Modernizacja układu LEPIDOPTERA

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
admin
Administrator
Posty: 1610
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Modernizacja układu LEPIDOPTERA

Post autor: admin »

Rozszerzony został układ Forum w dziale LEPIDOPTERA.

Powstało kilka nowych działów (wydzielono rodziny Noctuidae, Geometridae), oraz podzielilismy Motyle ogolne na: Motyle DZIENNE oraz Motyle NOCNE.

Nowy układ wygląda jak na załączonym obrazku poniżej.

Obecnie przenosimy posty ze starych działów do odpowiednich nowych. Jest z tym sporo pracy, tymczasowo w kilku dzialach da się zauważyć bałagan, który wkrotce wspólnymi silami moderatorów usuniemy.

Mamy nadzieje, że taki układ ułatwi przeglądanie Forum, uporządkuje treści i spotka się z aprobatą Forumowiczów.
Załączniki
uklad_motyli-2.gif
uklad_motyli-2.gif (19.37 KiB) Przejrzano 3713 razy
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Dobry pomysl bardzo dobre rozplanowanie. A moze I dzial Krasniki dodac? I wydaje mi sie ze to pod forum w Przeziernikach jest zbyteczne;)


Nie pisałem kolejnego postu tylko uzupełnie ten Przezierniki wyglądają imponująco każdy gatunek opisany ze zdjęciami. Wzorowy przykład dla innych działów!!!! dlatego wycofuje co napisałem powyzej :)))
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:22 przez Malko, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr Kowalski
Posty: 571
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Ciemne

Post autor: Piotr Kowalski »

Bardzo dobra modernizacja i na razie nic bym nie zmieniał.
Awatar użytkownika
mg1111
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 21:22
UTM: DD59
Lokalizacja: Białuty
Podziękował(-a): 2 times

Post autor: mg1111 »

Popieram zmiany, teraz jest bardzo przejrzyście :lol:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7276
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Post autor: Rafał Celadyn »

Coraz lepiej :wink: ,robi się przejrzyście i o to chodzi :smile: zyczę wytrwałości ,pozdrowki Rafał.
P.S.Ja tam do chrząszczy się nie wtrącam :cool: ,ale może zrobić jeszcze oddzielny dział dla ryjków ,bo też sporo z nimi postów,a pewnie kilka osób się ucieszy :wink:
Gucio
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 23:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała CA51

Post autor: Gucio »

Jak dla mnie za duże zamieszanie ferment i zamęt.... Wcześniej było bardziej przejrzyście.
W takim razie proszę mi powiedzieć taką sprawę: czy jeżeli mam fotkę z motylem do oznaczenia mam ją dawać do poszczególnych działów aby ktoś oznaczył tudzież do działu foto oznaczenia ?
Marcin Wencel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 16:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marcin Wencel »

Jeśli masz zdjęcie motyla w naturze, a należy on do którejś z rodzin, dla których wydzielone jest osobne podforum to tam umieszczasz swój wątek. Jeśli masz fotki motyli należących do innych rodzin to wrzucasz do FOTO. Natomiast jeśli masz jakiś spreparowany okaz i jeśli należy do rodziny, dla której jest podforum to umieszczasz je tam, jeśli zaś takowego podforum nie ma to umieszczasz go do Motyle NOCNE. Zdjęcia motyli dziennych czy to w naturze czy spreparowane wrzucasz do Motyle DZIENNE :wink:

Dobra, ja wracam do przenoszenia tematów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jarosław Bury
Posty: 3567
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2006, 20:28
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Jarosław Bury »

Kto chce ocenić zmiany niech zaglądnie do kraśników - gorzej chyba nie jest :wink:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16291
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 2 times

Post autor: Aneta »

Gucio pisze:W takim razie proszę mi powiedzieć taką sprawę: czy jeżeli mam fotkę z motylem do oznaczenia mam ją dawać do poszczególnych działów aby ktoś oznaczył tudzież do działu foto oznaczenia ?
Może tak: jeśli masz okaz dowodowy, dajesz ją:
1. do dziennych, jeśli to dzienny
2. do wydzielonej rodziny w obrębie nocnych, jeśli należy do tejże rodziny
3. jeśli należy do innej rodziny nocnych, do ogólnego działu Nocne

Foty bez okazu widziałabym raczej wrzucane do fotooznaczania.
Gucio
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 23:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała CA51

Post autor: Gucio »

Dobra już wszystko wiem :) Podziękował
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Dział Microlepidoptera został dziś poszerzony o mole (Tineidae). Jeśli ktoś znajdzie jakiś temat dotyczący tej rodziny, a który został przeze mnie przeoczony- proszę o podesłanie mi linka na PW. To samo tyczy się działu Gelechioidea. Z góry dzięki za wszelką pomoc- każdemu zdarzy się coś ominąć ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz Niedźwiedzki
Posty: 520
Rejestracja: piątek, 20 lipca 2007, 21:38
Lokalizacja: Rzym
Kontakt:

Post autor: Tomasz Niedźwiedzki »

Jest świetnie, a idealnie by było, gdyby pojawiło się kiedyś coś takiego jak taksonomiczne uporządkowanie zdjęć wszystkich gatunków, jakie pojawiły się kiedykolwiek na forum. Coś takiego jest na naturamediterraneo.com, a konkretnie: http://www.naturamediterraneo.com/forum/menut.asp
Byłoby to b. pracochłonne zajęcie, ale myślę że dzięki temu CAŁA zawartość forum byłaby w 100% dostępna na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Problem jest w tasiemcowych postach z masą zdjęć. Trzeba by każdy post dzielić na 10 mniejszych i przesyłać po forum. Gdyby coś takiego się robiło od początku istnienia portalu- miałoby to sens, ba- nawet byłby rewelacyjny porządek! ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz Niedźwiedzki
Posty: 520
Rejestracja: piątek, 20 lipca 2007, 21:38
Lokalizacja: Rzym
Kontakt:

Post autor: Tomasz Niedźwiedzki »

to nie do końca jest prawdą - przynajmniej w przypadku naturamediterraneo - zresztą zobacz sam. Są tam też tasiemcowe posty z dużą ilością zdjęć. Linki w taksonomii nie odnoszą do całego postu, ale do konkretnego zdjęcia w poście (otwiera się dany temat, ale po wczytaniu od razu przewija się do tej foty)
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Ustosunkowując się. Jak podejmiesz się czegoś takiego, to OK :) Na forum mamy moc zdjęć, każdy z moderatorów musiałby zająć się pewną mniejszą skecją... Na przykładzie motyli: mamy bodaj 4 moderatorów-motylarzy. + wszechwiedząca Aneta :mrgreen: . Załóżmy więc, że 5. Może przez zimę udałoby się zrobić coś podobnego, ale to byłby koszmar dla 5 osób. Trzeba by powołać większą ilość modów, na miny/minery jednego, na pozostałe mikra drugiego, na sówki ze 2, na miernikowce też, na motyle dzienne gdzieś 3... Wtedy może szło by to nieco sprawniej- każdy zajmowałby się swoją działką. Poza tym nie wiem, czy baza linków miałaby być na forum, czy na jakimś zewnętrznym serwerze? jeśli to drugie, to moderatorzy nie mieliby tam wstępu i cała robota spadłaby na Jacka ;)
No nic- jeśli pomysł się przyjmie, to może faktycznie warto?
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”