Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Literatura traktująca o chrząszczach (Coleoptera)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Post autor: Rafał Celadyn »

...tajnymi, podziemnymi kanałami :okok: dostałem informacje, że "Polnaja kopia knigi" jest w zasiegu każdego .
To smacznego ;)
No chyba, że to znana ogółowi mozliwość...a ja oczymś nie wiedziałem ,trudno...
:papa:
Rafał
:arrow: http://www.zin.ru/Animalia/Coleoptera/rus/danm14lz.htm
Awatar użytkownika
Orish
Posty: 307
Rejestracja: sobota, 31 października 2009, 20:15
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Post autor: Orish »

Super, dzięki za cynk! :szacun: :szacun: :szacun:

Dziwna sytuacja bardzo bo pewne rzeczy się Autorowi zarzuca, że czyni dla zysku, a tutaj popyt na Książkę był z tego co wiem olbrzymi, ale nie poszedł drugi nakład w ogóle, a przecież to uczciwy, czysty zysk i większy impact w świecie. Może to było z jakiegoś grantu i zakaz "zarobkowania"? Wie ktoś coś na ten temat?
Rosyjskiego nie znam, ale Tłumacz podaje, że:
Szczegółowy opis tej niezwykłej książce podane są strony nadrzędnej.
I tu chcę zadowolić koneserów i amatorów chrząszczy, którzy nie mogli kupić książkę, a także zapewnienie im (Za zgodą autora) dostęp do pełnej kopii.
W tej sytuacji nie zazdroszczę tym, którzy wydali kasę :wlosy:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Post autor: Rafał Celadyn »

Orish pisze:W tej sytuacji nie zazdroszczę tym, którzy wydali kasę :wlosy:
...nie wiem skąd to poruszenie ...Przeciez jak ktoś lubi jakąś grupę, to sobie kupi oryginał ,bo chce...bo ma kasę ,bo sobie uzbiera i cześć.A autor moim zdaniem zachował się bardzo fer w stosunku do ludzi, których zwyczajnie nie stać,albo nie zdążyli kupić.Nakład zszedł(bo tak rozumiem, to co piszesz), więc autor publikuje PDF-a "for all" i tak to powinno wygladać...Ściągać i tyle ,a jak ktoś czuje potrzebę to podziękować mailowo autrowi ,a nie dociekać "dlaczego ?" ;) .
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Orish
Posty: 307
Rejestracja: sobota, 31 października 2009, 20:15
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Post autor: Orish »

Rafał Celadyn pisze:Nakład zszedł(bo tak rozumiem, to co piszesz), więc autor publikuje PDF-a "for all" i tak to powinno wygladać...Ściągać i tyle ,a jak ktoś czuje potrzebę to podziękować mailowo autrowi ,a nie dociekać "dlaczego ?"  ;) .
Heh w jakim Ty świecie żyjesz? :laugh: Oczywiście, ideowo tak by to mogło wyglądać, ale to raczej utopia. Poza tym nie wiem ile osób by wtedy cokolwiek kupiło gdyby wiedziały, że i tak będzie "za free" i można wydrukować za nie wiem 1/3 ceny i mieć pdf'a na dysku.
PS: ściągnięte już dawno, a dociekam bo to moim zdaniem nietypowa sytuacja, a nie żebym się nie cieszył lub nie doceniał - po prostu mnie to dziwi i tyle ;-)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Post autor: Rafał Celadyn »

Orish pisze:Heh w jakim Ty świecie żyjesz?    Oczywiście, ideowo tak by to mogło wyglądać, ale to raczej utopia
...no to żyję sobie w świecie utopii ...
Orish pisze:Poza tym nie wiem ile osób by wtedy cokolwiek kupiło gdyby wiedziały, że i tak będzie "za free" i można wydrukować za nie wiem 1/3 ceny i mieć pdf'a na dysku.
...to już są kwestie osobistych mozliwości i potrzeb...
Orish pisze:dociekam bo to moim zdaniem nietypowa sytuacja, a nie żebym się nie cieszył lub nie doceniał - po prostu mnie to dziwi i tyle
no rozumiem- powoduje Tobą czysta ciekawość ... To może zapytaj u żródła? Teraz, to nawet mnie zaciekawił problem...są jeszcze przyzwoici ludzie, czy to tylko utopia ?
;)

:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
CezaryN
Posty: 215
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 20:10
UTM: DB23
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Post autor: CezaryN »

Utopią bym tego nie nazwał. Pewnie i żyjemy w różnych światach, różnice pokoleniowe są ogromne, ale zapewniam Cię Rafale, że są jeszcze ludzie przedkładający piękno książki nad pdf-a czy nawet wydruk z niego. Również na tym forum. Choć statystyki są dla nich nieubłagane.
Rafał Celadyn pisze:...nie wiem skąd to poruszenie ...Przeciez jak ktoś lubi jakąś grupę, to sobie kupi oryginał ,bo chce...bo ma kasę ,bo sobie uzbiera i cześć.
Bardzo słusznie, popieram w całej rozciągłości :D
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Post autor: Rafał Celadyn »

...ja to w ogóle długo nie mogłem sie przekonac do Pdf ów i też jak jest okazja i hajc ;) ,to sobie cos czasem kupuje w prezencie...Problem tkwi w tym ze 80 euro dajmy na to w Niemczech, to pare godzin roboty (nawet dla Polaka) a w naszym pięknym kraju to moze byc jedna trzecia wypłaty(to tak skrajnie ;) ) i Niemiec kupi w ciemno jak gazetę, a tutaj trzeba uciąć z tego,z tego i z tego , a na koniec stwierdzisz, że lepiej zalać samochód do pełna i ruszyć gdzieś tyłek ;) .
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Post autor: Jacek Kurzawa »

Rosjanie już jakiś czas temu spiratowali tą książkę i jest ona dostępna w sieci nie od wczoraj :P , więc generalnie i tak kto chce to sobie znajdzie i ją ma. I może to być przyczyną, że w końcu Wydawca zrobił taki ruch, że udostępnił książkę, która i tak już została "udostępniona". Poza tym trzeba pamiętać, że Rosja to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Полная копия книги: "М.Л. Данилевский. 2014. Жуки-усачи (Cerambycoidea) России и соседних стран. Часть 1"

Post autor: Brachytron »

Jacek Kurzawa pisze:Rosja to stan umysłu.
Delikatnie powiedziane a nawet niedopowiedziane...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - chrząszcze”