Glyphipterix simpliciella?

Roeslerstammiidae, Douglasiidae, Bucculatricidae, Yponomeutidae, Ypsolophidae, Plutellidae, Acrolepiidae, Glyphipterigidae, Heliodinidae, Bedelliidae, Lyonetiidae.
Awatar użytkownika
Almandyn
Posty: 1383
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 09:48
Gender: women
Lokalizacja: Białystok

Glyphipterix simpliciella?

Post autor: Almandyn »

Z dzisiejszego wypadu na pobliską łączkę mam maluszki do weryfikacji.
Były naprawdę tycie - nie miały 5mm, zauważyłam, że siadają na trawach i było ich bardzo dużo.
Mój typ to Glyphipterix simpliciella. Proszę o pomoc w identyfikacji :coto:

Ala
Załączniki
Białystok 21.05.2012 UTM: FD39
Białystok 21.05.2012 UTM: FD39
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (89 KiB)
Białystok 21.05.2012 UTM: FD39
Białystok 21.05.2012 UTM: FD39
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (95.22 KiB)
Witas

Re: Glyphipterix simpliciella?

Post autor: Witas »

I tak na razie niech zostanie :okok: Co prawda tam jeszcze siedzi Glyphipterix schoenicolella, ale do tej pory z Polski nie wykazany :mysl:
Awatar użytkownika
Almandyn
Posty: 1383
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 09:48
Gender: women
Lokalizacja: Białystok

Re: Glyphipterix simpliciella?

Post autor: Almandyn »

Masz rację, ale roślina pokarmowa Glyphipterix schoenicolella to Schoenus nigricans Marzyca czarniawa - gdyby była na osiedlowej łączce to dopiero byłaby sensacja :szok:
Dzięki za potwierdzenie oznaczenia i pozdrawiam Cię serdecznie :smiech: :smiech: :smiech:

Alina
Witas

Re: Glyphipterix simpliciella?

Post autor: Witas »

Almandyn pisze:ale roślina pokarmowa Glyphipterix schoenicolella to Schoenus nigricans Marzyca czarniawa
Widzę, że Szanowna Koleżanka bardzo merytorycznie podchodzi do tematu :brawo: Generalnie przy monofagach, połową sukcesu jest znalezienie rośliny żywicielskiej. :ok: I wielokrotnie okazuje się, że mamy gatunek, który wcale taki rzadki nie jest, tylko ma punktowe występowanie.
Pozdrawiam
Witas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Roeslerstammiidae - Lyonetiidae”