Zbiorek motyli- fragment

Zdjęcia naszych zbiorów entomologicznych
goościu
Posty: 432
Rejestracja: sobota, 9 marca 2013, 11:49
Lokalizacja: Podkarpackie

Zbiorek motyli- fragment

Post autor: goościu »

Prezentuję mój zbiorek motyli nocnych z minionego sezonu. Jest to raczej tylko prowizoryczne ułożenie owadów, które wiele razy się zmieni, a którego dokonałem żeby stworzyć w tym zbiorze coś na kształt porządku, jakkolwiek nie mam na owady wystarczająco czasu, który pochłania szkoła. Zamieszczam zdjęcia mniej licznych rodzin, bo z sowami i miernikowcami nie mogę dojść końca. Wiem, że stan wielu okazów jest niezadowalający, prawdopodobnie za krótko się suszyły.
Załączniki
sph.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (127.51 KiB)
sph2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (123.35 KiB)
sow.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (114.63 KiB)
wst.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (133.26 KiB)
drep.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (119.21 KiB)
gar.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (143.21 KiB)
barc.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (114.39 KiB)
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: Zbiorek motyli- fragment

Post autor: Dispar »

Moim zdaniem marnujesz zbyt dużo miejsca w tych gablotach. W niektórych gatunkach masz zbyt dużo okazów, a w innych w których masz mało motyli zostawiłeś im za dużo wolnego miejsca. Przykładowo pierwsza gablota z zawisakami- 6 gatunków w jednej gablocie. Ja zawisaki mam ułożone w dwóch gablotach ale Ciebie jak stać to możesz je ułozyć nawet w 6 gablotach. Motyle to nie znaczki pocztowe a gabloty to nie klasery ale moim zdaniem powinienes sobie założyć jakiś tam plan zbioru. W pierwszej kolejności ilość okazów w danym gatunku - ułatwia to ułożenie zbioru. W tej chwili masz np. ponad 20 okazów pospolitego gatunku jakim jest N. fimbriata a na bardziej pospolitą N. orbona masz max. miejsce na 12 okazów. Poniżej fotka z mojego zbioru ile gatunków zawisaków można włożyć do jednej gabloty:
Załączniki
zawisaki 001.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (145.52 KiB)
zawisaki 004.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (123.29 KiB)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zdjęcia zbiorów entomologicznych”