Jak napisać pierwszy post

admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Jak napisać pierwszy post

Post autor: admin »

Otrzymałem e-mail następującej treści:
....mam problem. Nie wiem jak umieszczać posty i zdjęcia na forum.Czy gdzieś mogę znaleźć o tym informację?Przepraszam za kłopot,ale może maje 77 lat mnie trochę usprawiedliwiają.
Tak więc pytanie kieruję do Forumowiczów, którzy chcieliby pomóc w tym temacie i stworzeniu prostej instrukcji jak napisać post na Forum.
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak napisać pierwszy post

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Moja ścieżka postępowania jest taka:
1) wybieram temat postu - to znaczy o czym chcę napisać
2) podejmuję decyzję, czy wybrany przeze mnie temat nadaje się konkretnie na to forum
3) korzystając z opcji SZUKAJ sprawdzam, czy ktoś już podobnego postu nie pisał, przynajmniej w ostatnim czasie - żeby niepotrzebnie nie dublować treści, pytań na które są już udzielone odpowiedzi
4) wymyślam tytuł postu - aby zawierał w sobie maksimum treści, minimum liter i żeby po jego odczytaniu forumowicze mogli zdecydować, czy chcą się zapoznać z treścią postu
5) piszę post, sprawdzam błędy ( czasem nie wszystkie, z rozpędu )
6) dodaję zdjęcia - albo mając je uprzednio przygotowane na komputerze albo z komórki - ale wtedy są najczęściej zbyt duże - u mnie świetnie się sprawdza kadrowanie które mam na komórce w przypadku gdy chodzi o sfotografowane owady
7) nie omieszkam edytować postu, gdy się okazuje że coś chcę zmienić, dodać bądź usunąć
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Jak napisać pierwszy post

Post autor: Aneta »

Wydaje mi się, że pytającemu chodzi raczej o techniczną stronę zagadnienia. Zatem taki krótki, najbardziej podstawowy przewodnik po temacie:

1. Tworzenie nowego wątku
Wybieramy interesujący nas dział, np. kiedy chcemy poznać nazwę sfotografowanego motyla, klikamy w "Motyle (bez gąsienic)" w FOTO-OZNACZANIU: W dziale klikamy na przycisk "nowy wątek": Otwiera się nam taki widok - wpisujemy naszą wiadomość w duże białe pole, w pasek powyżej wpisujemy tytuł naszego wątku, potem klikamy przycisk "Wyślij": 2. Dołączanie zdjęć
Zdjęcia muszą być w formacie jpg i nie mogą być większe niż 500 KB. Jeżeli spełniają te warunki, na stronie gdzie piszemy post, pod paskiem "Dodaj załącznik", klikamy napierw przycisk "Wybierz plik". Otworzy się wtedy osobne okienko z dostępem do plików na naszym dysku. Klikamy odpowiednie zdjęcie, a potem przycisk "Dodaj pliki": Jeśli do zdjęcia dołączymy krótki komentarz (pod "Wybierz plik" jest na to osobne pole), pojawi się w wątku nad zdjęciem, pisany małą czcionką.

3. A jeżeli chcemy tylko dopisać się do już istniejącego wątku, to po kliknięciu na niego zjeżdżamy na dół strony i klikamy "odpowiedz": Potem jak w punkcie pierwszym - piszemy post, klikamy "Wyślij".
Awatar użytkownika
Henmil
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 września 2019, 11:48
UTM: FE29
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jak napisać pierwszy post

Post autor: Henmil »

To ja jestem autorem tego e-maila.Dziękuję adminowi,Anecie i Rafałowi za zainteresowanie się moim problemem i szczegółowe wyjaśnienia.Czy odniosły skutek? Świadczy ten mój pierwszy raz na forum.Przy okazji 2 pytania :Jaka powinna być wielkość i wymiary pliku załącznika.Na forum spotkać można różne wartości.Gdzie umieszczać dane dotyczące miejsca i daty wykonania zdjęcia?/W komentarzu pod "Wybierz plik"?/
Serdecznie pozdrawiam forumowiczów.
Henmil
Załączniki
DSC_5597.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (283.42 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Jak napisać pierwszy post

Post autor: Aneta »

Gratuluję pierwszego wpisu na Entomo :)
Henmil pisze:Jaka powinna być wielkość i wymiary pliku załącznika.Na forum spotkać można różne wartości.
To ja chyba trochę namieszałam, bo nie wiem czemu zakodowało mi się 500 KB, a faktycznie jest 400 KB, jak w wątku:
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=35586
A maksymalne wymiary to 1600x1600 pikseli.
Gdzie umieszczać dane dotyczące miejsca i daty wykonania zdjęcia?/W komentarzu pod "Wybierz plik"?
Można w komentarzu, zwłaszcza jeśli dodaje się więcej zdjęć, można w treści wpisu - jak komu wygodniej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ABC działania Forum”