Jakieś owady pojawiają mi się w aucie

Siatkoskrzydłe: mrówkolwy, złotooki....
xplo
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 14:07
Lokalizacja: Polska

Jakieś owady pojawiają mi się w aucie

Post autor: xplo »

Witam parę miesięcy temu kupiłem fotele do swojego auta i widocznie osoba trzymała je w jakimś magazynie i teraz jakieś muchy mi się pojawiają w aucie. Nie mam pojęcia którędy wychodzą fotele odkurzałem nie raz oglądałem je całe zanim wsadziłem do auta a tutaj takie coś mi się pojawia :(.

Zdjęcia nie udało mi się zrobić lepszego mam nadzieje, że ktoś to rozpozna.

http://uznam.net.pl/~mattpl/SNV10704.JPG


http://uznam.net.pl/~mattpl/SNV10706.JPG
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Złotook, nie ma powodów do obaw :), więcej o tym gatunku znajdziesz w Wikipedii.
xplo
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: xplo »

Właśnie też mi się wydawało, że to złotook drapieżny http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oto ... ie%C5%BCny ale gdzie on siedzi ?? Zapewne wniosłem go razem z tymi fotelami. Jak się go pozbyć ?? Czy on mógł znieść jaja w tym fotelu ?? Co 2-5 dni pojawia mi się taki w liczbie od 1-3.
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

To jest jakiś przedstawiciel rodzaju Chrysopa czyli po naszemu złotook. On często zimuje w różnych zakamarkach i może po prostu gdzieś w twoim samochodzie siedziały i teraz przy ociepleniu wychodzą . Za jakiś czas znikną ci z oczu jak już wszystkie wylecą.
xplo
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: xplo »

A one nie mogły złożyć tam jaj ?? Bo to jest dla mnie najważniejsze już z 10 takich wyłapałem...
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

A one nie mogły złożyć tam jaj ??
Nie, nie mogły. Larwy złotooków nie żerują na tapicerce samochodowej :smile: . To bardzo pożyteczne owady - zjadają mszyce, przędziorki, roztocza, jaja innych owadów (w tym stonki) i t.p. Elementy samochodu im nie smakują. Samochód potraktowały jako przytulne miejsce na zimowanie.
xplo
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: xplo »

One dokładnie gdzieś się pochowały prawdopodobnie gdzieś w fotelu pod spodem, a gdzie one składają jaja ??
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Samice przyczepiają jaja do liści, gałązek i owoców drzew lub krzewów pojedynczo albo w większych ilościach. Jaja umieszczane są na cienkich, nitkowatych i bardzo długich trzonkach zwanych stylikami.
Więcej informacji na stronie: http://portalwiedzy.onet.pl/80807,,,,zl ... haslo.html
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Antek Kwiczala pisze:
A one nie mogły złożyć tam jaj ??
Nie, nie mogły.
Trochę sprostuję - złożyć mogły ;) Tyle że nic się z tych jaj nie wylęgnie (albo ewentualne larwy padną od razu po wyjściu z osłonek jajowych). Piszę to z własnego doświadczenia - latem często łapię na światło we własnym pokoju, oczywiście przylatuje doń mnóstwo złotooków, które potem zaszywają się gdzieś po kątach. Nie wszystkie jestem w stanie dość szybko odnaleźć i wypuścić, więc już nie raz znajdowałam rządki złotooczych jaj - a to na ścianie blisko okna, a to na jakiejś szafce. Ale przychówku nigdy z nich nie było ;)
xplo
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: xplo »

Więc nadal kurde mi te złotooki się pojawiają już łącznie to ze 20 wypuściłem... Zauważyłem, że pojawiają się wtedy kiedy jest ciepło na dworzu a w aucie wiadomo jeszcze cieplej. Dzisiaj znowu 2 wypuściłem wczoraj 1 mam nadzieje, że w końcu wyfruną wszystkie bo już mnie to irytuje...
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Post autor: krzem »

Aneta pisze:Piszę to z własnego doświadczenia - latem często łapię na światło we własnym pokoju
Anetko.. lubisz komary? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Zdziwiłbyś się, bo komary - te gryzące - niemal wcale nie przylatują :grin: Może to kwestia wysokości (3 piętro), może czegoś innego, ale w np. w zeszłym roku na trzy-cztery miesiące świeceń chyba tylko ze dwa razy przydybałam komarze samice. Owszem, zjawiają się samce i różne zjawiska komaropodobne - ochotki itp. - ale ogólnie nic komarzego przy tych świeceniach na mnie nie wampirzy :cool:

PS. Bez zdrobnień, pls :wink:
xplo
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: xplo »

Dzisiaj jak zostawiłem auto na słońcu na godzine ( nie widziałem złootoków w aucie ) i poszedłem na plażę jak wróciłem po godzinie zastałem w aucie z tyłu na półce 2 zdechnięte złotooki... Czemu one zdychają ? Nie wszystkie oczywiście.
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Post autor: krzem »

złotook nie wielbłąd, napić się musi..... :mrgreen:

zazdroszczę, Aneta, braku komarów .... ja wychowywalem sie w pokoju z widokiem na łąki.... przez okno tylko łabędzice mi nie wpadały .. poza tym ....wszystko!
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Heh, a ja zazdroszczę tego widoku na łąki :grin: W takich okolicznościach przyrody nawet komary bym przebolała :lol:
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Post autor: krzem »

nie wiesz co mowisz.... :twisted:
Kamikarze24

Re: Jakieś owady pojawiają mi się w aucie

Post autor: Kamikarze24 »

Tez tak miałem ze miałem owady jakieś na aucie jak się tego pozbyć może jakiż dobry płyń.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „NEUROPTERA ”