Gracillariidae ?

Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Gracillariidae ?

Post autor: Jarosław Wenta »

Złapany (i wypuszczony) 26 kwietnia w Kuźnicach. Przepraszam za czerwone tło; to dekiel od pojemnika, w którym go chwilkę potrzymałem. Potem posiedział 3-4 sekundy na gałązce i poszedł....

Psotka veľká czyli Caloptilia robustella ???
Załączniki
P1640320_filtered.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (118.44 KiB)
P1640307_filtered.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (69.07 KiB)
Piotr Kowalski
Posty: 571
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Ciemne

Post autor: Piotr Kowalski »

Mnie bardziej przypomina Caloptilia stigmatella. Tylko czas występowania niby nie ten.
Piotr
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Jarosław Wenta »

Piotr Kowalski pisze:Mnie bardziej przypomina Caloptilia stigmatella. Tylko czas występowania niby nie ten.
Piotr
No faktycznie podobna. A przecież mój okaz znalazłem w Kuźnicach, gdzie wszystko jest opóźnione, nawet w stosunku do Zakopanego. Kilka metrów niżej, pod ścianą budynku jeszcze leżała wczoraj gruda śniegu!
Tomasz Jaworski
Posty: 201
Rejestracja: piątek, 14 stycznia 2005, 14:54
Lokalizacja: Łask/Warszawa

Post autor: Tomasz Jaworski »

Caloptilia stigmatella zimuje jako imago, podobnie jak wiele innych Gracillariinae. Znalezienie jej o tej porze nie jest niczym niezwykłym.
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Jarosław Wenta »

Tomasz Jaworski pisze:Caloptilia stigmatella zimuje jako imago, podobnie jak wiele innych Gracillariinae. Znalezienie jej o tej porze nie jest niczym niezwykłym.
To tłumaczy wszystko. Nawet dość świeży wygląd egzemplarza. Pewnie niedawno się wybudził; w Kuźnicach, o czym niedawno pisałem kilka dni temu leżał śnieg...

Piotrze i Tomku, dziękuję za oznaczenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gracillariidae”