Gdzie są osy z Warszawy?

Chrząszcz
Posty: 4
Rejestracja: środa, 10 lutego 2010, 15:28
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie są osy z Warszawy?

Post autor: Chrząszcz »

Mieszkam w Warszawie na Targówku, i od paru miesięcy nie mogę znaleźć ani jednej osy do zdjęć…
Jedynie Polistes dominulus czasem się trafi - ale ta osa akurat mnie nie interesuje.
Wie może ktoś gdzie można spotkać osy w Warszawie?
Chrząszcz
Posty: 4
Rejestracja: środa, 10 lutego 2010, 15:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie są osy z Warszawy?

Post autor: Chrząszcz »

już znalazłem - w cukierni :D
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gdzie są osy z Warszawy?

Post autor: Kamil Mazur »

To coś zupełnie odmiennego niż u nas na Podkarpaciu. W tym roku jest bardzo dużo os, wyraźnie więcej niż w innych latach.
I prawdę powiedziawszy tylko dlatego wszedłem w ten wątek bo chciałem o to się zapytać, czemu jest ich tak dużo w tym roku.
A Ty piszesz że ich u Ciebie nie ma...
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: Gdzie są osy z Warszawy?

Post autor: wojtas »

Zauważyłem że w latach gdy jest dużo os brakuje szerszeni i może z tego to wynika. Nie raz widziałem jak osy padają łupem szerszeni.
Janek
Posty: 356
Rejestracja: sobota, 5 kwietnia 2008, 23:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała, CA62,

Re: Gdzie są osy z Warszawy?

Post autor: Janek »

wojtas pisze:Zauważyłem że w latach gdy jest dużo os brakuje szerszeni i może z tego to wynika. Nie raz widziałem jak osy padają łupem szerszeni.
Os w tym roku jest bardzo dużo, to prawda, więcej tylko było 3 lata temu, jednak i szerszeni u mnie są rekordy. Zawsze, gdy świecę, przylatywały czasem 2, czasem 3, w tym roku, za każdym razem trafia mi się minimum 20 sztuk na nockę. Brałem też pod uwagę to, że może gdzieś być gniazdo, ale niewątpliwe jest to, że wszelkich os jest w tym sezonie multum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OSOWE (Vespiformes)”