Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Radek W. »

Witam,

natknąłem się ostatnio na tą pozycję: http://salamandra.org.pl/attachments/81 ... zepisy.pdf
W zw. z tym, że często prowadzone były dyskusje pt. (nie)wolno zbierać, hodować itd. gdy ktoś następnym razem będzie miał wątpliwość w tych kwestiach to może w czymś mu się to przyda. W połączeniu z ustawą i rozporządzeniami to prawie na pewno odpowie sobie na nurtujące go pytanie w kwestiach ochrony prawnej.

Pozdrawiam.
motylarz
Posty: 186
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 12:50

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: motylarz »

Myślę, że Papilio hospition powinien być chroniony w Polsce. P. riparti należy wyp... Bo na południu pospolity. Wiwat Eurokołchoz, sory, wiwat UE
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Radek W. »

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc, że Papilio hospiton powinien być chroniony w Polsce.
Do naszej krajowej fauny nie należy, więc nie ma podstaw, aby Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie zwierząt chronionych obejmowało ten gatunek, a jeśli chodzi o inne formy ochrony to przecież jest na liście CITES w indeksie B, więc można powiedzieć, że chroniony jest w jakiejś formie nawet u nas.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: GrzegorzGG »

motylarz pisze:P. riparti należy wyp... Bo na południu pospolity.
Czy tylko "pospolitość" wpływa na ochronność danego gatunku ?
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Rafał Celadyn »

motylarz pisze:Myślę, że Papilio hospition powinien być chroniony w Polsce. P. riparti należy wyp... Bo na południu pospolity. Wiwat Eurokołchoz, sory, wiwat UE
...widzę,że obchodzisz święto spamu...tylko, żeby skutecznie spamować to trzeba mieć choć minimum wiedzy...a tak twój post pójdzie na śmietnik historii...bo jeszcze cię ktoś opacznie zrozumie... 8)
motylarz
Posty: 186
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 12:50

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: motylarz »

Na 41 stronie jest tabela, są też komentarze.
Proponuje, żebyś przeczytał i wyciągnął wnioski. Unia nie proponuje, unia nakazuje ochronę w 2014 roku.
A jak się nie dostosujemy to grzywna...
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Radek W. »

Na 41 stronie jest tabela, są też komentarze.
Proponuje, żebyś przeczytał i wyciągnął wnioski. Unia nie proponuje, unia nakazuje ochronę w 2014 roku.
A jak się nie dostosujemy to grzywna...
Po pierwsze to nie wiem pod czyim adresem jest kierowana ta wypowiedź.
Po drugie nie wiem o co chodzi bo czytać umiem a na stronie 41 żadnej tabeli nie ma w podanym przeze mnie pliku, nie mówiąc o tym, że nie wiadomo czego się w ogóle tyczy.
Po trzecie w całym tekście (.pdf) nie ma mowy o żadnym z Papilio sp. więc nie wiem jak się to ma Twojej wypowiedzi.
Chyba Rafał miał rację.... niestety.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony środa, 29 stycznia 2014, 20:40 przez Radek W., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Rafał Celadyn »

motylarz pisze: Proponuje, żebyś przeczytał i wyciągnął wnioski.
A ja proponuję żebyś się ogarnął ....to co napisałeś o Unii w ogóle mnie nie interesuje...tak jak cała reszta, poza stwierdzeniem
motylarz pisze:Myślę, że Papilio hospition powinien być chroniony w Polsce. P. riparti należy wyp... Bo na południu pospolity.
Byłeś kiedyś na południu Polski? Widziałeś kiedyś riparti? A może piszesz publikację o nowym dla kraju - P.hospition... :o
No.... to wtedy szacun :mrgreen: .
motylarz
Posty: 186
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 12:50

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: motylarz »

Rafał,
strona 40, tabela, Papilio hospiton , paż sardyński,
I Komentarz w tabeli, "obecnie nie objęty ochroną gatunkową w naszym kraju, ale powinien być
dodany w 2014 r ze względu że znajduje się w IV załączniku Dyrektywy Siedliskowej"
Poczytaj i potem komentuj...
Rafał Celadyn pisze: Byłeś kiedyś na południu Polski? Widziałeś kiedyś riparti? A może piszesz publikację o nowym dla kraju - P.hospition... :o
No.... to wtedy szacun :mrgreen: .
Tak myślę, wiem, że wiesz gdzie lata, ale na "żywca" go nie widziałeś :laugh:
Może Ty się ogarnij :no:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Jacek Kurzawa »

motylarz pisze:Rafał,
strona 40, tabela, Papilio hospiton , paż sardyński,
I Komentarz w tabeli, "obecnie nie objęty ochroną gatunkową w naszym kraju, ale powinien być  
dodany w 2014 r ze względu że znajduje się w IV załączniku Dyrektywy Siedliskowej"
Poczytaj i potem komentuj...
O co ten cały raban? Jest tabelka, jest komentarz, coś tu się komuś nie zgadza? Przecież to jest zrozumiałe, chyba jaśniej się nie da. Po co więc te wiwaty, kołchozy i napaści na Forumowiczów?

