Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
grzesiek745
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 3 września 2010, 05:48

Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: grzesiek745 »

Cześć, jestem trochę zdesperowany sprawą a do dermatologa muszę czekać 2 miesiące. Od paru tygodni wyskakują mi ślady po pogryzieniach (niżej zdjęcia), czytałem, że to mogą być pluskwy lub pająki. Strasznie swędzi, drapię się pół nocy. Najpierw problem swędzenia miała moja partnerka (ale nie miała takich krost tylko samą reakcję alergiczną - jakby małe bąble spod skóry na rękach i nogach), dostała leki przeciw alergii i jakoś jej przeszło. Śpimy czasami razem u niej i wciąż jest tak: mnie w nocy coś swędzi, mam wrażenie, że pojawiają się kolejne małe pogryzienia, ją już nie, te same swędzą od dawna. Pogryzienia na nogach, rękach, trochę brzuch (tu inna reakcja). Dodatkowo dziś rano po kąpieli wyskoczyła mi na rękach wzdłuż żył wysypka, zniknęła po pół godziny. Spsikałem oba mieszkania raidem max, ale na razie bez rezultatu. W krostkach są jakby małe ciemne czarnawe punkciki, jakby owad coś wstrzykiwał. Gdy to wyciskam leje się osocze (bezbarwna substancja) i potem troszkę krwi. Trochę już rozdrapałem te krosty. I druga sprawa - czasami zdarza mi się wyciskać takie coś jak na kolejnych zdjęciach - nie wiem, czy to może jakieś larwy jakiegoś owada? Bardzo bym prosił o pomoc:

noga - swędzące, rozdrapywane miejsca
Obrazek
wysypka na brzuchu - ugryzienie jak bąbel
Obrazek
wysypka i ugryzienie nad kolanem
Obrazek
ręka
Obrazek
A takie coś wycisnąłem ze skóry nad pośladkiem
Obrazek
drugie zdjęcie tego czegoś
Obrazek
Boję się, że to jakieś larwy, które coś mi zostawia w skórze - ale w tych miejscach nie ma ukąszeń ani mnie to nie boli, po prostu wyczuwam, że jest jakiś niebolący strupik i wiem, że trzeba będzie sprawdzić, co się wyciśnie. I bywa właśnie takie coś - w tym przypadku nie ma osocza ani krwi (sucho).
Jeśli ktoś z was wie, co to za objawy, proszę o informację. Już sam nie wiem, czy to tylko alergia, czy jakiś owad. Niestety mimo poszukiwań, nie znalazłem żadnych zwierząt. Przez to swędzenie wariuję, mam wrażenie, że coś np. skacze mi po głowie ale nic nie widzę (chyba to nie pchły?), w domu widziałem tylko łażące w łazience po starej książce małe białe robaczki.
Problem zaczął się chyba, gdy w gorące dni chodziłem nad Wisłę, pogryzły mnie wtedy stada różnych zwierząt, od tamtej pory coś nowego się pojawia. Ale równie dobrze może to być efekt ostatnich wizyt w zoo czy wizyt w różnych miejscach, gdzie są pluskwy (choćby w pociągu). Czy na podstawie tych zdjęć można choć stwierdzić jasno, że to owad lub tylko alergia?
Awatar użytkownika
Almandyn
Posty: 1383
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 09:48
Gender: women
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: Almandyn »

Jak dla mnie to pogryzienie przez pluskwy ( już takie widziałam, były w tych samych miejscach ), a reakcja alergiczna jest odpowiedzią organizmu na alergeny wprowadzane przez owada. Radzę dobrze przeszukać łóżko i okolice, szczególnie miejsca gdzie łączą się listwy i materiał ( oderwać kawałek od listwy i dobrze obejrzeć ), jeżeli na ścianie wiszą jakieś obrazy zajrzeć pod nie, jeżeli obok stoi mebel to też go obejrzeć.
Branie środków przeciw histaminowych ( od alergii ) łagodzi objawy.
Wiem, że jest taki preparat o nazwie VIGONEZ, który jest dość skuteczny w zwalczaniu owadów 'domowych'.

Ala
Awatar użytkownika
Jarosław Bury
Posty: 3567
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2006, 20:28
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: Jarosław Bury »

Poczytaj o Scabies, u mężczyzn objawy są dość charakterystyczne :idea:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: Aneta »

grzesiek745 pisze:Boję się, że to jakieś larwy, które coś mi zostawia w skórze
W Polsce nie ma owadów, które robiłyby coś podobnego.

