Poszukuję: kilkanaście prac o chrząszczach w pdf

Dział dla ogłoszeń o poszukiwanej literaturze
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poszukuję: kilkanaście prac o chrząszczach w pdf

Post autor: Bartek Pacuk »

Jak w temacie - jeśli ktoś miałby któreś z wymienionych poniżej prac w pdf, poproszę na maila formica22@o2.pl. Łatam dziury w swojej bibliotece i tego co poniżej wymieniłem mi brakuje. Prace dotyczą chrząszczy, choć pewnie nie tylko, bo w przypadku niektórych po tytule trudno odgadnąć, co dokładnie to jest.
Z góry dziękuję za ewentualne pdf-y.
Lista prac:

Chrońmy Przyrodę Ojczystą

1986, zeszyt 5 (42)
Andrzej Kordylas: Rohatyniec garbarz Oryctes nasicornis na Pobrzeżu Bałtyku, s. 71-73

1998, zeszyt 5 (54)
Jan K. Kowalczyk, Sławomir Zieliński: Interesująca entomofauna rezerwatu przyrody "Kępa Redłowska", s. 67-69

Jan K. Kowalczyk, Sławomir Zieliński: Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ostoją interesującej entomofauny, s. 94-97

1999, zeszyt 1 (55)
Jan Krzysztof Kowalczyk, Janusz Majecki: Dolina Rawki w Bolimowskim Parku Krajobrazowym ostoją interesującej entomofauny lądowej i wodnej, s. 111-114

2000, zeszyt 5 (56)
Jan Krzysztof Kowalczyk, Tadeusz Kurząc: Ginące, zagrożone i rzadkie gatunki owadów w Załęczańskim Parku Krajobrazowym, s. 123-131

2001, zeszyt 3 (57)
Grzegorz Jankowski: Naziemne biegaczowate (Coleoptera, Carabidae) rezerwatu przyrody "Segiet" odłowione metodą pułapek Barbera, s. 43-58

Acta Entomologica Silesiana

Vol. 3, No. 1-2, 1995
Gębicki C. 1995. Nowe stanowiska rzadkich gatunków owadów z Bornego Sulinowa na Pojezierzu Pomorskim. Acta ent. Siles., Bytom, 3 (1-2): 34.

Przegląd Zoologiczny, Tom XLIV, Zeszyt 3-4, 2006

Pachnica dębowa Osmoderma eremita (Coleoptera: Cetoniidae) w próchnie robinii akacjowej Robinia pseudoacacia w Cedyńskim Parku Krajobrazowym. Kucharski D., Żmihorski M. 151-154

Stwierdzenie pachnicy dębowej Osmoderma eremita w pokarmie pójdźki Athene noctua w centralnej Polsce. Altenburg-Bacia D., Romanowski J., Żmihorski M. 155-156

Parki Narodowe i Rezerwaty Przyrody

Borowski J. 1993. Kambiofagi i ksylofagi projektowanego rezerwatu „Skarpa Ursynowska” w Warszawie. Parki nar. Rez. Przyr. 12 (1): 69-80.

LUTEREK R., STACHOWIAK P., SZLACHTA J. 1995: Chrząszcze (Coleoptera) dębów w Wielkopolskim i Białowieskim Parku Narodowym. Parki nar. Rez. Przyr., 13 (1):65-71.

Parki Narodowe i Rezerwaty Przyrody 2001, tom 20, numer 1:
PIETRYKOWSKA E., STĄCZEK Z. – Biedronkowate (Coleoptera: Coccinellidae) Poleskiego Parku Narodowego i jego okolic. Część I, 55–62

Polskie Pismo Entomologiczne

ŚLIWINSKI Z. 1958. Przyczynek do znajomości występowania chrząszczy z rodziny Dermestidae (Coleoptera) w okolicach Łodzi. Pol. Pismo Ent., Wrocław, 27: 109-113.

BIELAWSKI R. 1962: Materiały do poznania Coccinellidae Polski. I (Coleoptera). Pol. Pismo ent., 32: 191-205.

STąCZEK Z., PIETRYKOWSKA E. 2003: Scymnus doriai CAPRA, 1924 (Coleoptera: Coccinellidae) new to the Polish fauna. Pol. Pismo ent., 72: 223-227.

Acta Zoologica Cracoviensia

STEBNICKA Z. 1972: Coccinellidae (Coleoptera) okolic Krakowa. Acta zool. cracov., 17 (1): 1-36.

Pawłowski J., 1966. Chrząszcze (Coleoptera) zebrane na plaży w okolicach Pobierowa na Pomorzu zachodnim. Acta zool. cracov., 11: 387-395 + tabl. XXVIII.

Roczniki Bieszczadzkie

HOLLY M. 2002: Nowe dla fauny BdPN i rzadko spotykane gatunki chrząszczy. Roczn. bieszcz., 10: 333-342.

Fragmenta Faunistica

Biedronki (Coleoptera, Coccinellidae) zespołu grądowego (Tilio-Carpinetum) w rezerwacie Bachus (Wyżyna Lubelska) (polski) Stączek Z. Fragm. Faun., T.33 nr 19/23, 1990, s.373-382

Coccinellidae (Coleoptera) of the canopy layer in pine forests Czechowska W. Fragm. Faun., Vol.38 nr 14/25, 1995, s.379-388

Prace IBL

Biedronki (Coccinellidae) w uprawach brzozy brodawkowatej (Betula varrucosa Ehrh.) pozostających pod wpływem szkodliwego oddziaływania przemysłu Chłodny J. Pr. IBL, nr 531/536, 1977, s. 61-72
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Re: Poszukuję: kilkanaście prac o chrząszczach w pdf

Post autor: Szkloney »

Bartek Pacuk pisze:Chrońmy Przyrodę Ojczystą
Większość prac o które pytasz są dostępne za śmieszne pieniadze.
http://www.iop.krakow.pl/sprzedaz_wydawnictw_1_143.html
Pozdrawiam
Bartek Pacuk
Posty: 3275
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Poszukuję: kilkanaście prac o chrząszczach w pdf

Post autor: Bartek Pacuk »

Szkloney pisze:
Bartek Pacuk pisze:Chrońmy Przyrodę Ojczystą
Większość prac o które pytasz są dostępne za śmieszne pieniadze.
http://www.iop.krakow.pl/sprzedaz_wydawnictw_1_143.html
Pozdrawiam
Faktycznie, jak za darmo. Tyle że całe numery mi niepotrzebne, bo niestety niespecjalnie mam gdzie to trzymać...Zwłaszcza jeśli z całości potrzebne mi są co najwyżej 3-4 strony...Tym niemniej dziękuję za info.
Dostałem pracę o Scymnus doriai, więc o tą jedną jestem już bogatszy. Gdyby ktoś chciał się podzielić którąś z pozostałych, to prośba cały czas aktualna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - POSZUKUJĘ”