Acronicta która z trójki podobnych?

Dla tych osób, którzy dysponują wyłącznie fotografiami i chcieliby je pooznaczać. Wszystkie motyle.
Awatar użytkownika
Ryszard Giebułtowicz
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 20 stycznia 2011, 01:05
UTM: EB70
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Acronicta która z trójki podobnych?

Post autor: Ryszard Giebułtowicz »

Jakoś nie mogę oznaczyć po rysunku skrzydeł chyba mi zaćma wchodzi na oczy, może ktoś ma lepszy wzrok który z trójki: Acronicta cuspis, A. psi czy A. tridens? 23.07 2017 Stalowa Wola - EB70
Załączniki
Wieczernica sp. 23.07.2017.jpg
Wieczernica sp. 23.07.2017.jpg (70.26 KiB) Przejrzano 3619 razy
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Acronicta która z trójki podobnych?

Post autor: Wojtek M »

Wzrok masz całkiem niezły, tylko powinieneś użyć forumowego sercza, bo temat był wałkowany.
Awatar użytkownika
Ryszard Giebułtowicz
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 20 stycznia 2011, 01:05
UTM: EB70
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Acronicta która z trójki podobnych?

Post autor: Ryszard Giebułtowicz »

Wiesz nie jestem stałym bywalcem forum ale dogrzebałem się do tego tematu, zamiast mi opr wystarczyło powiedzieć że najłatwiej po kopulatorach ewentualnie po gąsienicach. W moich okolicach nie jest za częsty to motyl bo widziałem go pierwszy raz na oczy. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź lepsza taka niż wcale.
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Acronicta która z trójki podobnych?

Post autor: Wojtek M »

Masz całkowitą rację, nic nie boli jak brak odzewu ;)
Gratis dorzucę, że podpis wieczernica sp. nie ma sensu.
Pierwszy człon polskich nazw zwyczajowych nie oznacza rodzaju.
Awatar użytkownika
Ryszard Giebułtowicz
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 20 stycznia 2011, 01:05
UTM: EB70
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Acronicta która z trójki podobnych?

Post autor: Ryszard Giebułtowicz »

Dzięki! Jako amator łapię tylko co niektóre słowa z łaciny, jak gdzieś spotkałem się z ich tłumaczenie lecz o dziwo potrafię je poprawnie przeczytać choć nich mnie tego nie uczył. Zauważył to mój brat (lekarz) :D Wiem że najważniejsze są nazwy łacińskie bo to język nauki a nie jakiegoś tam narodu czy regionu i każdy człowiek nie zależnie od pochodzenia jak ma nazwę łacińską jest w stanie odszukać co to jest. Dziwne że nie wszędzie to stosują nawet w niby poważanych miejscach. Spotkałem się z tym w Museum of Liverpool, wszystko po angielsku. Ja osobiście umieszczam zawsze dwie nazwy jeśli łacińska została przetłumaczona na polską jeśli jestem pewien i ktoś ma to oglądać. W podpisie zdjęć dla siebie zazwyczaj polską (z datą) choć może i nic nie znaczy lecz trudno by mi było spamiętać wszystko co rośnie, biega i lata po łacinie jak nie znam tego języka bo jakoś łatwiej mi później odszukać zdjęcie. Zdjęcia motyli mam posegregowane na dysku w foldery poszczególnych rodzin z opisem łacińskim i polskim jeśli znalazłem jej tłumaczenie. Fakt cieszy każda odpowiedź a i przy okazji coś się tam na stare lata uczę :rotfl: Pozdrawiam Ryszard
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Motyle (bez gąsienic) [FOTO-oznaczanie]”