?

Piórolotki i Rozstrzępiaki
dragon lord
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 21 czerwca 2012, 18:04

?

Post autor: dragon lord »

Witam na forum. Mam nadzieje, że temat jest dobry, i nie pomyliłem. dość często spotykam się ze stworzeniami którymi nigdy wcześniej nie wiedziałem. Tym razem przy jednym modelu udało mi się go uchwycić aparatem, czy ktoś się orientuje co to jest ? Ciężko mi powiedzieć, ale mam podstawy przypuszczać, że owad zmienia kolor na kolor otoczenia. Albo to po prostu zbieg okoliczności, nie chcę go chwytać i na nim eksperymentować czy faktycznie zmienia kolor czy to przypadek.

Oto zdjęcia wykonywane teraz za dnia o godz 18. Na klatce jest jasno, tło jest ciemne bo mignął flesz i tak wyszło. Owad siedzi na barierkach na klatce schodowej, raczej mało płochliwy. Nie miał nic przeciwko wykonaniu fotografii z fleszem. Wnioskuję, że śpi.
Wielkość około 2,5cm -3,5cm

Linki gdyż forum nie obsługuje img.

http://i.-wstawianie-linkow-z-zewnetrznych-serwerow-zabronione-.com/rGQcl.jpg

http://i.-wstawianie-linkow-z-zewnetrznych-serwerow-zabronione-.com/xKQwj.jpg
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 czerwca 2012, 18:17 przez dragon lord, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominika+Jurek Radwańscy
Posty: 910
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2005, 18:22
Specjalność: Collembola
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: Dominika+Jurek Radwańscy »

Niestety, to nie ten dział. To motyl. Piórolotek. Zdjęcia powinno się dodać jako załącznik (wgrać plik na serwer forum)
dragon lord
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 21 czerwca 2012, 18:04

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: dragon lord »

Dominika+Jurek Radwańscy pisze:Niestety, to nie ten dział. To motyl. Piórolotek. Zdjęcia powinno się dodać jako załącznik (wgrać plik na serwer forum)
Nie dało się wgrać na forum, gdyż "plik jest zbyt duży" no nic przepraszam za pomylenie działu, myślałem, że jakiś mało spotykany okaz.
Awatar użytkownika
Dominika+Jurek Radwańscy
Posty: 910
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2005, 18:22
Specjalność: Collembola
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: Dominika+Jurek Radwańscy »

dragon lord pisze:
Dominika+Jurek Radwańscy pisze:Niestety, to nie ten dział. To motyl. Piórolotek. Zdjęcia powinno się dodać jako załącznik (wgrać plik na serwer forum)
Nie dało się wgrać na forum, gdyż "plik jest zbyt duży" no nic przepraszam za pomylenie działu, myślałem, że jakiś mało spotykany okaz.

No maxa 152 kB łyknie. Ale można zawsze zdjęcie skompresować. Wystarczy 72dpi przy wielkości 600x400p. I jeszcze mu kompresją dogrzać. Ja na motylach się nie znam więc nie wykluczone, że to rzadki gatunek.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: ?

Post autor: admin »

Lekki crop, kompresja 77. W wyniku powstaje plik 148 kB. Da się. :no:
Załączniki
rGQcl2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (147.82 KiB)
beksinski
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2006, 23:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ?

Post autor: beksinski »

Stawiam na Gillmeria pallidactyla, ale poczekajmy co powiedzą inni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pterophoridae i Alucitidae”