Polskie lub unijne ustawodawstwo może objąć ochroną każdy gatunek występujący na świecie w zakresie uregulowanym przepisami (ja to rozumiem, chociaż to nie znaczy że popieram). Cała filozofia. Możemy chronić hipopotama. Jego prawna ochrona nie musi wcale oznaczać jego wystepowania w Polsce. Motylarz - chciałbyś zapewne zjechać po kolei ; Kepela, Unie, Rafała potem mnie i co dalej....? Tabelka będzie dalej, może nawet od 2014 będzie ochrona P.hospiton w Polsce. Komu to ma przeszkadzać? Paziowi?
Całkowicie mi się nie podoba wejście na Forum na nowym loginie z obawy przed wypowiedzią, którą podepnie ktoś pod konkretną osobę.
Proponuję wrócić do spokojnej dyskusji w temacie.

PS. Widziałem i miałem obydwa gatunki. Pazia z Sardynii sprezentowałem Koledze, z sympatii :-)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Rafał Celadyn »

motylarz pisze: .

Tak myślę, wiem, że wiesz gdzie lata, ale na "żywca" go nie widziałeś
Może Ty się ogarnij
...ja zawsze jestem 100 % ogarnięty :rotfl: ,a riparti widziałem :o, jak jeszcze latał sobie po Krzyżanowicach :P
,a teraz do rzeczy WHO ARE YOU! i o (...)ci chodzi z tym hospitonem i pospolitym riparti, którego teraz żeby znaleźć to trzeba wiedzieć gdzie szukać ...o unii nie wspomnę, bo polityka i prawo to nie moja działka! :mrgreen:
...ten twój post to taki ....jakby w bereciku sie antenka położyła, a moher sfilcował i następuje frustracja :mrgreen: ...no tak to odebrałem...jeśli jest inaczej to juz sam nie wiem o co kaman...
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: GrzegorzGG »

Zaskakuje fakt, iż motylarz pojawia się, od razu atakuje, wie, gdzie i co jest na forum ... może to inne wcielenie jakiegoś usera ? :?
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Radek W. »

Zaskakuje fakt, iż motylarz pojawia się, od razu atakuje, wie, gdzie i co jest na forum ... może to inne wcielenie jakiegoś usera ? :?
Co do tego czy wie gdzie co i jak to ciężko po 3 postach wywnioskować. Niezależnie od tego kto to jest wypisuje rzeczy, które nie mają większego sensu. Wydaje mi się, że nie warto dalej toczyć tej niczego nie wnoszącej do tematu dyskusji, aby pierwotny sens mojego postu nie utonął w tym spamie.
Jeśli ktoś chce podyskutować nad ochroną jakiegoś gatunku to niech założy sobie temat i tam można toczyć rozmowę adekwatną do jego tytułu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ja myślę, że złość na znienawidzoną UE przedstawiony na tytułowym przykładzie pozwala na osiąganie zadowolenia poprzez pisanie krytycznych treści. Ochrona to tylko katalozator wyzwalający reakcję główną. Odpowiedź na "reakcję główną" wyzwala reakcję łańcuchową.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Rafał Celadyn »

...a tam ,po prostu niech sie chłop przedstawi i tyle...Wito czasem używał powiedzenia "Eurokołchoz", no ale gdyby to był on to wtedy pierwszy post trzeba by było rozumieć przewrotnie,żartobliwie z nutką goryczy...no i to by miało sens...ale on zawsze powtarza, że z anonimami sie nie dyskutuje :mrgreen: ...no i wie, że jestem ogarnięty :hahaha:
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Hodowla zwierząt chronionych - regulacje prawne

Post autor: Konto_usuniete »

GrzegorzGG pisze:Zaskakuje fakt, iż motylarz pojawia się, od razu atakuje, wie, gdzie i co jest na forum ... może to inne wcielenie jakiegoś usera ?  :?
a gdyby nie wiedział to by dostał strzała w postaci "przecież to już było wałkowane weź poczytaj forum :bit: :bit:

A prawda jest Pany taka iż rzeczywiście są głupie tendencje i interpretacje coby wpisywać na listy krajowe wszystko co jest chronione w całej eurokołchozie - już przecież mamy biegacza olympi i jakoś da się żyć :jo:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dyskusje o gat.chronionych”