Ptaszniki

Zdjęcia naszych zbiorów entomologicznych
Awatar użytkownika
pachu
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2006, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Ptaszniki

Post autor: pachu »

Witam,
Ma do wypreparowania ponad 40 martwych ptaszników. Smutny widok...
Jednak efekt końcowy będzie rekompensować trud i cierpienie. Pająki trafią do gablot entomologicznych 50x40.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pach
http://www.facebook.com/KrzysztofPachPh ... Entomology
Załączniki
ptaszniki copy - Kopia.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (134.67 KiB)
Awatar użytkownika
pachu
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2006, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Ptaszniki

Post autor: pachu »

Sfotografowałem każdego z osobna, żeby mogli Państw zobaczyć jakie będę preparować gatunki.
Załączniki
ptasyniki mix copy - Kopia.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (122.53 KiB)
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Ptaszniki

Post autor: TomekK »

Ojj, napreparowalem sie tego w zyciu. Zwlaszcza samcow z ich krotka zywotnoscia, a ktorych i tu nie brakuje ;-)
Smierdzaca robota :hurra
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: Ptaszniki

Post autor: Radek W. »

Ciekaw jestem efektów. Też mam w hodowli kilka sztuk, ale nie preparowałem żadnego. Widzę tu Brachypelma spp. z których wraz ze zmianą przepisów (CITES) musiałem zrezygnować, a bardzo je lubiłem ze względu na ubarwienie i "charakter".
Czym je będziesz wypełniał? Jakieś włókniste tworzywa czy może sylikon lub pianka?
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Ptaszniki

Post autor: TomekK »

O jakiej zmianie przepisow zakazujacych hodowli Brachypelm kolega mowi?
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: Ptaszniki

Post autor: Radek W. »

O tej podczas której wciągnięto cały rodzaj Brachypelma na listę gatunków CITES aneksu B. Ta decyzja sprawiła, że właściciel okazu musi posiadać dokument potwierdzający urodzenie w niewoli pająka.
Chyba, że znowu coś się pozmieniało i mnie to ominęło? :laugh: :?
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Ptaszniki

Post autor: TomekK »

I ze dalej zapytam, w czym upatrujesz problem? W ofercie handlowej jest masa gatunkow z rodz. Brachypelma z odpowiednimi dokumentami. Wiec dlaczego zrezygnowales z hodowli? Idac tropem Twojego myslenia, pachu nie ma prawa posiadac tych trupow (Brachypelm) poniewaz i do nich musi posiadac odpowiedni dokument.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ptaszniki

Post autor: Przemek Zięba »

Znowu zaczynacie bezsensowną dyskusję o przepisach a ja bym chciał zobaczyć jak Kolega preparuje pająki bo mnie to ciekawi a nieciekawe sa dyskusje kto ma co wolno i czego nie wolno.
Pachu do dzieła!!
TomekK
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:31
UTM: tarnów

Re: Ptaszniki

Post autor: TomekK »

Przemek, w tym momecie jest to istotne ponoewaz kolega zasugerowal ze po zmianie przepisow musial zrezygnowac z hodowli Brachypelm, co moze zniechecac potencjalnych hodowcow i wprowadzac w blad.
Preparacja jest banalna, choc wymagajaca precyzji i ostroznosci przy obchodzeniu sie z odwlokiem, glownie przy czyszczeniu go z wnetrznosci. Wloski na odwloku latwo sie zczesuja co prowadzi do powstawania brzydkich,lysych plackow, psujacych ostateczny wyglad. Tyczy sie to zwlaszcza gatunkow naziemnych. Nadrzewne i podziemne gatunki maja wloski krotkie i stosunkowo mocne wiec w tym przypadku problem prawie nie wystepuje.
Podaj adres na prv, chetnie wysle Ci spreparowany egzemplarz plus 'surowy' do nauki :tak:
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: Ptaszniki

Post autor: Radek W. »

Przemek, w tym momecie jest to istotne ponoewaz kolega zasugerowal ze po zmianie przepisow musial zrezygnowac z hodowli Brachypelm, co moze zniechecac potencjalnych hodowcow i wprowadzac w blad.
Nie wiem w jaki sposób wprowadziłem kogokolwiek w błąd. Pisząc o tym, że musiałem zrezygnować z hodowli odniosłem się do tego, że nie posiadałem takich dokumentów. Nie wiem jak może to kogokolwiek zniechęcać bo decydując się na hodowlę takiego zwierzęcia każdy dowiaduje się czy są wymagane jakieś dokumenty, więc każdy hodowca powinien wiedzieć o CITES i u takich osób moja wypowiedź nie wywołałaby takiego poruszenia. Jeśli istnieje potrzeba kontynuacja tematu CITES to proponuję przenieść ją do poziomu prywatnych wiadomości, lub wydzielić temat.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdjęcia zbiorów entomologicznych”