Ewentualne pluskwy byłyby do znalezienia w nocy, wtedy wychodzą na żerowanie - trzeba by ich szukać w szparach i szczelinach mebli, ścian, podłogi. Ale jeżeli nic takiego nie zostało znalezione w mieszkaniu, bardzo prawdopodobna jest hipoteza postawiona przez Jarka. Jednak przez internet nikt Cię nie zdiagnozuje na 100% pewności, musisz iść do lekarza.
grzesiek745
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 3 września 2010, 05:48

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: grzesiek745 »

A czy możliwe, b takie pogryzienia powodowały pchły? Dziś po raz pierwszy swędziało mnie poza domem. Jakby cos "łaskotało" skórę w małym miejscu, a to na nodze pod spodniami, a to na plecach. Wróciłem do domu, patrzę (nigdy nie widziałem "na żywo" pchły) - po włosach, które mam na rękach coś jakby skakało, takie uczucie. Oglądam dokładniej - na jednym z włosów siedziało takie coś wielkości około 1 mm, nie dało się obejrzeć -tak małe było, widać tylko że ma tułów i łapki, generalnie coś jak pchły na zdjęciach w google w kształcie, ale tak małe i na dodatek nie było kolorowe tylko takie biało-przezroczyste jakby (a nie żółte czy brązowe jak na zdjęciach pcheł). Tak samo w nocy miewałem uczucie, że pod kocem coś się przemieszcza na nogach, jakby zeskakiwało, owijałem się ostatnio dokładnie by się ewentualne pluskwy nie dostały. Ale jeśli to były pchły, może żyły w tym kocu? Uprałem w 90 st.C. Czy mogły wywołać aż takie pogryzienia (większe niż wielkość zwierzęcia)?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: Aneta »

Milimetrowych zwierzaków jest na pęczki, a to że jakiś usiądzie na człowieku, nie znaczy jeszcze, że będzie go gryźć ;) Pchły jednakowoż są większe, ciemniejsze, no i łatwo można je poznać po sposobie poruszania się 8) Tak więc przestań się nakręcać i idź w końcu do lekarza.
grzesiek745
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 3 września 2010, 05:48

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: grzesiek745 »

No właśnie, miałem wrażenie, że to pchły, skakało np. w nogawkach także podczas chodzenia po dworze, ale na pewno nie mam widocznych czarnych pcheł. Roztocza raczej nie skaczą? Wczoraj znów spryskałem mieszkanie raidem i to była pierwsza, w miarę, spokojna noc. Nic nowego mnie wreszcie nie pogryzło, nie miałem wrażenia, że coś skacze pod kocem. Ale jeszcze swędziały i swędzą stare ugryzienia, na szczęście się goją. Ja znów pryskam łóżko i zabieram się zaraz za pryskanie listew przy podłodze. Zamierzam też uprać bluzy, w których na dworze czułem coś skaczącego.
grzesiek745
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 3 września 2010, 05:48

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: grzesiek745 »

REZULTAT Byłem u dermatologa, stwierdził świerzb. Lekarze rodzinni itp. nie wiedzieli co to, twierdzili "jakaś alergia". Jutro odbieram maść siarkową robioną w aptece. Wszystkie rzeczy po kilkudniowym smarowaniu piorę i odstawiam na parę dni. Po maści będę się kąpał tak mniej intensywnie, dopiero po paru dniach używania maści mam się dobrze wykąpać by zmyć wszystko, wówczas zmiana pościeli itp. Tapicerkę łóżka, miękkie elementy krzeseł i dywan "strzelam" parą z żelazka. Np. kuchni nie będę używał przez 5 dni, bo 3-4 dni wymierają świerzbowce nie będące na człowieku. Tę samą maść dostała moja dziewczyna. Do zarażenia mogło dojść na zagranicznych wakacjach, ale równie dobrze - jak ocenił lekarz - może to być dotknięcie poręczy w autobusie czy brudny koszyk w supermarkecie.
kaska77115666

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: kaska77115666 »

Grześku! Mam ten sam problem, widziałam Twoje zdjęcia - u mnie to wygląda dokładnie tak samo! Ostatnia twoja wypowiedź była we wrześniu bardzo Cię proszę powiedz jak sobie z tym poradziłeś i czy w ogóle? U mnie trwa to juz ponad miesiąc, próbowałam juz wszystkiego :( Straciłam już nadzieję, że kiedykolwiek to "coś" przestanie mnie gryźć :( Mam całe pogryzione całe ciało :( POMOCY :( !!!
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: Aneta »

kaska77115666 pisze:Straciłam już nadzieję, że kiedykolwiek to "coś" przestanie mnie gryźć :(
Chyba nie doczytałaś wątku - u Grześka lekarz zdiagnozował świerzb, a nie pogryzienia przez insekty.
kkk88
Posty: 1
Rejestracja: środa, 18 kwietnia 2012, 11:55

Re: Pomóżcie: coś mnie gryzie + alergia (zdjęcia)

Post autor: kkk88 »

do kaska77115666 wiem że juz rok mija od ostatnij wiadomosci, ale może jakimś cudem tu będziesz. Jeżeli tak to napisz co to bylo, mam nadzieje, że było.. mam ten taki sam problem i narazie nikt nie wie co to :(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”