Identyfikacja ciem

Dla tych osób, którzy dysponują wyłącznie fotografiami i chcieliby je pooznaczać. Wszystkie motyle.
mirko
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 24 grudnia 2017, 14:51

Identyfikacja ciem

Post autor: mirko »

Witam, ostatnio u mnie w domu pojawiło się sporo takich małych ciem, prawie każdego dnia ubijam kolejną. One są takie małe srebrne z jakimś ciemnym wzorkiem na skrzydłach, zastanawiam się czy to czasem nie jakieś mole odzieżowe, ale nie mam pewności. Załączam fotki i proszę o identyfikację. Pozdrawiam.
Załączniki
IMG_6050.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (124.53 KiB)
IMG_6074.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (186.19 KiB)
IMG_6077.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (131.74 KiB)
IMG_6083.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (114.25 KiB)
IMG_6091.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (116.81 KiB)
IMG_6093.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (208.31 KiB)
IMG_6102.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (115.35 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Identyfikacja ciem

Post autor: Aneta »

Z dokładną identyfikacją będziesz musiał poczekac na speców od Microlepidoptera, aczkolwiek wg mnie masz tu więcej niż jeden gatunek motyli. Te ze zdjecia pierwszego i przedostatniego wyglądają na Nemapogon sp. - być może N. granella, szkodnika zboża i jego przetworów, tak więc warto zrobić przegląd kuchennych zapasów.
mirko
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 24 grudnia 2017, 14:51

Re: Identyfikacja ciem

Post autor: mirko »

Aneta pisze:Z dokładną identyfikacją będziesz musiał poczekac na speców od Microlepidoptera, aczkolwiek wg mnie masz tu więcej niż jeden gatunek motyli. Te ze zdjecia pierwszego i przedostatniego wyglądają na Nemapogon sp. - być może N. granella, szkodnika zboża i jego przetworów, tak więc warto zrobić przegląd kuchennych zapasów.
Dzięki za odpowiedź, rzeczywiście niektóre przypominają tego mola ziarniaka, ale tych odmian jest tyle, że można się pogubić. Jak na razie przeglądałem szafy z ubraniami, teraz zatem kolej na szafki kuchenne. Ale sprawa trudna o tyle, że ja widuje pojedyncze owady w każdym pokoju i jeszcze nie trafiłem na miejsce gdzie byłoby ich więcej czy jakieś larwy. Jakby ktoś jeszcze podjął się identyfikacji to proszę pisać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Motyle (bez gąsienic) [FOTO-oznaczanie]”