Augasma aeratella (Coleophoridae)

"Mikra z wydatnymi głaszczkami" (Gelechiidae, Coleophoridae, Elachistidae, Oecophoridae i inne)
Tomasz Rynarzewski
Posty: 143
Rejestracja: środa, 9 maja 2012, 16:22
UTM: CD14
Lokalizacja: Inowrocław

Augasma aeratella (Coleophoridae)

Post autor: Tomasz Rynarzewski »

Przedstawiam Wam galasy Augasmy aeratelli. prymitywnego rodzaju w obrębie rodziny Coleophoridae. Jak dotąd wykazano gatunek ten z obszaru 3 województw: WM, KP i WP, ale gdzie indziej nie było prowadzonych poszukiwań. Bardzo go łatwo znaleźć w pierwszej połowie października. Stanowiska jego występowania to piaszczyste (koniecznie) miejsca wydeptywane przez ludzi, jak przystanki autobusów PKS, dzikie wydeptane dróżki itp,. Jeśli będą to zielone kobierce rdestu ptasiego (Polygonum aviculare), która jest roślina żywicielska tego gatunku Augasmy, to galasów tam nie znajdziemy. Muszą to być wydeptane czerwono-rude okazy roślin. Wyrywamy je i sprawdzamy pod katem obecności galasów. Będę wdzięczny z każdą informację dotyczącą ich występowania. Tomek
Załączniki
DSC_2213.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (128.5 KiB)
Awatar użytkownika
Dominika+Jurek Radwańscy
Posty: 910
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2005, 18:22
Specjalność: Collembola
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: Augasma aeratella (Coleophoridae)

Post autor: Dominika+Jurek Radwańscy »

Wyrywałem ostatnio z podjazdu do garażu i nie zauważyłem tych galasów, albo źle patrzyłem. Może jeszcze jakieś inne zdjęcia, w którym miejscu rośliny patrzeć?


Pozdrawiam

Jurek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GELECHIOIDEA”