Macek J. - Motýli a housenky střední Evropy

Literatura traktująca o motylach (Lepidoptera)
Awatar użytkownika
eutanatos
Posty: 442
Rejestracja: sobota, 4 lipca 2009, 17:09
Lokalizacja: Częstochowa

Macek J. - Motýli a housenky střední Evropy

Post autor: eutanatos »

Czy warto kupić te pozycje :
http://www.paradox.co.pl/detale.php?id_prod=675
http://www.paradox.co.pl/detale.php?id_prod=856

Jeżeli ktoś posiada te ksiązki, to proszę o opinie.
Tomasz Świderski
Posty: 594
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 13:45

Re: Macek J. - Motýli a housenky střední Evropy

Post autor: Tomasz Świderski »

Witam!

Posiadam te książki, myślę że warto..., wprawdzie język obcy, ale słowiański-podobny..warto również poszperać i porównać ceny.
jon

Re: Macek J. - Motýli a housenky střední Evropy

Post autor: jon »

Mam obydwie części i bardzo je sobie cenię. Tekst można zrozumieć a jak nie to wrzucić do translatora w necie. Dużo opisów dotyczących bionomii i wskazówek przy hodowli. Bardzo dużo wizerunków gąsienic. Przy sówkach to prawie graniczy z cudem żeby taki zestaw przedstawić. Czekam z niecierpliwością na 3 część z miernikowcami. Zdjęcia gąsienic, czasem poczwarek przy prawie wszystkich motylach większych Europy (nocnych!) to wielka zaleta. Polecam!!! Najczęściej jednak w terenie spotyka się gąsienice i cholera wie do czego to przypasować. Z tymi książeczkami można to naprawdę rozwikłać. Są poręczne i ładnie wydane. Jedyną wadą jest chyba to, że nie czujesz tam proporcji do co wielkości poszczególnych gatunków. Ktoś kto siedzi w motylach od lat, te wielkości ma w głowie, ale nie każdy musi być znawcą. Rozpiętość jest jednak podana w opisie. Warto kupić.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Macek J. - Motýli a housenky střední Evropy

Post autor: Malko »

Też mam i polecam, jedyną wadą jest to że, w jednym egzemplarzu puszcza mi klej :/. Będzie też czwarta część z motylami dziennymi ;)
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Macek J. - Motýli a housenky střední Evropy

Post autor: Jarosław Wenta »

Zachęcony Waszymi opiniami właśnie kupiłem cz. I i II. Dla mnie - rewelacja! 10 minut wertowania sówek i już mam oznaczoną kolejną gąsienicę z przed roku (była na forum i nikt nie wpadł na to, że to Lycophotia porphyrea).
Załączniki
P1450255.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (32.99 KiB)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - motyle”