w Czechach)."
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: E.ametysthina

Post autor: Antek Kwiczala † »

Tłumaczenie Anety jest poprawne.
Awatar użytkownika
krzysztof570630
Posty: 638
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 18:11
UTM: Umieszcz EA30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: E.ametysthina

Post autor: krzysztof570630 »

Po którymś tam z kolei czytaniu tekstu, doszedłem też do takiego wniosku. A tłumacz w "goglach" niestety tak właśnie tłumaczy . Dziękuję Wam za zaangażowanie. Pozdrawiam i aby do wiosny. :rotfl: :okok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”