czy to są roztocza kurzu domowego?

STAWONOGI głównie gromady: pajęczaki (Arachnida), skoczogonki (Collembola), pierwogonki (Protura), widłogonki (Diplura) i inne. Również ślimaki, bo i takie na Forum się pojawiają.

Podział stawonogów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stawonogi
prezesso
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:59
Lokalizacja: Łęczyca

czy to są roztocza kurzu domowego?

Post autor: prezesso »

proszę o identyfikację. Czy to są roztocza kurzu domowego? Widoczne gołym okiem, wielkość max do 0,5 mm.

Powiększenie 200 razy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Osobiście wątpie, roztocze kurzu jest mniejsze, a Acarina to dosyć spora grupa pajęczaków, więc nietrudno o pomyłkę, jeśli się nie jest specjalistą ;)
prezesso
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:59
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

To było wylane razem z mułem z akwarium, przyczepialo się do doc wiaderka. Dlatego pytam, czy to coś było w wężu, czy może w akwarium. Czytałem o tzw niedźwiedziach wodnych, takich małych żyjątkach żywiących się roślinami wodnymi, a zauważyłem, że gniją mi rośliny w akwarium. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Osobiście wątpie, żeby żyło to w akwarium... Prędzej wlazło skądś do odmulacza, czy wiadra... Roztocze na 100%, ale jaki gatunek- nie umiem pomóc.
prezesso
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:59
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

Zapomniałem dodać, że są one koloru brunatnego. Na próbę sciągnąłem jeszcze trochę mułu, ale już ich nie było... Odmulacz leżał zamknięty w szafce. Może to jakaś odmiana przędziorka, które dają się we znaki mojej mamie, są na liściach krotona.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Stawonogi (bez owadów)”