Odszedł Profesor Andrzej Szujecki

Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Odszedł Profesor Andrzej Szujecki

Post autor: Wujek Adam [†] »

Zmarł Profesor Andrzej Szujecki

Zawiadamiamy z przykrością, że w dniu 09.10.2017 r. zmarł prof. dr hab. dr honoris causa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Andrzej Szujecki.
Profesor Andrzej Szujecki, był naukowcem Wydziału Leśnego SGGW, wychowawcą wielu pokoleń leśników, byłym dziekanem Wydziału Leśnego, byłym prorektorem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także od 1989 roku członkiem korespondentem PAN oraz członkiem rzeczywistym PAN od 2002 roku.
Pogrzeb Profesora odbędzie się 17 października (wtorek) o godz. 10.30, w kościele Św. Katarzyny, ul. Fosa 17, w Warszawie.
Cześć Jego Pamięci!

Źródło:
https://www.facebook.com/PTEntomol/?hc_ ... _A&fref=nf
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Odszedł Profesor Andrzej Szujecki

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dzisiaj o Nim rozmawiałem trzymając w ręku świeży egzemplarz Jego książki o Kusakowatych Lasów Polski. Nie sądziłem, że nie ma Go już wśród Nas.
Cześć Jego Pamięci!
[*][*][*]
Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

Re: Odszedł Profesor Andrzej Szujecki

Post autor: mwkozlowski »

Często odziany w sztywny garnitur, ale entomolog-entuzjasta.
Dużo mi pomógł.
[*]
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Odszedł Profesor Andrzej Szujecki

Post autor: Konto_usuniete »

Wielka szkoda.....Profesor był moim opiekunem kiedy w czasach liceum pisałem olimpiadę przyrodniczą, pamiętam go również z uczelni gdzie miałem przyjemność zdawania u Niego egzaminów... Jednak najbardziej utkwił mi w pamięci kiedy po wykładzie wtedy jeszcze docenta Jana Szyszki na Wilczej w instytucie PAN Profesor wstał i powiedział: Panie docencie w życiu takich bzdur, błędnie wyciągniętych wniosków i niedorzeczności nie słyszałem. To co przedstawił to nie entomologia a wyssane z palca wnioski...i wyszedł ....cisza i mina Szyszki bezcenna.... :mrgreen:
Część Jego Pamięci...
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odszedł Profesor Andrzej Szujecki

Post autor: Dark »

Ja z profesorem miałem osobiście tylko raz styczność, ale utkwił mi w pamięci.

Chodziłem na entomologię na SGGW jako wolny słuchacz i któregoś dnia czytałem sobie na korytarzu "Próbę szacunkowej waloryzacji lasów PB metodą zooindykacyjną", pod Jego redakcją. Pędził szybkim krokiem przez korytarz, bo pewnie się gdzieś śpieszył, ale wypatrzył kątem oka okładkę, gwałtownie się zatrzymał i podszedł do mnie. "Czyta pan bardzo dobre książki" rzucił z uśmiechem i popędził dalej :rotfl:


[*]
Awatar użytkownika
Marek Wanat
Posty: 547
Rejestracja: piątek, 5 października 2007, 10:59
UTM: XS36
Specjalność: ryjkowce
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 1 time

Re: Odszedł Profesor Andrzej Szujecki

Post autor: Marek Wanat »

grzegorzb pisze:Jednak najbardziej utkwił mi w pamięci kiedy po wykładzie wtedy jeszcze docenta Jana Szyszki na Wilczej w instytucie PAN Profesor wstał i powiedział: Panie docencie w życiu takich bzdur, błędnie wyciągniętych wniosków i niedorzeczności nie słyszałem. To co przedstawił to nie entomologia a wyssane z palca wnioski...i wyszedł ....cisza i mina Szyszki bezcenna....
To by się zgadzało z tym, co kiedyś przydarzyło mi się recenzować. Tylko tych wymordowanych biegaczy żal ... (Jacku, czemu nie ma emotikona zalewającego się łzami?!)
Andrzej J. Woźnica

Re: Odszedł Profesor Andrzej Szujecki

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

88 lat to piękny wiek!
[*] [*] [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Pamięci”