Proszę o oznaczenie - Ypsolopha chazariella

Roeslerstammiidae, Douglasiidae, Bucculatricidae, Yponomeutidae, Ypsolophidae, Plutellidae, Acrolepiidae, Glyphipterigidae, Heliodinidae, Bedelliidae, Lyonetiidae.
Awatar użytkownika
nowakjacek
Posty: 333
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 18:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Proszę o oznaczenie - Ypsolopha chazariella

Post autor: nowakjacek »

Łódź , 2013 - 2017 na przełomie maja i czerwca . Ekran do światła. Będzie trudno, ale później wyjaśnię
Załączniki
1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (213.45 KiB)
2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (271.82 KiB)
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Proszę o oznaczenie

Post autor: Marek Hołowiński »

Ypsolopha chazariella, masz może okaz?
Awatar użytkownika
nowakjacek
Posty: 333
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 18:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Proszę o oznaczenie

Post autor: nowakjacek »

Okazy są w zbiorach i dyspozycji znalazcy/ odkrywcy gatunku i siedliska. Razem z Tuzami entomo zbierają się powoli do oficjalnej publikacji w najbliższej ( mam nadzieję ) przyszłości. Ja miałem to szczęście, że zostałem poproszony o wykonanie dokumentacji fotograficznej cyklu rozwojowego i łapaniu dorosłych osobników na ekranie. Informacja o Znalezisku ukazała się w 2015r w analogowym albumie foto pt: "Motyle i inne owady Ogrodu Botanicznego w Łodzi" , autorzy : Tadeusz Kurzac, Jacek Nowak , Marek Jakubowski. Album jest dostępny w większości bibliotek uniwersyteckich i Dyrekcjach Parków Krajobrazowych. Jest tam zdjęcie okazu i opis stanowiska. Wnikliwa lektura być może naprowadzi Cię na właściciela materiału dowodowego... To wszystko co mogę ujawnić. Powodzenia i gratuluję trafnej interpretacji zdjęć.
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Proszę o oznaczenie

Post autor: Marek Hołowiński »

Mam w zbiorze okazy tego gatunku (nie z Polski), stąd go znam. Wiem że był podany do ostatniej checklisty z Łodzi i to chyba o ten okaz chodzi. Więcej szczegółów nie znam, poczekam na publikację. Pytając o okazy, sadziłem że dysponujesz tylko fotkami, a tu dobrze by było mieć okaz w ręku, a nawet sprawdzić kopulator. Jest jeszcze podobny Ypsolopha coriacella, którego po fotkach można pomylić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Roeslerstammiidae - Lyonetiidae”